Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym - Warszawa

Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym - Warszawa

Studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Uczelnie, gdzie zarządzanie bezpieczeństwem narodowym jako specjalność / ścieżka kształcenia

    Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

    Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

    Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
    forma: stacjonarne, niestacjonarne

    Specjalności na kierunku zarządzanie

    12.01.2024

    Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

    Studia na specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjataStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

    Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym - Warszawa
    Studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Uczelnie

    Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku zarządzanie bezpieczeństwo narodowe możesz podjąć w ramach specjalności na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie (MANS).
     

    Opis kierunku

    Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym to studia w Warszawie o interdyscyplinarnej formule. Studenci uczestniczą w zajęciach z pogranicza prawa, socjologii czy oczywiście zarządzania. Wiedzę teoretyczną wykorzystują w kształtowaniu umiejętności między innymi związanych z planowaniem wszelkich działań prewencyjnych, które mają przyczyniać się do zachowania bezpieczeństwa narodowego. Jak powinna wyglądać skuteczna walka z terroryzmem i grupami przestępczymi? Jakie rozwiązania wdrażać w trakcie klęsk żywiołowych lub pandemii? Co robić, gdy występuje realne zagrożenie bezpieczeństwa państwa? Na wszystkie te pytania odpowiedzą studenci! 

     

    Praca po studiach

    Po zakończeniu kształcenia absolwenci zarządzania bezpieczeństwem narodowym znajdą zatrudnienie między innymi we wszystkich instytucjach ściśle współpracujących z wymiarem sprawiedliwości oraz w jednostkach samorządu terytorialnego, administracji rządowej czy w organizacjach pozarządowych. Dobrze odnajdują się również w służbach mundurowych — w policji, straży pożarnej, straży granicznej, a także w instytucjach wojskowych i siłach zbrojnych.

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie?

    Studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem narodowym będą najlepszym wyborem dla miłośników aktualnych zagadnień społecznych i politycznych.

    To także przełoży się na przygotowania do procedury rekrutacyjnej, gdzie największe znaczenie odgrywać będą przedmioty takie jak: historia, WOS, czy nawet geografia. Dodatkowym atutem będzie świetna znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM?

    Przed współczesnym światem stoi wiele wyzwań związanych z bezpieczeństwem. Postępująca internacjonalizacja sprawia, że mamy szansę rozwijać się, poznawać kulturę innych krajów, zmieniać obszary swojej aktywności zawodowej. Każdy – niezależnie od tego, czy jest obywatelem, czy turystą – chce mieć pewność, że kraj, w którym się znajduje, jest bezpieczny. Dlatego też dziś tak ważna jest inwestycja w dbałość o sektor bezpieczeństwa każdego państwa.

    Bezpieczeństwem narodowym możemy określić szereg różnego rodzaju działań, które mają charakter prewencyjny. W jego istotę wpisane są także umiejętności radzenia sobie w różnego rodzaju sytuacjach kryzysowych. Specjalność związana z zarządzaniem bezpieczeństwem narodowym uczy, jak zarządzać szeregiem działań ochronnych. Specjalność zarządzanie bezpieczeństwem narodowym na kierunku zarządzanie będzie idealna dla osób, które interesują aktualną tematyką polityczno-gospodarczą i nie boją się wyzwań oraz działania pod presją czasu.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym możemy podzielić na:

    1. Typ:

    • Studia I stopnia (licencjackie)
    2. Tryb:
    • studia stacjonarne
    • studia niestacjonarne

     

    Studia na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
    Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
     Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
     

    2. Program studiów i przedmioty

    Kierunki studiów takie jak zarządzanie cieszą się ostatnio dość dużą popularnością. Uczelnie dostrzegają te tendencje i tworzą swoje oferty kształcenia w oparciu o wybory studentów. Dlatego też studia w Warszawie na tej specjalnosći znajdziesz na uczelniach w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że profil kształcenia na tej uczelni będzie mieć wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz najlepsze umiejętności podparte rzetelną wiedzą.

    Uczelnia ta przygotowała interdyscyplinarny program kształcenia, dzięki któremu poznasz szczegółowo podstawy zarządzania. To dzięki nim będziesz wiedział, jak najlepiej odnaleźć się podczas sytuacji kryzysowych takich jak kataklizm, czy zamach terrorystyczny. Odpowiednie umiejętności z tego obszaru sprawią, że twoje działania będą jeszcze bardziej efektywne. Oprócz tego poznawać będziesz:

    • tajniki prawa
    • specyfikę pracy służb specjalnych

     

    Uczelnie w Warszawie - kierunek zarządzanie bezpieczeństwem narodowym:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie?

    Studia na specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM?

    Absolwenci studiów na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym nie powinni mieć problemów ze znalezieniem stabilnego zatrudnienia, które pozwoli im rozwijać wszystkie zdobyte w czasie studiów umiejętności. Po ukończeniu tego kierunku studiów absolwenci dostaną szansę, by stać się świetnymi strategami, którzy mogą planować działania prewencyjne wykorzystywane w:

    • działaniach wojska
    • Policji
    • Straży Granicznej
    • ABW
    • Urzędzie Celnym

     

    Ich umiejętności sprawiają, że przygotowani są oni do kierowania jednostkami operacyjnymi, mogą sprawnie analizować wszelkiego rodzaju aktywności z zakresu ochrony i prewencji. Absolwenci tego kierunku mogą występować w roli ekspertów oraz doradców, którzy opracowują szczegółowe plany działania w sytuacjach, które w znacznym stopniu mogą zaburzyć poczucie społecznego bezpieczeństwa.

    Gdzie studiować na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie?

    Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: jako specjalność w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

    Uczelnie na których można studiować specjalność zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie

    czytaj dalej uczelnie w Warszawie

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie?

    59 Uczelni w Warszawie

    Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

    Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

    Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

    Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie    # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

     

    Jakie studia zarządzanie wybrać

    Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

    Studia zarządzanie w Warszawie

    Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

    Co zdawać na maturze

     

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    kalkulator maturalny

    matura 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2024

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w miastach

    Nadchodzące wydarzenia