Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym - Warszawa

Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym - Warszawa

Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie bezpieczeństwem narodowym

Odkryj zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym to studia w Warszawie o interdyscyplinarnej formule. Studenci uczestniczą w zajęciach z pogranicza prawa, socjologii czy oczywiście zarządzania. Wiedzę teoretyczną wykorzystują w kształtowaniu umiejętności między innymi związanych z planowaniem wszelkich działań prewencyjnych, które mają przyczyniać się do zachowania bezpieczeństwa narodowego.

Jak powinna wyglądać skuteczna walka z terroryzmem i grupami przestępczymi? Jakie rozwiązania wdrażać w trakcie klęsk żywiołowych lub pandemii? Co robić, gdy występuje realne zagrożenie bezpieczeństwa państwa? Na wszystkie te pytania odpowiedzą studenci! Po zakończeniu kształcenia znajdą oni zatrudnienie między innymi we wszystkich instytucjach ściśle współpracujących z wymiarem sprawiedliwości.

 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym - Warszawa

Uczelnie, gdzie zarządzanie bezpieczeństwem narodowym jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie?

Studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem narodowym będą najlepszym wyborem dla miłośników aktualnych zagadnień społecznych i politycznych.

To także przełoży się na przygotowania do procedury rekrutacyjnej, gdzie największe znaczenie odgrywać będą przedmioty takie jak: historia, WOS, czy nawet geografia. Dodatkowym atutem będzie świetna znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM?

Przed współczesnym światem stoi wiele wyzwań związanych z bezpieczeństwem. Postępująca internacjonalizacja sprawia, że mamy szansę rozwijać się, poznawać kulturę innych krajów, zmieniać obszary swojej aktywności zawodowej. Każdy – niezależnie od tego, czy jest obywatelem, czy turystą – chce mieć pewność, że kraj, w którym się znajduje, jest bezpieczny. Dlatego też dziś tak ważna jest inwestycja w dbałość o sektor bezpieczeństwa każdego państwa.

Bezpieczeństwem narodowym możemy określić szereg różnego rodzaju działań, które mają charakter prewencyjny. W jego istotę wpisane są także umiejętności radzenia sobie w różnego rodzaju sytuacjach kryzysowych. Specjalność związana z zarządzaniem bezpieczeństwem narodowym uczy, jak zarządzać szeregiem działań ochronnych. Specjalność zarządzanie bezpieczeństwem narodowym na kierunku zarządzanie będzie idealna dla osób, które interesują aktualną tematyką polityczno-gospodarczą i nie boją się wyzwań oraz działania pod presją czasu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
 Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak zarządzanie cieszą się ostatnio dość dużą popularnością. Uczelnie dostrzegają te tendencje i tworzą swoje oferty kształcenia w oparciu o wybory studentów. Dlatego też studia w Warszawie na tej specjalnosći znajdziesz na uczelniach w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że profil kształcenia na tej uczelni będzie mieć wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz najlepsze umiejętności podparte rzetelną wiedzą.

Uczelnia ta przygotowała interdyscyplinarny program kształcenia, dzięki któremu poznasz szczegółowo podstawy zarządzania. To dzięki nim będziesz wiedział, jak najlepiej odnaleźć się podczas sytuacji kryzysowych takich jak kataklizm, czy zamach terrorystyczny. Odpowiednie umiejętności z tego obszaru sprawią, że twoje działania będą jeszcze bardziej efektywne. Oprócz tego poznawać będziesz:

 • tajniki prawa
 • specyfikę pracy służb specjalnych

 

Ile trwają studia na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie?

Studia na specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM?

Absolwenci studiów na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym nie powinni mieć problemów ze znalezieniem stabilnego zatrudnienia, które pozwoli im rozwijać wszystkie zdobyte w czasie studiów umiejętności. Po ukończeniu tego kierunku studiów absolwenci dostaną szansę, by stać się świetnymi strategami, którzy mogą planować działania prewencyjne wykorzystywane w:

 • działaniach wojska
 • Policji
 • Straży Granicznej
 • ABW
 • Urzędzie Celnym

 

Ich umiejętności sprawiają, że przygotowani są oni do kierowania jednostkami operacyjnymi, mogą sprawnie analizować wszelkiego rodzaju aktywności z zakresu ochrony i prewencji. Absolwenci tego kierunku mogą występować w roli ekspertów oraz doradców, którzy opracowują szczegółowe plany działania w sytuacjach, które w znacznym stopniu mogą zaburzyć poczucie społecznego bezpieczeństwa.

Gdzie studiować na specjalności zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie

 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM- ważne informacje

zarządzanie bezpieczeństwem narodowym studia

studia zarządzanie i marketing w Warszawie

studia zarządzanie i marketing w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Warszawie

Popularne kierunki ochrona i bezpieczeństwo niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)