Architektura - Łódź

Architektura - Łódź

Studia na kierunku architektura w Łodzi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Architektura stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie architektura jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Wzornictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku wzornictwo

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Informatologia z biznesowym językiem angielskim stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatologia z biznesowym językiem angielskim

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Filologia polska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku filologia polska

Pokaż więcej

15.03.2024

Architektura studia Łódź - 2024 | woj. łódzkie

Architektura w Łodzi to 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) lub 1,5-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na architekturze w Łodzi w 2024 r. zaczynają się od 11760 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na PŁ wyniósł 917 punktów.

Architektura - Łódź
Studia na kierunku architektura w Łodzi
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku architektura w Łodzi rozpocznie się 15 kwietnia 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Architektura Łódź - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować architekturę w Łodzi

W Łodzi architekturę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznejPolitechnika Łódzka (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura, w roku akademickim 2023/2024, Politechnika Łódzka oferuje 90 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 11760 zł.

Kierunek architektura - uczelnie w Łodzi:

Sprawdź

Jakie wymagania architekturę w Łodzi

Jak wygląda rekrutacja na jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów w Łodzi? Aby dołączyć do grona studentów Architektury należy pochwalić się bardzo dobrym wynikiem maturalnym z matematyki, najważniejszego przedmiotu w procesie rekrutacji. Ponadto zwróć uwagę na język obcy.

W procesie rekrutacji na studia w Łodzi na kierunku architektura w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka oraz język obcy. Dodatkowo przeprawadzany jest egzamin z rysunku oraz rozmowa kwalifikacyjna. l

Sprawdź architektura Łódz - przedmioty maturalne

 

Wymagania na studia architektoniczne w Łodzi są wysokie, między innymi dlatego, by w toku nauki poradzić sobie z szeregiem przedmiotów, wśród których znajdują się: projektowanie urbanistyczne, projektowanie architektoniczne zabudowy mieszkaniowej, projektowanie terenów zielonych, projektowanie architektoniczne małych obiektów użyteczności publicznej.

 

Architektura Politechnika Łódzka - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek architektura na Politechnice Łódzkiej uwzględniane są dwa przedmioty maturalne obowiązkowe, które stanowią język obcy oraz matematyka, a także wynik ze sprawdzianu uzdolnień plastycznych, który polega na wykonaniu ołówkiem dwóch rysunków odręcznych z wyobraźni. Kandydaci mogą również wykazać się zdobytym wcześniej dyplomem zawodowym. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na architekturę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Łodzi przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku architektura w Łodzi

Architektura to kierunek studiów oferujący szeroki wachlarz wiedzy teoretycznej i praktycznej. Studenci tego kierunku kształcą umiejętności w zakresie budownictwa, projektowania oraz ekologii czy prawa. Poza zdobyciem wiedzy ogólnotechnicznej, kierunek architektura daje możliwość rozwijania predyspozycji artystycznych. Studia architektoniczne przygotowują absolwentów do projektowania budynków mieszkalnych oraz zespołów urbanistycznych.

W czasie studiów na kierunku architektura studenci nauczą się przygotowywania projektów różnorodnych obiektów budowlanych, w dedykowanych programach i narzędziach informatycznych. Ponadto rozwiną kompleksową wiedzę z zakresu budownictwa, nauk artystycznych oraz ogólnoplastycznych. Program nauczania zakłada także realizacje zajęć, dzięki którym studenci nauczą się tworzenia rysunków technicznych.

Ukończenie studiów na kierunku architektura daje wiele możliwości zatrudnienia w branży architektonicznej i budowlanej. Absolwenci mogą podjąć pracę w pracowniach związanych z projektowaniem wnętrz, firmach wykonawczych czy instytucjach administracji państwowej. Studia przygotowują też do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci architektury zyskują możliwość odbycia praktyk zawodowych oraz zdania teoretyczno-praktyczego egzaminu na architekta. Wynik tego egzaminu jest podstawą do ubiegania się o przyznanie uprawnień architektonicznych w zakresie projektowania lub kierowania robotami budowlanymi.

