Studia humanistyczne Rzeszów

Studia humanistyczne Rzeszów

Studia humanistyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

humanistycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki humanistycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia humanistyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Jeszcze kilka lat temu panowała krzywdząca opinia mówiąca, że humanista to świetnie wykształcony bezrobotny. Warto zaznaczyć, że było to kilka lat temu, gdyż rzeczywistość zmieniła się znacząco. Absolwentów studiów humanistycznych spotykamy w polityce, mediach, reklamie, kulturze- czyli w bardzo ważnych aspektach życia. Prawdziwy humanista to człowiek posiadający szeroką wiedzę. Umiejętnie obserwuje, analizuje i komentuje otaczający go świat. Zadaje pytania. Gdy trzeba, idzie pod prąd.

Studia humanistyczne to studia dla ciekawych świata, ludzi i niemal wszystkiego, co z nimi się wiążę, od języka po kulturę i sztukę. To interesują podróż po wielu miejscach, z których płynie nauka o nas samych. A w którym mieście można taką podróż odbyć? W Rzeszowie; w stolicy województwa podkarpackiego.

Studia humanistyczne w Rzeszowie to szeroki wachlarz możliwości i wiele dróg, którymi można podążyć; od dziennikarstwa i komunikacji społecznej po turystykę historyczną i kulturową.

Studia humanistyczne w Rzeszowie realizuje uczelnia publiczna, Uniwersytet Rzeszowski- największa szkoła wyższa południowo- wschodniej Polski. Na trzech wydziałach możecie zgłębić wiele dziedzin, które należą do fundamentu nauk humanistycznych. Sprawdźcie, jakie są to dziedziny i wybierzcie kierunek dla siebie. Studia humanistyczne w Rzeszowie czekają!   

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Rzeszowie

Rekrutacja na studia humanistyczne w Rzeszowie opiera się na, dobrze znanym, konkursie świadectw. Myśląc o indeksie, warto zdawać na maturze historię, wiedzę o społeczeństwie i mocno przyłożyć się do języków; polskiego i obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI HUMANISTYCZNE NIESTACJONARNE W RZESZOWIE

STUDIA HUMANISTYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach humanistycznych w Rzeszowie

Absolwenci studiów humanistycznych obalają co najmniej kilka mitów na swój temat. Jednym z nich jest przekonanie, że zdobytą na studiach wiedzę mogą wykorzystać wyłącznie w szkole, pracując jako nauczyciele. Ukończenie studiów humanistycznych toruje wiele dróg, a ich dokładna trasa uzależniona jest od kierunku, w którym się wykształcono.

Na przykład, absolwenci kierunki Socjologia, w zależności od wybranej specjalności, mogą pracować w różnego typu organizacjach i instytucjach samorządowych, firmach badawczych, organizacjach wymagających od swoich członków dużej kreatywności (na przykład w branży reklamowej), wykorzystujących wiedzę z zakresu psychologii i komunikacji społecznej (w tym praw rządzących komunikowaniem masowym oraz socjotechnik), co jest podstawą działania w sektorze Public Relations.

To tylko część możliwości, które stoją przed absolwentami socjologii. Absolwenci kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na pewno zwiążą swoją przyszłość z mediami. Zostaną redaktorami, dziennikarzami, prezenterami, wydawcami. Oprócz tego, mogą znaleźć zatrudnienie w roli rzecznika prasowego (uczelni, służb publicznych, czy organizacji), bądź podobnie jak socjolodzy, w branży Public Relations.

Absolwenci Filologii – na przykład filologii angielskiej- mogą zostać tłumaczami, mogą prowadzić zajęcia w szkołach językowych, albo znaleźć zatrudnienie w międzynarodowej korporacji i dbać o poprawny przepływ informacji i pozytywne relacje między kontrahentami. Obecnie, studia humanistyczne otwierają wiele drzwi. Należy tylko dobrze wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności.

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Filologiczny:

 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna;
 • Filologia angielska. Specjalności: Nauczycielska, Translatoryczna;
 • Filologia germańska. Specjalności: Translatoryczna, Nauczycielska, Komunikacja interkulturowa w zakresie języka biznesu, Niemcoznawstwo;
 • Filologia rosyjska. Specjalności: Nauczycielska, Język biznesu, Język rosyjski i angielski w turystyce, Translatoryka polsko- rosyjska;
 • Filologia polska;
 • Lingwistyka stosowana.

dowiedz się więcej 

Wydział Pedagogiczny:

 • Nauki o rodzinie;
 • Pedagogika. Specjalności: Pedagogika medialna, Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, Pedagogika pracy, Pedagogika resocjalizacyjna, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Edukacja i rehabilitacja dziecka z niepełnosprawnością intelektualną w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej, Doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy, Edukacja i rehabilitacja dzieci i młodzieży z autyzmem.

dowiedz się więcej 

Wydział Socjologiczno- Historyczny:

 • Archeologia;
 • Filozofia;
 • Historia;
 • Kulturoznawstwo;
 • Muzeologia;
 • Politologia;
 • Praca socjalna;
 • Socjologia. Specjalności: Regionalno- samorządowa, Badania rynku i opinii publicznej;
 • Turystyka historyczna i kulturowa.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)