Studia humanistyczne Opole

Studia humanistyczne Opole

Studia humanistyczne Opole

Największy wybór studiów

humanistycznych w Opolu

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia humanistyczne Opole | woj. opolskie

Studia humanistyczne to jedne z najtrudniejszych studiów pod względem samokontroli i samorozwoju. Wymagają od adeptów sztuki humanistycznej zaangażowania w rozwój swojej osobowości. To studia przygotowane dla osób miłujących naukę, ludzi i zagadnienia teoretyczne, za pomocą których można opisać zależności funkcjonujące w świecie. Studia humanistyczne to przede wszystkim umiejętności prowadzenia dyskusji, rozwiązywania sporów, a także spoglądania z wielu perspektyw na określony problem. W Opolu możecie wybrać się na studia filozoficzne. Pragmatycy powiedzą: po co Ci takie studia, nic Ci one nie dadzą i nie wiadomo co po nich robić. To jest szkodliwy stereotyp.

Studia filozoficzne to możliwość prowadzenia pogłębionej refleksji, badania świata, analizowania i wyciągania wniosków na przyszłość. To porządkowanie, kategoryzowanie, nadawanie sensu istnieniu. Wszelkie kryzysy moralności, możliwość rozwoju szkodliwych ideologii, powiązane są ze słabą pozycją humanistów w świecie. Możecie to zmienić, dokładając swoją cenną cegiełkę wiedzy i życie zgodne z podejściem humanistycznym - otwartym, szerokim polem myślenia. Sprawdźcie, gdzie dokładnie możecie podjąć studia humanistyczne w Opolu. Jeśli tylko czujecie, że humanistyka Was potrzebuje, nie wahajcie się ani chwili i trenujcie charakter, by walczyć ze złem całego świata!

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W OPOLU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia humanistyczne w Opolu

Chcąc dostać się na studia humanistyczne w Opolu, musicie wykazać się bardzo dobrym przygotowaniem do nauki z zakresu przedmiotów humanistycznych. Polecamy zająć się historią i wiedzą o społeczeństwie. Dodajcie do tego wyjątkowe wyniki z matury z języka polskiego i porządnie zdaną maturę z języka obcego, by cieszyć się upragnionym wstępem na studia humanistyczne w Opolu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach humanistycznych

Kim są zawodowi humaniści? Myślicielami. Gdzie znajdą pracę? We wszystkich ośrodkach naukowych w kraju i za granicą, w instytutach badawczych, ale też w działalności kulturalnej i społecznej. Dzięki szerokim horyzontom, humaniści to wydawcy książek, publikacji, dziennikarze, a także pracownicy fundacji rozwiązujących określone problemy. Humaniści to przede wszystkim zawodowi opiekunowie myśli - odnajdą się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest komentarz do danej sprawy czy wydarzenia - czyli na przykład na stanowisku rzecznika prasowego czy publicysty. Filozofowie to pisarze, jak i badacze naukowi, prowadzący rozliczne dysputy o dawnych i teraźniejszych wydarzeniach.

Humaniści są o tyle w kiepskiej sytuacji zawodowej, że często sami nie potrafią określić, gdzie mogliby się odnaleźć. Dlatego już podczas studiów sprawdzajcie, badajcie, co tak właściwie sprawia Wam przyjemność i gdzie moglibyście wykorzystać swoje umiejętności zdobyte podczas studiów. Jako absolwenci studiów humanistycznych, będziecie wiedzieć, że taka wiedza to podstawa do zdrowej i dobrej egzystencji. 

STUDIA HUMANISTYCZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA HUMANISTYCZNE

W ramach studiów humanistycznych możecie wybrać się na Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Opolskim, gdzie realizowane są studia filozofii w ramach studiów I i II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)