Studia humanistyczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Studia humanistyczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Studia humanistyczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Największy wybór studiów

humanistycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

07.06.2022

Studia humanistyczne Gdańsk |Gdynia | Sopot

Studia humanistyczne w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia humanistyczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia humanistyczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 15 października 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Jak wyglądają studia humanistyczne w Trójmieście

Studia humanistyczne w Trójmieście to różnorodna przestrzeń kształcenia, w ramach której można poznać prawidłowości rządzące życiem społecznym, najważniejsze i najciekawsze działy filozofii, zjawiska i procesy polityczne w skali lojalnej i globalnej, czy zasady panujące w stosunkach dyplomatycznych i konsularnych.

 

Najpopularniejsze kierunki humanistyczne w Trójmieście: Filozofia, Socjologia, Politologia, Dyplomacja.

 

Praca po studiach humanistycznych

Absolwenci studiów humanistycznych znajdują zatrudnienie między innymi w instytucjach kulturalnych, placówkach opiekuńczych i oświatowych, instytucjach pozarządowych, administracji publicznej, ośrodkach badania opinii publicznej, służbie dyplomatycznej i konsularnej, organizacjach międzynarodowych.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Trójmieście na popularnych stanowiskach związanych z wykształceniem humanistycznym wahają się od 3000 zł do 6800 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia humanistyczne w Trójmieście w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, filozofia, historia sztuki, język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

STUDIA HUMANISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Architektura przestrzeni kulturowych stacjonarne I stopnia, II stopnia
Dyplomacja stacjonarne I stopnia
Filozofia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Kulturoznawstwo stacjonarne I stopnia, II stopnia
Lingwistyka stosowana stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Logopedia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Politologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Produkcja form audiowizualnych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Rosjoznawstwo stacjonarne I stopnia
Sinologia stacjonarne I stopnia
Skandynawistyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Slawistyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Socjologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Stosunki międzynarodowe stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Studia bałkańskie stacjonarne I stopnia
Studia wschodnie stacjonarne I stopnia
Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Wiedza o teatrze stacjonarne I stopnia
Wojsko w systemie służb publicznych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Zarządzanie i komunikacja w sztukach scenicznych stacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie są studia humanistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Kierunki humanistyczne:

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni

Kierunki humanistyczne:

POLITOLOGIA

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Kierunki humanistyczne:

WOJSKO W SYSTEMIE SŁUŻB PUBLICZNYCH

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Kierunki humanistyczne:

ARCHITEKTURA PRZESTRZENI KULTUROWYCH

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne

Aby dostać się na studia humanistyczne, należy błyszczeć z następujących przedmiotów: języka polskiego, języka obcego, historii, czy wiedzy o społeczeństwie. Warto jednak sprawdzić i upewnić się jakie wymagania stawiają poszczególne wydziały uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia humanistyczne niestacjonarne w Trójmieście

Z kierunkami humanistycznymi bywają pewne problemy. Stanowią szeroką przestrzeń kształcenia, lecz ich znaczna ilość dostępna jest tylko w formie stacjonarnej. Na szczęście wybierając się na studia do Trójmiasta możemy być pewni, że i w ramach studiów niestacjonarnych ich oferta będzie równie interesująca i całkiem obszerna.

Gdańsk, Gdynia i Sopot tworzą razem pokaźnych rozmiarów ośrodek akademicki, który zrzesza różnorodne szkoły wyższe, proponujące rozmaite ścieżki kształcenia. Na tej podstawie każdy kandydat na studia humanistyczne odnajdzie zarówno swoje miejsce, kierunek i specjalność.

Na pewno każdy słyszał choć raz dyskusje na temat tego, która forma studiów jest lepsza. Otóż, nie ma to znaczenia czy uczymy się w trybie stacjonarnym czy niestacjonarnym, ponieważ nasza edukacja prowadzić ma do osiągnięcia tych samych założeń i efektów.

Poza tym, studia humanistyczne opierają się na ciekawości świata, zatem tylko od nas zależy jak mocno zaangażujemy się w naukę i pogłębianie wiedzy. To, czy będziemy robić to od poniedziałku do piątku, czy w soboty i niedziele nie ma większego znaczenia. Różnice pomiędzy studiami stacjonarnymi a niestacjonarnymi występują gdzie indziej. Planując naukę w uczelni publicznej musimy być świadomi tego, że nasze studia będą płatne.

