Studia humanistyczne Poznań

Studia humanistyczne Poznań

Studia humanistyczne Poznań

Największy wybór studiów

humanistycznych w Poznaniu

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia humanistyczne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia humanistyczne w Poznaniu? No, no.. nie bez powodu Uniwersytet dostał imię po naszym romantyku, ideologu Adamie Mickiewiczu! Głębokie tradycje naukowe młodego dość Uniwersytetu, niechaj Was nie zmylą. Poznań cieszy się sporym poparciem środowisk humanistycznych. Prowadzone tu zajęcia niejednokrotnie odbiegają od standardowych: i co dalej mamy w tym wierszu! Studia humanistyczne to studia rozmyślań, rozważań, analiz, teorii, poszukiwania sensu. Z pewnością nie są to studia dla każdego i nie każdy sobie z nimi poradzi. To kolejny mit studencki - humanistą jest ten, kto idzie na łatwiznę. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Mając takiego rodzaju motywację donikąd zajdziecie z dyplomem studiów humanistycznych. Humanizm wymaga refleksji, zadawania pytań, ciekawości świata i otwartości.

Podstawą nauk humanistycznych jest logika, czyli matematyka, systemy zero-jedynkowe. To chyba coś znaczy, czyż nie? Studia humanistyczne to trudna droga, wyboista, wymagająca stałego trenowania charakteru i ćwiczenia postawy niebagatelnej. Humaniści są odpowiedzialni za tworzenie dyskursu politycznego, mentalnego, psychicznego. Kondycja ludzka i troska o nią - to główna kwestia rozważań humanistycznych.

Troszczenie się o byt, to podstawowe zadanie humanistów, realizowane w różnoraki sposób - czy to poprzez animację wydarzeń, rozpoczynanie dyskusji o ważnych osobach, zjawiskach, podejmowanie debaty, jak i analityka społeczna i archiwizacja danych, zbiór informacji o życiu ludzi - to zadania prawdziwych humanistów, którzy dzięki studiom zdobywają szeroki kontekst niezbędny do podejmowania działań. Studia humanistyczne w Poznaniu wymagają nie lada chęci i samozaparcia do ich ukończenia, a i wpływają wbrew powszechnym opiniom, na zdobycie cenionych umiejętności i szerokiej wiedzy. To humaniści zdają sobie sprawę jak zarządzać komunikacją, jak prowadzić mediacje, negocjacje, jak pomagać innym.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Poznaniu

W zależności od wybranego kierunku studiów należy zdać dominujące w kwalifikacji przedmioty na maturze - im lepsze wyniki z egzaminu dojrzałości, tym większe szanse na osiągnięcie sukcesu! Na pewno nie rezygnujcie z przedmiotów takich jak język polski i język obcy - to przedmioty wymagane praktycznie w każdej rekrutacji na studia.

Bez dobrych wyników z podstaw, nawet i 100%-wy wynik z dodatkowego przedmiotu rozszerzonego Was nie uratuje. Tak więc zabierajcie się do nauki, a przed decyzją o złożeniu papierów na dany kierunek, sprawdźcie, jakie komisja rekrutacyjna stawia przed Wami wymagania.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia humanistyczne niestacjonarne w Poznaniu

Mówiąc o niestacjonarnych studiach humanistycznych w Poznaniu należy przyznać, że mają one istotną wadę: nie jest ich zbyt wiele. Niestety, osoby pragnące kształcić się w innej formie niż dzienna nie mają specjalnego wyboru kierunków kształcenia. Z czego to wynika? Być może z faktu, iż studia humanistyczne nie są tak mocno oblegane jak niegdyś. Ich przestrzeń jest duża, interesująca i różnorodna.

Pojawiają się nowe dyscypliny i specjalności, a i tak humanistyczny obszar kształcenia nie może powiększyć swojej dostępności. Najwyraźniej widać tę tendencję w uczelniach publicznych. Lista oferowanych kierunków jest bardzo długa, ale zanim odnajdzie się taki, który prowadzony jest w trybie niestacjonarnym minie dużo czasu. Co jeszcze jest charakterystyczne i na co zwrócić uwagę?

Istnieją humanistyczne kierunki, które można realizować w formie niestacjonarnej, aczkolwiek wyłącznie na drugim stopniu. Zaletą takich kierunków jest to, iż proponują specjalistyczne przygotowanie do konkretnego obszaru zawodowego, z pominięciem zagadnień ogólnych. Ale i tak nie jest ich zbyt dużo i nikt nie dostanie zawrotów głowy z powodu trudności w podjęciu decyzji.

POPULARNE KIERUNKI HUMANISTYCZNE NIESTACJONARNE W POZNANIU

STUDIA HUMANISTYCZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach humanistycznych

To bodajże najciekawsza zakładka z opisu studiów humanistycznych! Humaniści z powołania znajdują dla siebie miejsce w różnego rodzaju przedsiębiorstwach - czy to marketingowych, agencjach reklamowych, domach mediowych, czy też w korporacjach sprzedających usługi, produkty - humaniści wiedzą na czym polega efektywna komunikacja, dlatego są cenionymi pracownikami dużych firm. Wspierają procesy rekrutacyjne, jak i sprzedażowe. Szkolą, edukują, a także archiwizują dane. Absolwenci studiów humanistycznych to nauczyciele, tłumacze, pracownicy ośrodków kultury i instytucji państwowych zajmujących się ochroną dóbr.

To również autorzy scenariuszy, pisarze, poeci oraz muzycy. Bardzo często artyści potrzebują wiedzy, która ich uskrzydla, otwiera nowe drogi artystycznych poszukiwań. Równie dobrym miejscem zatrudnienia humanistów są agencje prasowe, czasopisma, magazyny, telewizja, jak i domy producenckie. Humaniści, oprócz komunikacji, potrafią pisać, realizować liczne projekty, analizować. To dzięki wielorakim umiejętnościom są oni łakomym kąskiem dla pracodawców. O ile oczywiście zerwali z biernością swojej postawy niby humanistycznej i wzięli się do pracy jeszcze podczas studiów! Bo mit mitem, a zachowanie zachowaniem.

Wiele osób studiuje i bawi się studiami, nie biorąc pod uwagę przyszłych możliwości i nie interesując się swoim doświadczeniem. Warto wykorzystać ten czas studiów humanistycznych na praktyczne poszukiwanie - w jakiej pracy czuję się dobrze? co tak naprawdę lubię robić? Wykształcenie pozwoli Wam na wejście prawie do każdej dziedziny biznesowej - wystarczy chcieć i o to zawalczyć. Także znów wysnuwamy wniosek - humaniści sobie poradzą, o ile będą mądrze postępować od samego początku swojej kariery i zdobywania wiedzy. Warto zacząć już od drugiego roku studiów!

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)