Studia humanistyczne Toruń

Studia humanistyczne Toruń

Studia humanistyczne Toruń

Największy wybór studiów

humanistycznych w Toruniu

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia humanistyczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia humanistyczne w Toruniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są Studia humanistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W TORUNIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W TORUNIU

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Toruniu

Chcesz dostać się na studia humanistyczne? Jeśli tak to koniecznie zadbaj o swoją wiedzę z następujących przedmiotów: język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, historia sztuki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA HUMANISTYCZNE W TORUNIU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia humanistyczne w Toruniu?

Kim jest humanista? Człowiekiem, który nie ma zielonego pojęcia o matematyce i innych naukach ścisłych? Człowiekiem, który całymi dniami mógłby patrzeć w niebo i rozmyślać o niebieskich migdałach i ich wpływie na współczesną filozofię?

Czy może człowiekiem posiadającym umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia i dużą wiedzę, wykorzystywaną w różnych branżach? Zdecydowanie, ostatnia odpowiedź jest prawidłowa. Prawdziwy humanista to osoba wszechstronnie wykształcona, potrafiąca badać, obserwować i analizować. Osoba zwrócona ku ludziom i wszystkim aspektom, z którymi ludzie są powiązani.

Studia humanistyczne w Toruniu mają na celu ukształtowanie tych, którzy myślą samodzielnie i nie potrzebują przewodników, aby odnaleźć drogę do zrozumienia wielu płaszczyzn, składających się na dzisiejszą rzeczywistość. Studenci poznają filozofię, jedną z najstarszych i najbardziej fascynujących dziedzin ludzkiej wiedzy.

Jej przedmiot wyznaczają najbardziej ogólne, a jednocześnie najbardziej fundamentalne pytania dotyczące człowieka, świata i miejsca człowieka w tym świecie; dzięki historii studenci potrafią interpretować mechanizmy społeczne, polityczne i gospodarcze kształtujące dzieje poszczególnych narodów i państw; a przez studiowanie socjologii poznają zjawiska i procesy zachodzące w społeczeństwie.

To tylko niewielki fragment tego, co mają do zaproponowania studia humanistyczne w Toruniu. Dziedzin jest znacznie więcej, dlatego każdy kandydat na studia znajdzie coś dla siebie.

 

Praca po studiach humanistycznych w Toruniu

Znamy już filozofię Kanta, wiemy kim był Akira Kurosawa, pamiętamy o relacjach między procesami zachodzącymi w mózgu a zachowaniem. Co dalej? Jak tę wiedzę teraz wykorzystać? Na przykład w biznesie. Posiadamy umiejętności, które pomagają nam lepiej się komunikować. Szybciej kojarzymy, łączymy fakty, szybko segregujemy informacje, aby wyciągnąć z nich tylko najpotrzebniejsze dane. To kwalifikacje, dzięki którym możemy znaleźć zatrudnienie w sprzedaży, Public Relations, Human Resources, obsłudze klienta, czy administracji.

Najważniejszy jest pomysł, który na siebie mamy, bo oprócz tego możemy znaleźć zatrudnienie w dziedzinach, w których się wykształciliśmy. Absolwent socjologii znajdzie pracę w ośrodku badania opinii społecznej, zostanie specjalistą od kontaktów interpersonalnych w przedsiębiorstwie, czy też ekspertem od rozwiązywania konfliktów grupowych. Absolwent Kognitywistyki może znaleźć zatrudnienie w instytucjach medycznych i paramedycznych, w instytucjach Human Resources, czy zostać analitykiem trendów.

Absolwent Dziennikarstwa może zostać rzecznikiem prasowym, specjalistą do spraw Public Relations, albo pracować w redakcji. Nadchodzi czas humanistów i umiejętności, które zdobyli na studiach. Otwierają się przed nimi nowe branże, co sprawia, że nie muszą wyłącznie poszukiwać pracy w zawodzie wyuczonym. 

POZOSTAŁE UCZELNIE W TORUNIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Humanistyczny:

 • Filozofia;
 • Kognitywistyka;
 • Medioznawstwo;
 • Socjologia;
 • Psychologia. 

dowiedz się więcej 

Wydział Nauk Historycznych:

 • Archeologia;
 • Architektura informacji;
 • Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją;
 • Etnologia- antropologia kulturowa;
 • Historia;
 • Historia sztuki;
 • Studia skandynawsko- bałtyckie;
 • Wojskoznawstwo;
 • Zarządzanie informacją i bibliologia.

dowiedz się więcej

Wydział Filologiczny:

 • Kulturoznawstwo;
 • Komparatystyka literacko- kulturowa;
 • Lingwistyka praktyczna i copywriting;
 • Filologia.

dowiedz się więcej 

Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych:

 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. 

dowiedz się więcej

Wydział Sztuk Pięknych:

 • Ochrona dóbr kultury;
 • Krytyka artystyczna.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

Studia na Wydziale Filologicznym UMK

Studia na Wydziale Politologii i Studiów międzynarodowych UMK 

Komentarze (0)