Studia humanistyczne Olsztyn

Studia humanistyczne Olsztyn

Studia humanistyczne Olsztyn

Największy wybór studiów

humanistycznych w Olsztynie

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia humanistyczne Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

Od wielu lat funkcjonuje przekonanie, że humanista to osoba nierozumiejąca najprostszych odsłon matematyki, fizyki i chemii, i aby nie było jej przykro, określa się mianem „humanisty”. Inny mit, który również pokutuje mówi, że humanista nie posiada żadnego, konkretnego zawodu, a rekompensuje to sobie kontemplacją nad światem, na który i tak nie ma żadnego wpływu.

Studia humanistyczne w Olsztynie mają za zadanie obalanie tych, jakże krzywdzących i bezpodstawnych opinii. Nauka wymaga wyobraźni, sporej pamięci i umiejętności zadawania pytań, gdyż humanista powinien być zbudowany z wątpliwości, aby nie przyjmować wszystkiego za pewnik. Przestrzeń humanisty jest logiczna, uszyta z wielu płaszczyzn różnych teorii i co chwilę stawiająca pytania. Humaniści to nierzadko artyści, którzy swoją twórczością pragną wywrócić porządek do góry nogami. To wybitni badacze kultury i historycy, zmieniający czasem wymiar ważnych wydarzeń. To lingwiści objaśniają nam rolę języka. A tych istotnych zawodów jest znacznie więcej.

Studia humanistyczne w Olsztynie skierowane są do osób, które lubią poszukiwać, sprawdzać, dywagować, zadawać pytania. Zatem, jeśli nie masz w sobie żadnych wątpliwości i wszystko co usłyszysz, bądź przeczytasz uznajesz za pewne, to nawet nie myśl o takim rodzaju kształcenia. Studia humanistyczne w Olsztynie prowadzone są publicznej uczelni, Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim, a klimat miasta sprzyja rozmyślaniom, badaniom, dyskusjom. Sprawdź, jaką wiedzę i umiejętności możesz zdobyć, wybierając studia humanistyczne w Olsztynie.

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W OLSZTYNIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OLSZTYNIE SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia humanistyczne w Olsztynie

Aby dołączyć do grona studentów i cieszyć się uzyskanym indeksem, należy wykazać się solidną wiedzą z różnych przedmiotów. W ich gronie znajdują się: historia, filozofia, biologia, język polski, język obcy nowożytny, geografia, wiedza o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach humanistycznych w Olsztynie

Studia, studia i po studiach. Co dalej? To zależy od tego, jaki kierunek studiów ukończył. Na przykład, absolwent Dziennikarstwa i komunikacji społecznej przygotowany jest do wykonywania zawodu dziennikarza, a także innych związanych z szeroko pojętą dziedziną komunikacji społecznej.

Wszechstronne wykształcenie daje możliwość podjęcia wyzwań na stanowisku: redaktora, menedżera Public Relations, specjalisty do spraw reklamy, specjalisty do spraw komunikacji zewnętrznej, specjalisty do spraw kampanii wizerunkowych, rzecznika prasowego, czy też doradcy do spraw stosunków międzynarodowych. Obszarem, w których absolwenci mogą znaleźć pracę to radio, telewizja, prasa, Internet, a także organy użyteczności publicznej, organizacje samorządowe i pozarządowe, agencje reklamowe i promocyjne, agencje PR, instytucje prowadzące edukację medialną.

A gdzie możemy szukać pracy, na przykład, po studiach filozoficznych? Obszarami zatrudnienia mogą być: media, konsulting, doradztwo, instytucje kultury i sztuki, wydawnictwa, marketing, fundacje i stowarzyszenia, organizacje polityczne, instytucje humanitarne. Natomiast, kończąc studia na kierunku Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze pracę można znaleźć w jednostkach samorządu lokalnego, przedsiębiorstwach zajmujących się turystyką, placówkach edukacyjnych parków krajobrazowych i instytucjach ochrony przyrody, regionalnych organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach. Jak widać, brak konkretnego zawodu i perspektyw to mity, które łatwo obalić. Studia humanistyczne w Olsztynie dowodzą tego całkowicie. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Humanistyczny:

 • Analiza i kreowanie trendów: studia I- stopnia;
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: studia I i II-stopnia. Specjalność: Dokumentalistyka medialna, Nowe media, Radiowo- telewizyjna, Komunikacja wizerunkowa;
 • Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze: studia I i II- stopnia;
 • Filozofia: studia I i II- stopnia. Specjalność: Interakcje społeczne i kooperacja, Etyczno- epistemologiczna;
 • Historia: studia I i II- stopnia. Specjalność: Nauczycielska, Turystyka historyczna, Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją współczesną;
 • Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo: studia I- stopnia;
 • Komunikacja międzykulturowa w Europie: studia II- stopnia. Specjalność: Komunikacja międzykulturowa w Europie w języku rosyjskim;
 • Lingwistyka w biznesie: studia I- stopnia;
 • Logopedia: studia I i II- stopnia;
 • Stosunki międzynarodowe: studia I i II- stopnia. Specjalność: Polityka europejska, Wschodoznawstwo;
 • Wojskoznawstwo: studia I- stopnia.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)