 

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Łodzi - kierunek architektura:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Łódzka (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Siatka zajęć wypełniona jest przedmiotami, które mają ukształtować Twoją wyobraźnię przestrzenną i przygotowują studentów do tworzenia różnorodnych form obiektów w architektonicznych. Studenci uczęszczają na zajęcia z projektowania architektonicznego w kontekście śródmiejskim, na projektowanie architektoniczne obiektów użyteczności publicznej, projektowanie urbanistyczne, integracja procesów projektowania – BIM.

Czekają na Ciebie także przedmioty związane z konserwacją zabytków oraz z rewitalizacją i rehabilitacją środowiska zurbanizowanego. Realizacja zajęć plastycznych pozwoli Ci rozwinąć wyobraźnię przestrzenną i wrażliwość na kolor, proporcję czy grę światła.

Nabędziesz także wiedzę z technicznych, humanistycznych i artystycznych. Będziesz w stanie kierować procesem wykonawczym w odniesieniu do architektury wnętrz w obiektach nowo projektowanych i adaptowanych.

 

W programie studiów na kierunku Architektura znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Architektura to kierunek studiów, który skierowany jest w szczególności do osób wyróżniających się m.in. zdolnościami analitycznymi, kreatywnością, poczuciem estetyki oraz wyobraźnią przestrzenną.

Kandydaci na architekturę powinni również wykazywać się zdolnościami plastycznymi i zmysłem technicznym. W trakcie nauki studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie np. budownictwa, estetyki, sztuk pięknych, a także ekologii, ekonomii czy prawa i administracji.

Celem architektury jest kompleksowe przygotowanie absolwentów m.in. do projektowania budynków mieszkalnych i użytkowych z różnych materiałów budowlanych, a także do wykorzystywania nowoczesnych technik komputerowych oraz zaawansowanego projektowania 3D. Studenci tego kierunku studiów przygotowują się również do prowadzenia działań w zakresie np. konserwacji zabytków lub rewitalizacji środowiska zurbanizowanego. Ponadto uczestnicy zajęć poznają także m.in. podstawy wzornictwa, wystawiennictwa i scenografii.

Absolwenci architektury wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są np. do koordynowania międzybranżowego projektów budowlano-instalacyjno-architektonicznych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą ubiegać się o uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej w Polsce i poza granicą kraju.

Architekci mogą podjąć zatrudnienie m.in. w: biurach projektowych, firmach wykonawczych, pracowniach projektowania wnętrz, instytucjach administracji państwowej i samorządowej czy w pracowniach konserwatorskich. Ponadto mogą oni rozpocząć własną działalność projektową.

Polecane architektura studia w Polsce

 

Po jakim profilu na kierunek architektura w Łodzi

Architektura to wymagający kierunek, na który trudno dostać się z biegu. Dlatego karierę architekta warto planować wcześniej, nawet przy wyborze szkoły śrendiej. Najbardziej uniwersalna może okazać się nauka w liceum na profilu matematyczno-fizycznym, która zapewni przyszłym studentom bazę niezbędną do dobrego zdania matury.

Dobrym rozwiązaniem jest także wybór szkół, które oferują naukę na profilach architektonicznych lub plastycznych. Ta decyzja wpłynie na zwiększenie wrażliwości na sztukę, rozwinie zdolności manulane oraz pobudzi kreatywność.

Odnalezienie się na studiach z architektury, może pomóc także wcześniejsza nauka w technikum budowlanym. Fundament wylany w "budowlance" na pewno ułatwi pracę przy pierwszych projektach na studiach.

Sprawdź licea i profile klas

 

Czy studia na kierunku architektura w Łodzi są trudne

Studia w Łodzi na kierunku architektura w Łodzi uznawane są za trudne ze względu na szeroki zakres wiedzy i umiejętności, które muszą zdobyć studenci. Jest to kierunek, który wykorzystuje elementy matematyki, fizyki, inżynierii, a także sztuki.

Podstawą tych studiów jest praktyka. Przyszli architekci spędzają więc wiele godzin na zajęciach praktycznych, gdzie przygotowują kompleksowe projekty architektoniczne.

Architektura wymaga od swoich studentów kreatywności, umiejętności rysunku i planowania przestrzennego. Aby jednak zrozumieć tę dziedzinę w pełni, zagłębiają się techniczne aspekty budownictwa. Pomimo trudności, studenci, którzy są miłośnikami architektury, poczują się na tym kierunku spełnieni.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na architekturze w Łodzi

Studia architektoniczne w Łodzi wymagają różnorodnej wiedzy z obszarów matematyki, fizyki, inżynierii oraz umiejetności plastycznych. Dlatego trudność przedmiotów zależy od indywidualnych predyspozycji studenta.