Co jeszcze? Obowiązujący program kształcenia może ulec skondensowaniu, zatem będziemy musieli wykazać się samodzielnością, aby pewną część materiału przyswoić we własnym zakresie. Ale nie jest to wada. To świetny trening umiejętności, zarządzania czasem, organizacji własnej pracy, a także wyszukiwania, analizowania i selekcji informacji.

czytaj dalej studia humanistyczne niestacjonarne (zaoczne) w Trójmieście

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

dyplomacja
filozofia
logopedia
rosjoznawstwo
sinologia
slawistyka
socjologia
Rozwiń

STUDIA HUMANISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

B
D
E
H
I
J
K
N
O
P
S
W
Rozwiń

Jak wyglądają studia humanistyczne w Trójmieście?

Czy studia humanistyczne w Gdańsku to dobry pomysł? Stolica województwa pomorskiego zdaje się być idealnym miejscem do podjęcia studiów humanistycznych. Miasto o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur.

Gdańsk był niegdyś największym miastem Rzeczypospolitej Obojga Narodów, miastem królewskim i hanzeatyckim, posiadał prawo do czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla, a w XVI wieku był najbogatszym miastem Rzeczypospolitej. Po tych kilku zdaniach, zainteresowani studiowaniem nauk humanistycznych nie powinni mieć już żadnych wątpliwości, które miasto uczynić siedzibą swojego kształcenia.

Studia humanistyczne w Trójmieście to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zgłębiamy wiedzę, a możemy to robić spacerując urokliwymi ulicami miasta. Czytamy dzieła Arthura Schopenhauera, Guntera Grassa, poznajemy malarstwo Antona Mollera i architekturę autorstwa Jana Strakowskiego.

Studia humanistyczne widnieją w ofercie kształcenia uczelni publicznych i niepublicznych, na czele których stoi Uniwersytet Gdański, największa uczelnia w rejonie pomorskim. Na kandydatów czeka wiele kierunków do wyboru, od archeologii po teatrologię. Zmienia się oferta kształcenia, a także zmienia się rynek pracy.

Wykształceni humaniści coraz częściej znajdują zatrudnienie, w których wykorzystują rozwinięte na studiach umiejętności. Jeśli chcesz zdobyć istotne, poszukiwane na rynku pracy umiejętności, to nie zastanawiaj się zbyt długo. Przeczytaj, co oferuję studia humanistyczne w Gdańsku.

 

Studia humanistyczne w Trójmieście możemy podzielić na:

 • studia I stopnia (licencjackie)
 • studia II stopnia (magisterskie).

 

Ten dwustopniowy podział dotyczy niemal wszystkich kierunków w Polsce. Swoją przygodę ze studiami humanistycznymi rozpoczniesz od kształcenia I stopnia. Trwać ono będzie 3 lata, więc sześć semestrów. To czas, kiedy zdobędziesz najważniejsze kompetencje i kwalifikacje, które pozwolą ci na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Studia I stopnia skończą się dla ciebie obroną pracy dyplomowej, dzięki której uzyskasz tytuł licencjata.

Warto, abyś swoją naukę kontynuował na studiach II stopnia. Uzupełnisz nie tylko wiedzę i umiejętności, lecz zadbasz również o pełnię wykształcenia. Czekać na ciebie będzie szereg wykładów oraz ćwiczeń. Podczas kształcenia II stopnia przygotowywać się będziesz również do obrony pracy magisterskiej. Uzyskanie tego tytułu otworzy przed tobą wiele drzwi zawodowego rozwoju. Studia filologiczne na II stopniu trwają 2 lata.

 

Studia humanistyczne w Trójmieście możesz wybrać w dowolnie wybranym trybie. Na studentów czekają:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

 

Obecnie studia stacjonarne wciąż cieszą się największą popularnością. Studenci swoją wiedzę i kwalifikacje zdobywają w sposób regularny, ponieważ zajęcia najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku. Co równie ważne – jeżeli wybierzesz kształcenie na uczelni państwowej, nie będziesz musiał martwić się opłatami za czesne.

