Studia humanistyczne Zielona Góra

Studia humanistyczne Zielona Góra

Studia humanistyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

humanistycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia humanistyczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Studia humanistyczne w Zielonej Górze to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze są Studia humanistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

SORTOWANIE:

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Zielonej Górze

Aby dostać się na studia humanistyczne należy wziąć udział w konkursie świadectw. Na tych świadectwach obowiązkowo muszą widnieć bardzo dobre oceny z przedmiotów, takich jak: historia, język polski, język obcy, czy wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA HUMANISTYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia humanistyczne w Zielonej Górze?

Humanista patrzy w niebo i rozmyśla nad losem świata. Siada na ławce w parku i czyta pamiętniki Juliana Tuwima. Na niczym innym się nie zna. Taki stereotyp humanisty wciąż jest obecny wśród niektórych. Uznają oni humanistę za osobę, która nie radzi sobie z matematyką i chemią, a jej ulubionym zajęciem jest wpatrywanie się w chmury i czytanie wierszy.

Studia humanistyczne w Zielonej Górze mają na celu zmienić ten, niewiadomego pochodzenia, mit. Studia humanistyczne dotyczą człowieka, wytworów jego myślenia i działalności oraz społeczeństwa, zatem kandydat powinien charakteryzować się konkretnymi cechami, ułatwiającymi mu podejście do tych tematów.

Studia humanistyczne w Zielonej Górze realizowane są na Uniwersytecie Zielonogórskim, na dwudziestu kierunkach. Świadczy to o tym, że humanista to człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, szerokiej wiedzy i wielu możliwościach. Zatem, czy znajdzie się praca dla humanisty? Tak, a tych opcji jest znacznie więcej niż jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu.

Obecnie humaniści zatrudniani są od działów sprzedaży i obsługę klienta po agencje Public Relations i Human Resources. „W razie ataku zombie, zadbam byśmy pozostali ludźmi.” – tak na stronie internetowej uczelni, jedna ze studentek promuje wydział humanistyczny. Jeśli boicie się zombie, albo po prostu chcecie wybrać ciekawy kierunek nauki, to sprawdźcie studia humanistyczne w Zielonej Górze.

 

Praca po studiach humanistycznych w Zielonej Górze

Humanista to osoba, która nabyła wiedzę z wielu dziedzin, włada językiem, bądź językami obcymi, rozumie inne kultury, łatwo się komunikuje i nawiązuje kontakty. Ponadto, jest osobą oczytaną, zatem posiada umiejętność analizowania i wybierania potrzebnych danych. Takie osoby bardzo chętnie zatrudniane są w specjalizacjach: Human Resources, sprzedaż, marketing i Public Relations, obsługa klienta, administracja, doradztwo i konsulting.

Media to także miejsce, w którym humaniści znajdują zatrudnienie i to nie tylko ci, którzy ukończyli studia dziennikarskie. Pasję może mieć każdy i jeśli potrafi się nią dzielić, to redakcje prasowe czy telewizyjne na pewno zaproszą na rozmowę.

Bardzo często absolwenci studiów humanistycznych wybierają tzw. wolne zawody, lub pracę projektową, na przykład w charakterze zewnętrznego konsultanta. Jeżeli chce się stworzyć produkt, którego jeszcze nikt nie widział, to trzeba o niego spytać potencjalnych, przyszłych użytkowników. Potrzeby wspomnianych użytkowników bada się przy użyciu narzędzi nauk humanistycznych, psychologii, socjologii, czy antropologii.

Wykształcenie humanistyczne daje możliwość szybszego i bardziej efektywnego rozpoznania oczekiwań i motywacji drugiej strony, dla której tworzy się produkt czy usługę. To łamie stereotypy o humanistach, a rosnąca liczba chętnych na studia o tym charakterze potęguje ten pozytywny ruch. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Humanistyczny zaprasza:

 • Coaching i doradztwo filozoficzne;
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna;
 • Europeistyka i stosunki transgraniczne;
 • Filologia (Polska, Angielska, Germańska, Francuska, Rosyjska);
 • Filologiczna obsługa Internetu i e-edytorstwo;
 • Filozofia;
 • Historia;
 • Językoznawstwo;
 • Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim;
 • Kulturoznawstwo;
 • Literatura popularna i kreacje światów gier;
 • Literaturoznawstwo;
 • Politologia;
 • Stosunki międzynarodowe.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)