Studia chemiczne Łódź

Studia chemiczne Łódź

Studia chemiczne Łódź

Największy wybór studiów

chemicznych w Łodzi

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne w Łodzi | woj. łódzkie

Chemia, chemia… dla niejednego ucznia to największy wróg! Pierwiastki, wzory, mieszaniny mogą powalić każdego, bez względu na wiek i płeć. Wiemy jednak, że niektórym określanie właściwości substancji daje radość i najzwyczajniej w świecie cieszy. Studia chemiczne są właśnie dla takich osób, które lubią „grzebać” w chemicznych wzorach, ale też, które logicznie myślą i chcą tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Studia chemiczne w Łodzi prowadzone są przez Politechnikę Łódzką, jak i Uniwersytet Łódzki. Wydziały chemii kuszą specjalistycznymi laboratoriami oraz prowadzonymi licznymi badaniami naukowymi, w których zdolni studenci mogą wziąć udział. Ci, którzy sami rwą się do pracy, opracowują innowacyjne projekty, poszukują odpowiedzi na trudne pytania, z pewnością na takich studiach chemicznych w Łodzi znajdą swego mentora i będą mogli spokojnie rozwijać swoje talenty.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI CHEMICZNE W ŁODZI

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Łodzi

Chemia nie jest najbardziej obleganym kierunkiem, choć i tutaj uważajcie na wyniki swoich egzaminów maturalnych! Przedmioty, jakie interesują kadrę studiów chemicznych w Łodzi, to chemia, fizyka, biologia, matematyka, język obcy (przedmioty do wyboru) – wyboru dokładnego przedmiotu powinniście dokonać w momencie, gdy zdecydujecie się, w którym dokładnie kierunku chcecie zmierzać.

Raczej większość się pokrywa, jednak nie usypiajcie w tej kwestii swojej czujności. Na pewno zapomnijcie o zdawaniu historii sztuki i tym podobnych, tutaj nikt Was za takie kwiatki nie pochwali. Choć chemia to bardzo twórcza dziedzina nauki – wymaga sporej dawki kreatywności, działania chemiczne polegają na łączeniu i tworzeniu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI CHEMICZNE NIESTACJONARNE W ŁODZI

STUDIA CHEMICZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

Praca po studiach chemicznych w Łodzi

Absolwenci chemii pracują w bardzo różnych miejscach – Ci, którzy dobrze znają język angielski, interesują się współczesnym światem chemii oraz mają cechy osobowości naukowca, znajdują zatrudnienie w nowoczesnych firmach badawczych, wytwarzających nowe substancje, mieszaniny, dbające o likwidację szkodliwych czynników w środowisku i tym podobnych.

Osoby, które ukończyły studia chemiczne przez czystą przyjemność, płynącą z obcowania z chemią, często pracują w szkole nauczając chemii. Jest też duża grupa chemików, pracujących w firmach kosmetycznych i farmaceutycznych - to w tej dziedzinie macie szansę na zrobienie zawrotnej kariery i zarabianie sporych sum na wakacje na Kanarach. Również liczne ruchy ekologiczne, pracujące na rzecz środowiska i badające zmiany klimatyczne, współpracują z wieloma chemikami. Pracy w zawodzie chemika jest bardzo dużo i raczej nie powinniście mieć żadnych problemów z jej znalezieniem i wykonywaniem wyuczonego zawodu. Po studiach chemicznych w Łodzi, o ile znasz języki obce, możesz pracować w każdym miejscu na świecie, Twoja wiedza z pewnością nie będzie Cię ograniczać.

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH SĄ STUDIA CHEMICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA CHEMICZNE

Jak już wspominaliśmy studia chemiczne w Łodzi prowadzone są przez dwie największe publiczne uczelnie, Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkigo zaprasza na kierunki:

 • Chemia (chemia w nauce i gospodarce, chemia i nanotechnologia nowoczesnych materiałów) – studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Analityka chemiczna – studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Chemia Kosmetyczna – studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Nauczanie chemii – studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Nanotechnology – studia II stopnia, stacjonarne

Dowiedz się więcej>


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA CHEMICZNE

Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej zaprasza na studia:

 • Chemia – studia I stopnia, inżynierskie i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Chemia budowlana – studia I stopnia, inżynierskie, stacjonarne
 • Inżynieria materiałowa – studia I stopnia, inżynierskie, II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Nanotechnologia - studia I stopnia, inżynierskie, II stopnia, stacjonarne
 • Ochrona środowiska - studia I stopnia, inżynierskie, II stopnia, stacjonarne
 • Technologia chemiczna - studia I stopnia, inżynierskie, II stopnia, stacjonarne

Dowiedz się więcej>

 

Obydwie uczelnie prowadzą studia doktoranckie, posiadają bardzo dobrze wyposażone laboratoria chemiczne, z których korzystają studenci oraz prowadzą badania naukowe, pozyskują liczne granty na prowadzenie niejednokrotnie międzynarodowych projektów chemicznych.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)