Studia niestacjonarne budzą dziś równie duże zainteresowanie! Są znacznie bardziej elastyczne, pozwalają na łączenie ze sobą różnorodnych aktywności, ale wymagają też od studentów znacznego zdyscyplinowania! Studenci w trybie zaocznym uczestniczą bowiem w zajęciach podczas weekendowych zjazdów naukowych. Część materiału teoretycznego muszą opanowywać przez to we własnym zakresie.

czytaj dalej studia w Trójmieście

 

Kierunki studiów humanistycznych w Trójmieście:

Studia humanistyczne w Trójmieście mogą się stać gwarantem wielu różnorodnych możliwości! W tej grupie znalazło się bowiem wiele różnorodnych kierunków. W praktyce oznacza to, że na pewno uda ci się znaleźć taką propozycję kształcenia, która spełni twoje intelektualne, a w przyszłości nawet i zawodowe, oczekiwania. Najważniejsze na początku jest to, by wybrać kierunek.

Uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie przygotowały ciekawą ofertę, to bowiem humaniści są jedną z bardziej elastycznych grup zawodowych, która odnajdzie się w niemal każdym środowisku. Kierunki humanistyczne zostały stworzone jednak z myślą o pasjonatach, którzy uwielbiają sztukę, historię, filozofię, literaturę czy nauki o języku.

Wśród popularnych kierunków humanistycznych, które znalazły się w Trójmieście, znajdują się między innymi: filozofia, kulturoznawstwo czy nawet politologia. Jeśli chcesz rozwijać swoje kompetencje lingwistyczne i dodatkowo czujesz związek z jakimś szczególnym kręgiem kulturowym, możesz wybrać chociażby skandynawistykę. To jednak na koniec! Listę najpopularniejszych kierunków humanistycznych w Trójmieście znajdziesz poniżej!

 

Najpopularniejsze kierunki studiów humanistycznych w Trójmieście:

 • architektura przestrzeni kulturowych;
 • dyplomacja;
 • filozofia;
 • kulturoznawstwo;
 • lingwistyka stosowana;
 • logopedia;
 • politologia;
 • produkcja form audiowizualnych;
 • rosjanoznawstwo;
 • skandynawistyka;
 • stosunki międzynarodowe;
 • wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej;
 • wiedza o teatrze;
 • zarządzanie i komunikacja w sztukach scenicznych itd.

czytaj dalej kierunki studiów w Trójmieście

 

Gdzie studiować studia humanistyczne w Trójmieście?

Już wiesz, jaki kierunek chcesz wybrać? Świetnie, ale jeszcze nie jest koniec drogi. Teraz musisz zastanowić się, próg której uczelni chcesz przekroczyć. Jeśli wybierasz studia humanistyczne w Trójmieście, czekać na ciebie będą różnorodne ośrodki akademickie w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie.

Do wyboru będziesz mieć zarówno potężne szkoły z sektora publicznego takie jak Uniwersytet Gdański czy Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Czekać na ciebie będą również kierunki, które znalazły się wśród propozycji niepublicznych ośrodków akademickich, do których zaliczyć można przykładowo Wyższą Szkołę Bankową czy Wyższą Szkołę Komunikacji Społecznej w Gdyni.

Pamiętaj, że obecnie każda uczelnia dąży do tego, by wykształcić najlepszych specjalistów z danego obszaru – dotyczy to zarówno szkół państwowych, jak i prywatnych. Jeśli wybierasz studia w Trójmieście, możesz mieć niemal pewność, że to dobra inwestycja na przyszłość!

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki humanistyczne w Trójmieście:

 • Uniwersytet Gdański;
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku;
 • Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni;
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni;
 • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Jak wybrać studia humanistyczne w Trójmieście, aby mieć dobrą pracę?

Każdy maturzysta, który wybiera studia, zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać jego przyszła kariera zawodowa i czy może w rzeczywistości liczyć na to, że po zakończeniu kształcenia uda mu się znaleźć dobrą pracę. Młodzi ludzie chcą mieć bowiem pewność, że ich wykształcenie przyniesie im nie tylko intelektualną satysfakcję, lecz także odpowiednie zatrudnienie.

Warto podkreślić, że właściwie każdy kierunek studiów otwiera wiele dróg zawodowego rozwoju. Należy jednak wiedzieć, jak wydobyć potencjał z danej dyscypliny. Dotyczy to w szczególności studiów humanistycznych, ponieważ mają one interdyscyplinarny charakter! Oznacza to, że będziesz rozwijać swoje kwalifikacje z wielu dziedzin oscylujących wokół sztuki, kultury, literatury czy języka. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zastanów się zatem nad kilkoma kwestiami.

