Chemia budowlana studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Szukasz międzyuczelnianego kierunku, który pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał dydaktyczny polskich uczelni, a jednocześnie jesteś zainteresowany naukami matematyczno-przyrodniczymi? Jeśli tak to studia na kierunku chemia budowlana są dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Dotychczas nie było kierunku, który kształciłby studentów gotowych do wejścia prężnych krokiem w rynek zakładów przemysłowych produkujących materiały budowlane. Studia te wychodzą zatem naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom pracodawców. Warto dodać, że jest to kierunek międzuczelniany, co oznacza, że będziesz mieć okazję do studiowania w różnych miastach. Semestr I, II i III spędzie na swojej uczelni macierzystej. Podobnie będzie w semestrze IV, jednak będzie on nastawiony na zdobycie wiedzy specjalistycznej. Następnie, semestry V i VI, spędzisz kolejno na wydziałach uczelni partnerskich. Semestr VII będziesz mógł spędzić na wybranej przez siebie uczelni, realizując w tym czasie swoją pracę dyplomową. Taki przebieg studiów pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał dydaktyczny każdej uczelni, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Jeżeli zatem chcesz zostać mobilnym studentem oraz zasmakować studenckiego życia w wielu miastach to ten kierunek jest świetnym wyborem dla Ciebie!

 

Praca po studiach

Jako absolwent tego kierunku otrzymujesz tytuł inżyniera. Następnie będziesz mógł pracować jako technolog, inżynier produkcji lub analityk w firmach zajmujących się produkcją materiałów budowlanych. Możliwości jest naprawdę dużo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Jeśli szukasz zatem ciekawego, interdyscyplinarnego kierunku to na pewno powinineś wziąć tę opcję pod uwagę.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na chemię budowlaną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, język obcy, fizyka, chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CHEMIA BUDOWLANA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując chemię budowlaną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • nauk technicznych, chemicznych, technologicznych i inżynierii materiałowej oraz analityki technicznej i przemysłowej,
 • technologii wytwarzania, przetwórstwa i metod modyfikacji materiałów ceramicznych, polimerowych, metalicznych i kompozytowych, zarówno inżynierskich jak i funkcjonalnych, stosowanych w przemyśle,
 • badań, atestacji i certyfikacji wyrobów,
 • ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju,
 • język obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku chemia budowlana?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek chemia budowlana można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami technicznymi i chemicznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku chemia budowlana będziesz miał okazję zdobyć socjalistyczną wiedzę na temat chemii, budownictwa czy szeroko pojętych nauk technicznych. Ponadto, zapoznasz się z zagadnieniem, jakim jest inżynieria materiałowa czy technologia materiałów budowlanych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi takich jak:

 • chemia organiczna
 • elektronika i elektrotechnika
 • materiały budowlane i instalacje
 • fizyka budowli

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku chemia budowlana wykształcisz szereg niezwykle istotnych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się zasad projektowania i doboru materiałów do różnych zastosowań budowlanych. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób obsługiwać specjalistyczną aparaturę laboratoryjną i budowlaną. Studenci rozwiną również swoje zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na międzynarodową karierę.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA BUDOWLANA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku chemia budowlana będą trwały trzy i pół roku, siedem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł inżyniera.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA BUDOWLANA STUDIA I STOPNIA

CHEMIA BUDOWLANA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku chemia budowlana

Absolwent kierunku chemia budowlana znajdzie zatrudnienie jako:
 • technolog,
 • analityk, kontroler lub doradca klienta w firmach zajmujących się produkcją matriałów budowlanych,
 • inżynier produkcji.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA

Komentarze (0)