Studia humanistyczne Katowice

Studia humanistyczne Katowice

Studia humanistyczne Katowice

Największy wybór studiów

humanistycznych w Katowicach

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia humanistyczne Katowice | woj. śląskie

Świat tworzą humaniści, bowiem to humaniści tworzą myśl, a myśl scala ludzi, społeczeństwa, narody. To dzięki myślom powstało prawo, które normalizuje zasady zachowania. To humaniści określają dobro i zło, badając zachowania ludzkie, opisując zdarzenia, tworząc literaturę. Dyskwalifikowanie wiedzy humanistów czyni nasze życie płaskim. Jeśli zgadzasz się z tego rodzaju dowodzeniem, powinieneś pogłębić temat na studiach humanistycznych.

W Katowicach na Uniwersytecie Śląskim możesz wybrać kilka dziedzin, w ramach których poznasz świat myśli człowieka. Humaniści są niezbędni - tworzą, koncypując badają, analizują i opisują wnikliwie swoje badania. Badając twórczość pana Z., badają przypadek życia człowieka, zastanawiając się czy może być on wzorem dla innych, a jeśli będzie wzorem to jakie konsekwencje dalekosiężne może takie postępowanie przynieść? Dokąd doprowadzić nas wszystkich? Humaniści przewidują. Spekulują. Ostrzegają.

Znieważając zdanie humanistów wykazujemy się nie delikatnością, brakiem czułości wobec samego siebie. To oni dbają o dorobek materialny i duchowy człowieka. Upamiętniają, przypominają, upowszechniają. Dzięki ich działaniom posiadamy historię i opowieści, które nas tworzą. Humaniści tworzą świat, chcesz do nich dołączyć? To sprawdź, jakie kierunki możesz obrać na studiach humanistycznych w Katowicach.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Katowicach i Gliwicach

Jeśli chcesz dostać się na studia humanistyczne w Katowicach, ucz się pilnie, poznawaj świat, rozmawiaj z ludźmi, analizuj. A potem wiedzę przełóż na papier, zdając maturę. Wysokie wyniki z przedmiotów humanistycznych - historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie zagwarantuje Wam miejsce na studiach humanistycznych. W ramach rekrutacji na studia humanistyczne organizowany jest konkurs świadectw, który ma wyłonić kandydatów z najlepszymi wynikami w nauce.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia humanistyczne niestacjonarne w Katowicach

Studia humanistyczne stanowią bardzo szeroki obszar kształcenia, w którym znajdują się różnorodne kierunki. Przeglądając oferty edukacyjne ukazuje nam się długa lista dyscyplin, które można studiować. Niestety, po dokładniejszym zagłębieniu się w temat okazuje się, że tylko część proponowanych kierunków dostępna jest w formie niestacjonarnej. Tak też jest w Katowicach, które nie stanowią wyjątku. Kandydaci na studia humanistyczne, chcący podjąć kształcenie w trybie niestacjonarnym mają zawężone pole wyboru, choć nie oznacza to, że tego wyboru w ogóle nie ma. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Studia niestacjonarne dzielą się na studia wieczorowe oraz zaoczne. Nie dość, że ogólnie humanistycznych kierunków niestacjonarnych jest mniej, to te realizowane w formule wieczorowej stanowią niewielki ułamek. Kierunków prowadzonych zaocznie jest znacznie więcej.

Podkreślenia wymaga także fakt, że studia stacjonarne od studiów niestacjonarnych nie różnią się pod kątem programu i osiąganych efektów. Prowadzone one do tego samego, czyli jasno określonej wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych. Ukończony tryb studiów nie wpływa także na późniejszą karierę zawodową. Istotna jest wiedza, otrzymany dyplom, a nie tryb w jakim pozyskiwało się wiadomości i w jakie dni uczęszczało na zajęcia. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć studia niestacjonarne, pamiętając o tym, iż są to studia płatne. Opłaty uzależnione są od uczelni, wydziału oraz konkretnego kierunku kształcenia.

POPULARNE KIERUNKI HUMANISTYCZNE NIESTACJONARNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

STUDIA HUMANISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

B
D
H
I
M
P
S
Rozwiń

Praca po studiach humanistycznych

Wszystko pięknie brzmi, że humaniści tworzą świat i zajmują się myślą, tylko jak na tym zarobić? Jak żyć, będąc humanistą? Oto ciekawe pytanie do rozważenia dla wykształconych humanistów! Humaniści świetnie sprawdzają się w pracy badacza, znajdują więc zatrudnienie w ośrodkach naukowych, badawczych, w instytucjach muzealnych, jak i bibliotekach, domach kultury, czy w strukturach organizacyjnych ważnych eventów kulturalno-społecznych.

Humaniści to publicyści, pisarze, filozofowie. Tworzą content, publikują, rozmawiają z ludźmi. Świetnie odnajdują się w mediach, jak i w prasie. Znajdują zatrudnienie w administracji samorządowej, pełniąc funkcje doradcze, konsultingowe. Humaniści to także politycy, jak i działacze społeczni. Spora część osób z wykształceniem humanistycznym dokształca się i wybiera ścieżkę terapeutycznej, wcielając się w rolę pomagacza. Absolwenci studiów humanistycznych to także podróżnicy, badający dawne kultury i innych, często żyją w ramach mecenatu instytucji państwowych i prywatnych przedsiębiorców.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA HUMANISTYCZNE

 • antropologia języka i komunikacji - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • etnologia - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • filozofia - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • informacja w instytutach e-społeczeństwa
 • kognitywistyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • komunikacja promocyjna i kryzysowa - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • międzynarodowe studia polskie - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • sztuka pisania - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • bibliologia i informatologia - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • literaturoznawstwo - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • językoznawstwo - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
 • kulturoznawstwo - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. estetyka miasta, filmoznawstwo i wiedza o mediach, komunikacja kulturowa, kultura literacka, teatrologia, teoria i antropologia kultury
 • kultury mediów - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

 

Komentarze (0)