Zdarzają się jednak przedmioty, które zgodnie postrzegane są przez studentów jako te trudniejsze. Wśród nich wymienić można np. historię architektury i budowę miast, geometrię wykreślaną, mechanikę czy fizykę budowli. Niezależnie od stopnia trudności przedmiotów, najważniejsza jest systematyczna nauka i nieodkładanie projektów na później.

 

Czy studia na kierunku architektura w Łodzi to studia z przyszłością

Architektura to zdecydowanie studia z przyszłością! Jest to dziedzina, która stale się rozwija i kładzie nacisk na innowacje. Architekci są szczególnie potrzebni w dynamicznie rozwijających się i dużych aglomeracjach. Jako architekt będziesz mógł pracować w nie tylko w biurach architektonicznych, ale także firmach deweloperksich czy instytucjach rządowych.

Interdyscyplinarna wiedza i umiejętności, które zdobędziesz na studiach mogą okazać się kluczowe na rynku pracy. W przypadku konieczności przebranżowienia, nadal będziesz mieał przed sobą szerokie perspektywy.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na architekturę w Łodzi

Przez niewielki limit miejsc i duże zainteresowanie tym kierunkiem dostanie się na architekture może być dużym wyzwaniem. Dlatego proces ten wymaga od kandydatów wielowymiarowego podejścia. Podstawą są wyników egzaminu dojrzałości. Tak więc kandydaci powinni skupić się na tym by dobrze zdać rozszerzoną maturę z matematyki oraz języka obcego.

W przypadku architektury, decydujące mogą okazać się decyzje podjęte na wcześniejszych etapach edukacji. Kluczowy może okazać się wybór szkoły średniej, która pozwoli na zdobycie stosownego dla kierunku tytułu technika oraz zadba o rozwój umiejętności manualnych, ważnych podczas sprawdzianu uzdolnień plastycznych.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku architektura w Łodzi jest matematyka

Architektura to kierunek, który z matematyką jest nierozłączny. Jako student, będziesz uczestniczył w zajęciach poświęconych samej "królowej nauk", ale też takich, które wykorzystują wiedzę matematyczną. Zawierają ją przedmioty związane z konstrukcjami budowlanymi, analizą przestrzenną czy planowaniem.

Matematyka czai się nawet w takich architektonicznych zakątkach jak rysunek techniczny, gdzie zetkniesz się z elementami geometrii. Nie ma się jednak czego bać, bo poziom matematyki na architekturze nie jest tak zaawansowany, jak na innych kierunkach technicznych.

 

Czy warto iść na architekturę

Architektura wydaje się kierunkiem szczególnym, ponieważ wymaga od studentów zarówno dyscypliny i twardego stąpania po ziemi, jak również wyobraźni, pomysłowości i zdolności artystycznych.

Jest to kierunek, który kształci tych, dzięki którym powstają nowe budynki mieszkalne i budynki użytkowe, jak również dzięki którym możemy cieszyć się dobrym stanem zabytków, czy rewitalizacją cennych obiektów. Architektura jest kierunkiem umożliwiającym pozyskanie szerokiej wiedzy i licznych umiejętności, które razem tworzą podstawę do ciekawej i ważnej dla ludzi działalności.

Sprawdź czy warto iść na studia

 

Architektura studia podyplomowe w Łodzi

Absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu prawa. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź Politechnika Łódzka studia podyplomowe - architektoniczne

Ile trawają studia na kierunku architektura w Łodzi

Studia na kierunku Architektura w Łodzi trwają w zależności od wybranego stopnia 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Sprawdź ile trwają studia

Architektura w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 4 lata inżynier architekt
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier architekt
Jaka praca po architekturze

Jaka praca po architekturze

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w biurach projektowych i firmach wykonawczych. Absolwenci znajdą zatrudnienie także w pracowniach konserwatorskich oraz w instytucjach administracji państwowej i samorządowej.