 • Co mają Ci zagwarantować studia humanistyczne?
 • Czym chciałbyś zajmować się w przyszłości?

Jeśli potrafisz konstruktywnie odpowiedzieć na te pytania, być może uda ci wybrać kierunek, który przyniesie ci zadowolenie. Określ również odpowiednio wcześnie swoje predyspozycje. Nie każdy bowiem odnajdzie się na studiach humanistycznych! Istnieje jednak szansa, że wśród wielu różnorodnych kierunków uda ci się znaleźć ten, który będzie dla ciebie najlepszy! Pamiętaj również o tym, by zastanowić się również nad tym, jaki obszar humanistyki przyniesie ci najwięcej satysfakcji.

Odpowiedz sobie również na pytanie, co kryje się dla ciebie pod terminem takim jak dobra praca. Dobrej pracy powinna towarzyszyć na co dzień także dbałość o samopoczucie pracownika, atmosfera w zespole czy możliwość dalszego intelektualnego i zawodowego rozwoju. Wierzmy, że studia informatyczne w Trójmieście sprawią, że wszystko to odnajdziesz po ukończeniu kształcenia!

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • nauczyciel;
 • pracownik instytucji kultury i sztuki;
 • politolog;
 • archeolog;
 • kulturoznawca;
 • socjolog;
 • filolog;
 • lingwista;
 • logopeda;
 • muzykolog itd.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Trójmieście?

Jeśli wybierasz uczelnię wyższą w Trójmieście, przestrzegaj kilku niezbędnych zasad. Nie usypiaj czujności – jeśli dobrze poznasz uczelnię (nawet na niej nie studiując!), to istnieje szansa, że podejmiesz najkorzystniejszą dla siebie decyzję! Na samym początku zorientuj się, czy szkoła, na której chcesz podjąć studia, posiada w ofercie dany kierunek! Jeśli tak – połowa sukcesu za tobą! Teraz czas sprawdzić inne ważne kwestie!

 • przeanalizuj program kształcenia: dzięki temu będziesz wiedział, jakich zajęć się spodziewać, sprawdzisz również jaki jest stosunek wykładów do zajęć praktycznych! Pamiętaj – dziś to przede wszystkim umiejętności oparte na stabilnych podstawach teoretycznych są najważniejsze;
 • odwiedzaj stronę internetową uczelni: dzięki temu będziesz śledzić wszystkie wiadomości na bieżąco, zobaczysz również jak wygląda taka zdalna forma komunikacji ze studentami;
 • nie bój się pytać: czytaj opinie w Internecie, sprawdź, co inni studenci sądzą o wybranej przez ciebie uczelni. Im więcej różnorodnych informacji zbierzesz, tym większa jest szansa, że będziesz w przyszłości zadowolony z podjętego wyboru.
 • weź udział w dniach otwartych wybranej przez siebie uczelni: to idealna okazja, by przyjrzeć się danemu ośrodki akademickiego z zewnątrz, porozmawiać z wykładowcami, studentami i zebrać różnorodne informacje nie tylko w odniesieniu do kształcenia. Podczas dni otwartych zobaczysz również, jak dana uczelnia po prostu funkcjonuje!

Gdy wybierasz uczelnię wyższą w Trójmieście, pamiętaj również o tym, by nie kierować się emocjami. Przeanalizuj wszystkie plusy i minusy i postaraj się trzeźwo spojrzeć na propozycje przygotowane przez warszawskie ośrodki akademickie!

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia humanistyczne w Trójmieście?

Czy warto iść na studia? Odpowiedź wbrew pozorom wcale nie jest taka jednoznaczna i prosta! Nakłada się na to szereg oczekiwań oraz przeświadczenie, że studia są po prostu niezbędne. Czy tak jest w istocie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi! Nim podejmiesz ostateczną decyzję zastanów się, jakie motywacje towarzyszą tobie. Jeśli czujesz, że studia nie przyniosą ci satysfakcji, to nie decyduj się na nie wyłącznie po to, by sprawić przyjemność innym.

