Studia humanistyczne w Szczecinie

Studia humanistyczne w Szczecinie

Studia humanistyczne w Szczecinie

Największy wybór studiów

humanistycznych w Szczecinie

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia humanistyczne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia humanistyczne w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są Studia humanistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W SZCZECINIE

filozofia
socjologia
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Szczecinie

W ramach zaplanowanej rekrutacji na studia humanistyczne w Szczecinie, odbywa się, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw. Na studia dostaną się te osoby, które najlepiej poradzą sobie z przedmiotami, które brane są pod uwagę. Język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia – warto pogłębić swoją wiedzę, przede wszystkim, z tych przedmiotów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia humanistyczne niestacjonarne w Szczecinie

Studia humanistyczne to temat rzeka. Wiele dyscyplin, mnóstwo specjalności, a także szerokie możliwości wynikające z pozyskanej wiedzy i umiejętności. Wybierając się na studia do Szczecina można mieć pewność, że uda się nam odnaleźć odpowiednią ofertę edukacyjną, choć i tak przyznać należy, że kierunki humanistyczne charakteryzują się tym, że w ramach nauki niestacjonarnej jest ich znacznie mniej niż w przypadku studiów stacjonarnych.

Warto zaznaczyć, że studiowanie dyscyplin humanistycznych w trybie innym niż dzienny nie jest zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Trzeba jedynie pamiętać o pewnych regułach, jakie rządzą się tą formułą kształcenia.

Studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne. Zarówno jedna, jak i druga grupa to studia płatna. Ich koszt uzależniony jest od uczelni, wydziału, a także konkretnie obranego kierunku. Łatwo też zauważyć, że kierunków prowadzonych w formie wieczorowej jest nieco mniej i bardzo często studia niestacjonarne rozumiane są jako wyłącznie zaoczne.

Zaoczne to znaczy jakie? Studia zaoczne można określić studiami weekendowymi, ponieważ studenci uczęszczają na zajęcia w soboty i niedziele, bądź w piątki, soboty i niedziele. Zajęcia trwają od rana do wieczora, a ich program jest zwarty i skondensowany. Nauka w ramach studiów niestacjonarnych wymaga od studentów samodzielności oraz umiejętności zarządzania czasem i dobrej organizacji. Bez wymienionych trudno jest odnaleźć się w bogato wypełnionej siatce przedmiotów.

czytaj dalej studia humanistyczne niestacjonarne (zaoczne) w Szczecinie

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W SZCZECINIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA HUMANISTYCZNE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia humanistyczne w Szczecinie?

Studia humanistyczne to, po okresie pewnej stagnacji, coraz ciekawsza oferta kształcenia. Kandydaci mogą przekonać się, że nauki humanistyczne to interesujące dziedziny, poszerzające horyzonty, znajomość języków obcych czy nawet zgłębiające politykę.

Humaniści mówią coraz głośniej i coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność na rynku pracy. Skutecznie obalają mity mówiące o tym, że humaniści to nikt inny jak osoby mające problemy z nawet najłatwiejszą matematyką. A gdzie mogą zdobywać wykształcenie ci, którzy obalają te mity jak najlepiej? W Szczecinie, czyli w stolicy województwa zachodnio- pomorskiego.

Studia humanistyczne w Szczecinie realizowane są na kilku uczelniach, wśród których prym wiedzie Uniwersytet Szczeciński. Proponowane kierunki kształcenia mogą stanowić mocny fundament do dalszego rozwoju, a wszystko zależy od tego jaką dziedzinę wybierzemy dla siebie i w jakiej specjalności zechcemy się rozwijać.

Czym są studia humanistyczne? Poznawaniem historii, obyczajów, języków, zachowań. To wiele czynników i wątków związanych z człowiekiem i jego egzystencją. Ich istotą nie jest, pozbawione sensu, tzw. wykuwanie na blachę tylko nauka zadawania pytań, które mają doprowadzić do znaczących odpowiedzi. A czym powinien charakteryzować się kandydat na studia? Powinien posiadać w sobie żyłkę odkrywcy, a oprócz tego być uważnym słuchaczem.

Humanista to człowiek o szerokich horyzontach i wielu umiejętnościach. A czym są te umiejętności? Przekonasz się wybierając studia humanistyczne w Szczecinie.

 

Praca po studiach humanistycznych w Szczecinie

Studia, studia i po studiach. Co robić dalej? To zależy od tego, jaki ukończyliśmy kierunek i w jakim temacie czujemy się naprawdę mocni tak, aby zawojować rynek pracy. Na przykład, będąc absolwentem Filozofii może znaleźć zatrudnienie w mediach, konsultingu, doradztwie, instytucjach kultury i sztuki, wydawnictwach, marketingu, fundacjach i stowarzyszeniach, organizacjach politycznych, czy instytucjach humanitarnych.

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna przygotowany jest do rozpoczęcia zawodu dziennikarze, ale także innych zawodów związanych z szeroko pojętą dziedziną mediów i komunikacji społecznej. Wszechstronne wykształcenie daje wiele możliwości podjęcia pracy jako redaktor, menedżer Public Relations, rzecznik prasowy, specjalista do spraw komunikacji zewnętrznej, korespondent, specjalista do spraw reklamy, specjalista do spraw kampanii wizerunkowej, czy też doradcy do spraw stosunków międzynarodowych.

Radio, telewizja, prasa, Internet, organy użyteczności publicznej, organizacje samorządowe i pozarządowe, agencje reklamowe i promocyjne, agencje Public Relations, instytucje prowadzące edukację medialną – te miejsce czekają na absolwentów tego kierunku. A co można robić po ukończeniu studiów na kierunku Historia?

Na absolwentów czekają nie tylko szkoły pragnące zatrudnić zdolnych, wykwalifikowanych nauczycieli. Czekają także media, grupy rekonstrukcyjne, muzea, instytucje kultury. Praca po studiach humanistycznych – oczywiście – zależy od ukończonego kierunku i specjalności, ale także od naszego własnego pomysłu na życie zawodowe.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Humanistyczny:

 • Animacja kultury;
 • Archeologia;
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna;
 • Filozofia. Specjalność: Filozofia z etyką;
 • Historia. Specjalności: Archiwistyczna, Pomorskie dziedzictwo kulturowe;
 • Kognitywistyka komunikacji;
 • Media i cywilizacja;
 • Mediacja międzykulturowa;
 • Nauki o polityce;
 • Pedagogika;
 • Pedagogika specjalna;
 • Praca socjalna;
 • Psychologia;
 • Socjologia. Specjalności: Socjologia zdrowia, Socjologia stosowana, Socjologia kultury;
 • Stosunku międzynarodowe;
 • Studia nad wojną i wojskowością.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA HUMANISTYCZNA TOWARZYSTWA WIEDZY POWSZECHNEJ W SZCZECINIE STUDIA HUMANISTYCZNE

Kierunki studiów:

 • Pedagogika;
 • Lingwistyka stosowana.

 


SZCZECIŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA HUMANISTYCZNE

Kierunki studiów:

 • Praca socjalna;
 • Pedagogika.

 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W SZCZECINIE STUDIA HUMANISTYCZNE

Kierunki studiów:

 • Pedagogika;
 • Psychologia w biznesie;
 • Turystyka i rekreacja.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

Kierunki humanistyczne w Szczecinie

 

Komentarze (0)