Czytaj dalej praca po architekturze

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po architekturze w Łodzi

Stopnień trudności przy poszukiwaniu pracy może wynikać z naszego zaangażowania podczas studiów. Nie ważne jest tylko ich ukończenie, ale także uczestniczenie w wielu projektach studenckich czy praktykach zawodowych. Warto zadbać także stałe powiększanie portfolio, które może zadecydować o przyszłym miejscu pracy.

Architektura to dziedzina z dużą konkurencją na rynku pracy. Aby wybić się ponad resztę warto rozwijać swoją sieć kontaktów podczas targów i wydarzeń branżowych. Konieczne jest też stałe podnoszenie swoich kwalifikacji związanych chociażby z obsługą nowoczesnych narzędzi projektowych.

 

Ile zarabia się po architekturze

Absolwenci studiów na kierunku Architektura przygotowani są do prowadzenia rozmaitych działań, w tym prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Posiadają wykształcenie, dzięki któremu mogą pracować między innymi w: biurach projektowych, firmach wykonawczych, pracowniach związanych z projektowaniem wnętrz, pracowniach konserwatorskich, firmach deweloperskich, czy też instytucjach administracji państwowej i samorządowej. A jak wyglądają zarobki absolwentów tych studiów?

Średnie zarobki absolwentów Architektury w 2023 roku:

  • architekt – 5200 złotych
  • konserwator zabytków – 4000 złotych
  • projektant wnętrz – 5100 złotych
  • architekt planowania przestrzennego – 4200 złotych
Jak wygląda rekrutacja na architekturę w Łodzi

Jak wygląda rekrutacja na architekturę w Łodzi

Jeśli myślisz o studiowaniu architektury, warto wcześniej sprawdzić warunki rekrutacji, które ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Pamiętaj, że w zależności od etapu i trybu kształcenia przebieg procesu kwalifikacyjnego będzie wyglądał inaczej.

Architektura - rekrutacja na uczelniach w Łodzi:

sprawdź rekrutacja na studia w Łodzi

 

Jakie przedmioty liczą się na architekturę w Łodzi

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się już przy wyborze przedmiotów maturalnych. W przypadku studiów na kierunku architektura w Łodzi podczas rekrutacji uwzględniane są dwa przedmioty matematyka oraz język obcy. W procesie kwalifikacyjnym na ten kierunek brane są pod uwagę także wyniki egzaminów zawodowych. O dostanie się na studia mogą być więc spokojni kandydaci z tytułem technika renowacji elementów architektury, bądź technika architektury krajobrazu.

Aby dostać się na architekturę, poza wiedzą sprawdzaną na egzaminie dojrzałości, ważne jest by posiadać także umiejętności manualne. Każdy z kandydatów musi zdać bowiem, składający się z dwóch części, sprawdzian uzdolnień plastycznych organizowany przez uczelnię.

 

Jakie progi na architekturę w Łodzi

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na architekturę na Politechnice Łódzkiej na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 917 punktów.

czytaj dalej:

 

Ile osób na miejsce na architekturę w Łodzi

Architektura w Łodzi należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Łodzi. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Politechnikę Łódzką aplikowało 376 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się ponad 4 kandydatów.

 

Ile procent z matury na architekturę w Łodzi

Kandydaci na studia z architektury na Politechnice Łódzkiej, musieli osiągnąć próg 917 punktów. Po przeliczeniu tego wskaźnika na wartość procentową, wynika, że aby dostać się na psychologę wystarczyło osiągnąć 53% na egzaminach zarówno z rozszerzonej matematyki, jak i rozszerzonego języka obcego.

Ten wynik procentowy zakłada jednak, że kandydat musiałby zdobyć maksymalną liczbę punktów podczas sprawdzianu uzdolnień plastycznych. W przypadku jeśli kandydat uzyskałby jedynie połowę z tych punktów, wynik z rozszerzonej matematyki i języka obcego powienien wynosić przynajmniej 84%.

sprawdź kalkulator procentów

 

Limity miejsc

Kandydaci na określone kierunki studiów przyjmowani są na podstawie listy rankingowej – lista miejsc na poszczególnych uczelniach jest ograniczona, dlatego kandydaci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym.

