Studia humanistyczne Gorzów Wielkopolski

Studia humanistyczne Gorzów Wielkopolski

Studia humanistyczne Gorzów Wielkopolski | woj. lubuskie

Humaniści dochodzą do głosu! Coraz mocniej obalane są mity, mówiące o tym, że humanista to ktoś, kto nie ma pojęcia o matematyce czy chemii, a jego wykształcenie nie stanowi żadnej podstawy do znalezienia dobrej pracy. A w którym mieście obalają te niesprawiedliwe mity? W Gorzowie Wielkopolskim.

Studia humanistyczne w Gorzowie Wielkopolskim nie należą do najszerszych. Prowadzone są przez jedną uczelnię, Akademię im. Jakuba z Paradyża i proponują kandydatom kilka możliwości kształcenia i rozwoju. Pomimo, iż wybór kierunków jest niewielki to może być mocnym fundamentem do dalszego rozwoju, a wszystko zależy od tego jaką dziedzinę wybierzemy dla siebie.    

Czym mogą być studia humanistyczne? Nie tylko poznawaniem języków, czy historii, ale także poznawaniem samego siebie, gdyż nauki humanistyczne to nauki o człowieku, jego kulturze, historii, obyczajach. Zatem, kandydat na studia humanistyczne w Gorzowie Wielkopolskim powinien posiadać pytania i mnóstwo energii, by szukać na nie odpowiedzi.

A co po studiach? Obecnie, coraz więcej drzwi otwiera się dla humanistów. Dlaczego? Bo oprócz określonej wiedzy posiadają określone umiejętności, które nierzadko są ważniejsze. Potrafią słuchać i rozmawiać. Potrafią wyciągać wnioski i przewidywać. Potrafią nawiązywać mocne, oparte na zaufaniu relacje. Brzmi jak podstawy udanego biznesu? Dokładnie tak! Absolwenci studiów humanistycznych coraz częściej znajdują zatrudnienie w wielkich, międzynarodowych firmach, choć to oczywiście nie jedyna droga zawodowa, którą mogą obrać. Jest ich znacznie więcej.

Studia humanistyczne w Gorzowie Wielkopolskim, to studia dla ciekawych. Dla ciekawych świata, innych ludzi oraz wszystkiego co może się z nimi wiązać; zaczynając od języka, na kuchni czy malarstwie kończąc. Studia humanistyczne to propozycja dla tych, którzy lubią poszukiwać, odkrywać, badać, sprawdzać. To propozycja dla tych, którzy potrafią słuchać, a czasem także czytać między wierszami. Bez posiadania wątpliwości, ciekawości i chęci zadawania pytań te studia nie mają najmniejszego sensu. Przekonaj się jak humaniści wpływają na dzisiejszy świat. Przekonaj się także, gdzie możesz znaleźć pracę będąc absolwentem tych studiów. Przeczytaj, co oferują Ci studia humanistyczne w Gorzowie Wielkopolskim.

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia humanistyczne w Gorzowie Wielkopolskim

Dobrze wiemy, że prawdziwy humanista posiada szeroką wiedzę, z wielu dziedzin. Natomiast, aby poważnie myśleć o studiach humanistycznych należy najmocniej przyłożyć się do takich przedmiotów jak: język polski, historia, język obcy, czy wiedza o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach humanistycznych w Gorzowie Wielkopolskim

Humaniści wiedzą na czym polega komunikacja. Świetnie dobierają słowa, tworzą uniwersalne treści i przekazy, błyskotliwie operują językiem ojczystym i obcym. Te czynniki sprawiają, że absolwenci studiów humanistycznych mogą odnaleźć się, na przykład w mediach.

Dziennikarstwo poszerza pole do działania, zatem pracując w tym obszarze można pisać artykuły do gazety bądź portali internetowych, tworzyć audycje radiowe i telewizyjne, prowadzić cieszącego się popularnością bloga lub vloga, czy też zostać reporterem serwisy informacyjnego.

Będąc po studiach humanistycznych można sprawdzić się w roli rzecznika prasowego, bądź specjalisty ds. Public Relations. Inną opcją zawodową może być reklama, czy też praca copywritera, czyli człowieka o szerokich horyzontach, który wymyśla hasła, slogany, scenariusze reklam.

A to nie koniec. Humaniści to świetni analitycy. Podczas studiów uczą się oddzielać informacje przydatne od niepotrzebnych. Ponadto, mogą odnaleźć się w roli nauczyciela, tłumacza, przewodnika turystycznego, pracownika ośrodka kultury. Ważne jest to, aby już podczas nauki zastanawiać się nad swoją przyszłością i zadawać sobie pytania, która droga zawodowa jest dla nas najbardziej odpowiednia. Znając odpowiedzi na te pytania, możemy jeszcze bardziej rozwijać się w określonym kierunku i dążyć do wyznaczonego celu. 

STUDIA HUMANISTYCZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA IM. JAKUBA Z PARADYŻA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM 

Wydział Humanistyczny:

  • Filologia polska. Specjalności: Nauczycielska z bibliotekoznawstwem i informacją naukową, Nauczycielska z logopedią, Nauczycielską z komunikacją medialną, Nauczycielska z językiem rosyjskim;
  • Filologia angielska. Specjalności: Nauczycielska, Translatorska;
  • Filologia germańska. Specjalności: Nauczycielska, Translatorska;
  • Pedagogika. Specjalności: Pedagogika wczesnoszkolna, Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, Pedagogika terapeutyczna, Specjalne potrzeby edukacyjne dziecka  z animaloterapią, Specjalne potrzeby dziecka z arteterapią, Terapia pedagogiczna z animaloterapią, Terapia pedagogiczna z arteterapią;
  • Kulturoznawstwo. Specjalności: Menedżer instytucji kultury, Kulturoznawstwo i studia europejskie;
  • Turystyka i rekreacja. Specjalności: Organizacja i obsługa rekreacji i turystyki, Kulinaria w turystyce, Winiarstwo w turystyce.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)