Przede wszystkim studia pozwolą ci na znaczne wyspecjalizowanie swojej wiedzy i kwalifikacji. To właśnie dzięki nim będziesz mógł przekuć pasje i zainteresowania w rzetelne wykształcenie. Można popatrzeć jeszcze na studia z lekkim przymrużeniem oka – to oczywiście idealna okazja, by choć odrobinę przedłużyć sobie młodość i beztroskę.

Studia humanistyczne warto wybrać przede wszystkim dlatego, że cechuje je duży poziom interdyscyplinarności. Co to oznacza w praktyce? Studenci, którzy je wybierają, otrzymują wszechstronne wykształcenie z zakresu wiedzy nie tylko o literaturze czy kulturze.

Tego typu kierunki sprawiają, że ich absolwenci są doskonałymi pracownikami różnorodnych ośrodków kultury, agencji reklamowych czy marketingowych. Studia humanistyczne są wreszcie warte rozważenia dlatego, że pozwalają przekuć zainteresowania w rzetelne wykształcenie!

A czy warto wybrać studia humanistyczne w Trójmieście? Oczywiście! W Gdańsku, Gdyni i Sopocie nie tylko będą na ciebie czekać różnorodne kierunki kształcenia. Możesz mieć przede wszystkim pewność, że swoją wiedzę i kwalifikacje będziesz rozwijać na uczelniach, które charakteryzują najwyższe standardy dydaktyczne!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach humanistycznych

Studia skończone, dyplom uzyskany i co dalej? Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku się kształciliśmy. Jeśli ukończyliśmy Dziennikarstwo i komunikację społeczną to na pewno odnajdziemy się w świecie mediów oraz w dziedzinach bliskoznacznych, takich jak Public Relations, czy rzecznictwo prasowe. Ponadto, możemy znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych, agencjach interaktywnych, zostać specjalistą do spraw marketingu, sprzedaży, promocji, specjalistą do spraw komunikacji, czy kampanii wizerunkowych. Wszystko jasne.

A co możemy robić, na przykład, po filozofii? Obszarami zatrudnienia mogą być: media, konsulting, doradztwo, instytucje kultury i sztuki, wydawnictwa, marketing, fundacje i stowarzyszenia, organizacje polityczne, instytucje humanitarne. Zrozumiałe.

A czym możemy się zająć po ukończeniu filologii? Możemy otrzymać pracę w największych firmach wielorakiego biznesu, gdyż tam jednym z najważniejszych aspektów jest znajomość języków obcych i perfekcyjne władanie nimi. Jak widać, wykształceni humaniści stają się grupą absolwentów coraz częściej poszukiwaną przez pracodawców.

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Historyczny:

 • Archeologia;
 • Etnologia;
 • Historia. Specjalności: Nauczycielska, Archiwistyczna, Edukacja regionalna;
 • Historia sztuki;
 • Krajoznawstwo i turystyka historyczna;
 • Niemcoznawstwo. Specjalności: Biznesowo- turystyczna, Integracja europejska;
 • Religioznawstwo.

dowiedz się więcej 

Wydział Nauk Społecznych:

 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna;
 • Filozofia;
 • Pedagogika;
 • Pedagogika specjalna;
 • Pedagogika wczesnej edukacji;
 • Praca socjalna;
 • Psychologia;
 • Socjologia.

dowiedz się więcej 

Wydział Filologiczny:

 • Amerykanistyka;
 • Etnofilologia kaszubska;
 • Filologia angielska;
 •  Filologia germańska;
 • Filologia klasyczna;
 • Filologia polska;
 • Filologia romańska;
 • Filologia rosyjska;
 • Iberystyka;
 • Kulturoznawstwo;
 • Lingwistyka stosowana;
 • Logopedia;
 • Rosjoznawstwo;
 • Sinologia;
 • Skandynawistyka;
 • Slawistyka;
 • Studia bałkańskie;
 • Studia wschodnie;
 • Studium Humanitatis- Tradycje Cywilizacji Europejskiej;
 • Teatrologia;
 • Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej;
 • Wiedza o teatrze.

dowiedz się więcej 

 

 


ATENEUM SZKOŁA WYŻSZA W GDAŃSKU

Kierunki studiów:

 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna;
 • Europeistyka;
 • Filologia angielska;
 • Filologia hiszpańska;
 • Filologia germańska;
 • Filologia włoska;
 • Filologia szwedzka;
 • Pedagogika;
 • Nauki o rodzinie.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)