Filologia angielska studia II stopnia Szczecin

Filologia angielska studia II stopnia Szczecin

Filologia angielska studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Filologia angielska studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Filologia angielska w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia angielska w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku filologia angielska w Szczecinie będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie C1. W przypadku braku takiego zaświadczenia, kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną, której wynik zadecyduje o wyniku rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Termin rekrutacji I stopnia:
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w Szczecinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Czas trwania studiów na kierunku filologia angielska na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
niestac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek filologia angielska na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Przedmioty:

geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku filologia angielska na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek filologia angielska na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) w Szczecinie

  • Uniwersytet Szczeciński

 

Kierunki filologiczne w Szczecinie

Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska w Szczecinie?

Angielski jest obecnie uważany za międzynarodowy język polityki, nauki czy handlu. Współcześnie, w czasach otwartych granic oraz podejmowania współpracy z międzynarodowymi kontrahentami, minimum podstawowa znajomość angielskiego jest coraz częściej wymagana w wielu różnorodnych branżach i zawodach. Jeżeli jednak chciałbyś dodatkowo rozwinąć swoją wiedzę na temat kultury i historii krajów anglosaskich oraz biegle posługiwać się językiem angielskim, to koniecznie aplikuj na kierunek filologia angielska w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na studia filologiczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk humanistycznych i kulturoznawczych, które chciałyby nadal rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo marzysz o rozwijaniu swoich kompetencji językowych i pracy w środowisku międzynarodowym, to studia magisterskie na kierunku filologia angielska będą dla Ciebie właściwym wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek filologia angielska będą mieli okazje ugruntować i rozwinąć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, kulturoznawczych czy językoznawczych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów z zakresu powyższych obszarów tematycznych, między innymi:

  • warsztaty badawcze z literaturoznawstwa
  • pisanie akademickie
  • ćwiczenia translacyjne
  • współczesnej trendy w literaturoznawstwie

Jako student będziesz także uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego, na których zdobędziesz umiejętności pisania oraz komunikowania w języku angielskim. Ponadto, dowiesz się więcej na temat literatury angielskiej i amerykańskiej i będziesz miał możliwość obcowania z najwybitniejszymi dziełami kulturowymi krajów anglojęzycznych. Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Filologia angielska w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku filologia angielska trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia filologiczne w Szczecinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki uzyskanej wiedzy i kwalifikacjom mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy zawodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku filologia angielska będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik wszelkich firm i instytucji, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języka angielskiego. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowiska nauczyciela w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a także w szkołach językowych. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych lub specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism oraz w innego rodzaju mediach.

Ponadto, możesz pracować w branży turystycznej, zarówno jako przewodnik i pilot wycieczek zagranicznych, czy kierownik biura podróży. Po ukończeniu studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i tym samym rozpoczęcie działalności naukowej.

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)