Studia humanistyczne Bielsko- Biała

Studia humanistyczne Bielsko- Biała

Studia humanistyczne Bielsko- Biała

Największy wybór studiów

humanistycznych w Bielsku Białej

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia humanistyczne Bielsko- Biała | woj. śląskie

Studia humanistyczne w Bielsku-Białej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia humanistyczne Bielsko- Biała
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia humanistyczne w Bielsko Białej rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA HUMANISTYCZNE W BIELSKO BIAŁEJ - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Filologia polska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Socjologia stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Bielsko Białej są studia humanistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Kierunki humanistyczne:

FILOLOGIA POLSKA
SOCJOLOGIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W BIELSKO BIAŁEJ

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Bielsku- Białej

Humanista to człowiek posiadający szeroką wiedzę, potrafiący wypowiedzieć się na różne tematy. Aby dołączyć do grona studentów należy przystąpić do konkursu świadectw. Ucząc się do matury, warto przyłożyć się do języka polskiego, języka obcego, historii, wiedzy o społeczeństwie, czy geografii. Naturalnie, warto jeszcze sprawdzić zasady rekrutacji na poszczególnych uczelniach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W BIELSKO BIAŁEJ

STUDIA HUMANISTYCZNE W BIELSKO BIAŁEJ - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia humanistyczne w Bielsku-Białej?

Co to znaczy być humanistą? Szanować pewne wartości, być ciekawym innych ludzi, dostrzegać coś interesującego tam, gdzie inni nawet nie patrzą. Humanista nie jest człowiekiem, który wyniósł istotne idee wyłącznie podczas wykładów na uczelni. Studia humanistyczne mają coś pielęgnować, rozbudować, czasem rozbudzić, popchnąć do czegoś nowego. Takie są właśnie studia humanistyczne w Bielsku- Białej.

Studia humanistyczne w Bielsku- Białej to postawienie na naukę języków i kultur oraz ludzkich zachowań. Wybór kierunków nie należy do najszerszych, ale dla kandydatów mających jasno sprecyzowane plany na studia, nie powinno stanowić to żadnych problemów i przeszkód.

Specyfiką studiów humanistycznych jest pasja. Odgrywa ona znaczącą rolę w wyborze drogi, zarówno kształcenia jak i tej późniejszej, zawodowej. Co równie ważne, nie da się być humanistą przez chwilę. Studia humanistyczne nakręcają do samokształcenia, pogłębiania swojej wiedzy, ciągłej pracy nad sobą. I to w wielu kierunkach, na wielu płaszczyznach.

Ludwig Wittgenstein powiedział: „Granice mojego języka są granicami mojego świata.” Sprawą oczywistą jest to, że jak najlepsza znajomość języków obcych ułatwia życie, nie tylko zawodowe, ale także prywatne. Dlatego warto się w nie zagłębić, a przy okazji poznać kulturę, obyczaje, historię. Właśnie taki cel powinien przyświecać tym, którzy wybiorą studia humanistyczne w Bielsku- Białej.

 

Praca po studiach humanistycznych w Bielsku- Białej

Skończyliśmy studia humanistyczne. Co robić dalej? Wykształcenie humanistyczne daje sporo możliwości na rynku pracy. Humaniści pracują jako dziennikarze, bądź podejmują inne obowiązkowi związane z szeroko pojętą dziedziną komunikacji społecznej.

Humanistyczne wykształcenie daje możliwość podjęcia zatrudnienia na takich stanowiskach jak:  specjalista do spraw reklamy, specjalista do spraw komunikacji zewnętrznej, specjalista do spraw kampanii wizerunkowych, menedżera Public Relations, rzecznika prasowego, doradcy do spraw stosunków międzynarodowych, korespondenta.

Zainteresowani tym obszarem działań znajdą pracę w telewizji, radiu, redakcjach prasowych, redakcjach portali internetowych, organizacjach samorządowych i pozarządowych, agencjach Public Relations, domach mediowych, agencjach reklamowych, instytucjach prowadzących edukację medialną.

A gdy rozwiniemy znajomość języków obcych, a taką możliwość mamy na studiach humanistycznych w Bielsku – Białej to możliwości te mogą się znacznie rozszerzyć. Humaniści ze znajomością języków obcych zatrudniani są do dużych, międzynarodowych firm, aby dbali nie tylko o dobry, pozytywny wizerunek firmy, ale także dobre kontakty z, nierzadko, zagranicznym klientem. Zostają tłumaczami, bądź analitykami, gdyż bardzo dobrze potrafią oddzielić informację warto uwagi od tej nieistotnej. Absolwenci studiów humanistycznych dochodzą do głosu, a rynek pracy staje się dla nich bardziej przyjazny, niż kilka lat temu.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA TECHNICZNO- HUMANISTYCZNA W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Humanistyczno- Społeczny:

  • Filologia słowiańska;
  • Filologia angielska;
  • Filologia hiszpańska;
  • Filologia polska;
  • Pedagogika. Specjalności: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, Resocjalizacja.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA EKONOMICZNO- HUMANISTYCZNA W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA HUMANISTYCZNE

Kierunki studiów:

  • Anglistyka. Specjalności: Biznesowa z elementami zarządzania, Film i media, Tłumaczeniowa;
  • Germanistyka. Specjalności:  Biznesowa z elementami zarządzania, Film i media, Tłumaczeniowa;
  • Praca socjalna.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)