Limity miejsc na kierunku architektura w Łodzi:

  • Politechnika Łódzka – 90

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

sprawdź 

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji w poszczególnych uczelniach kandydaci otrzymują poprzez system IRK lub ERK – informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu na wybrane studia pojawia się w określonym terminie w indywidualnym profilu kandydata. Dzięki temu może on dowiedzieć się, ile punktów zdobył w procesie rekrutacyjnym oraz które miejsce zajął na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Politechnika Łódzka: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne złożyć można zazwyczaj osobiście w siedzibie uczelni lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy elektronicznej. Kandydaci na studia w Łodzi powinni pamiętać o tym, żeby dostarczyć kompletny zestaw dokumentów.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty na uczelnie najczęściej przyjmowane są niedługo po ogłoszeniu wyników rekrutacji – komplet dokumentów należy dostarczyć w wyznaczonym przez szkołę wyższą terminie (zazwyczaj jest to kilka dni). Spóźnienie lub złożenie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia!

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Politechnika Łódzka: lipiec 2024

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować Architekturę?

Architektura jest kierunkiem nie tylko szczególnym, ale i elitarnym, przez co nie występuje w katalogach dydaktycznych wszystkich uczelni. Kandydaci na studia w Łodzi powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na Politechnikę Łódzką, która oferuje kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia, również w języku angielskim.

Architektura – uczelnie publiczne (państwowe) w Łodzi:

  • Politechnika Łódzka

dowiedz się więcej architektura w Łodzi - uczelnie publiczne

Czy studia na kierunku Architektura oferowane są także przez uczelnie niepubliczne? Oczywiście, że tak, jednak na edukacyjnej mapie Łodzi odnaleźć można tylko jedną taką placówkę.

 

Architektura – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Łodzi:

  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania

dowiedz się więcej architektura w Łodzi - uczelnie prywatne

Ile kosztują studia na kierunku architektura w Łodzi

Ile kosztują studia na kierunku architektura w Łodzi

Politechnika Łódzka przygotowała 90 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych na kierunku architektura. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacićCena za pierwszy rok studiów wynosi około 11760 zł.

Sprawdź

 

Architektura studia Łódź - ceny 2023

  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi: od 11760 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować architekturę w Łodzi?

Architekturę w Łodzi studiować można w 2 szkołach wyższych. Jednej uczelni publicznej: Politechnice Łódzkiej (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ) oraz w jednej uczelni niepublicznej: Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Gdzie studiować architekturę bezpłatnie w Łodzi?

Bezpłatne studia na kierunku architektura w trybie stacjonarnym oferuje Politechnika Łódzka (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ).

Gdzie studiować architekturę niestacjonarnie w Łodzi?

Architekturę niestacjonarnie studiować można tylko w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Uczelnie publiczne w Łodzi nie oferują studentom możliwości podjęcia niestacjonarnych studiów na kierunku architektura.

Dowiedz się więcej architektura w Łodzi studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na architekturze w Łodzi?

Niestacjonarne studia na kierunku architektura w Łodzi są płatne, a cena za jeden rok akademicki na tych studiach wynosi około 11760 zł. ceny - architektura Łódź >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne?

Studia niestacjonarne w Łodzi wiążą się z opłatami – zarówno w uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Niestacjonarną naukę na kierunku architektura w Łodzi podjąć można jedynie w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura Łódź studia i stopnia

Architektura Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura Łódź studia stacjonarne

Architektura Łódź studia niestacjonarne

Architektura w Łodzi

Aktualności rekrutacyjne

Zobacz także

Pokaż wszystkie

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura w Łodzi?

Dokonanie wyboru kierunku studiów, uczelni i miejsca nauki nierzadko spędza sen z powiek kandydatom. Aby podjąć najtrafniejszą decyzję, kandydaci zadają wiele pytań, a jedno z nich brzmi: Jakie ma kierunek Architektura w Łodzi opinie?

Szymon, student II- stopnia Architektury w Łodzi mówi:

„W życiu trzeba kierować się marzeniami. Moim marzeniem jest zostać słynnym architektem na wzór Franka Gehryego. Żeby tak się stało, bądź aby dążyć w tym kierunku należy ukończyć studia. A studia architektoniczne w Łodzi to niesamowita przygoda, biorąc pod uwagę ciekawą zabudowę miasta i jego niepowtarzalny klimat. Dlatego przyjechałem do Łodzi z Bielska- Białej”.

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 



#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Łodzi na których jest kierunek ARCHITEKTURA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • ul. Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku