Bezpieczeństwo informacyjne - Warszawa

Bezpieczeństwo informacyjne - Warszawa

Bezpieczeństwo informacyjne - Warszawa

Studia w Warszawie

bezpieczeństwo informacyjne

Odkryj kierunek bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo informacyjne studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań cyfrowych to nie tylko dobrodziejstwo, lecz także niemałe wyzwanie. W Internecie czyha na nas niejedno niebezpieczeństwo, a przecież to właśnie tam najczęściej posługujemy się swoimi – często newralgicznymi – danymi. Obserwuje się więc coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów do spraw bezpieczeństwa informacyjnego. Chcesz być jednym z nich? Wybierz studia w Warszawie właśnie na tym kierunku!

Otrzymasz rozległe kwalifikacje związane z ochroną danych tak, by były bezpieczne i wykorzystywane w właściwy sposób. Czekać na ciebie będą zajęcia poświęcone programowaniu czy korzystaniu z nowoczesnych narzędzi służących do ochrony czy analizy danych. Po zakończeniu nauki możesz ubiegać się o zatrudnienie w firmach sektora IT zajmujących się bezpieczeństwem informacyjnym.

 

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo informacyjne - Warszawa

Uczelnie, gdzie bezpieczeństwo informacyjne jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie?

Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie zaadresowane są do absolwentów studiów pierwszego stopnia. Oznacza to, że możesz ubiegać się o ich rozpoczęcie tylko wtedy, jeśli posiadasz tytuł licencjata.

Zapoznaj się szczegółowo z wymaganiami rekrutacyjnymi, które zostały zamieszczone na stronie uczelni. Tego typu kierunki studiów przyniosą ci dużo satysfakcji wtedy, jeśli będziesz chciał związać swoja zawodową przyszłość z bezpieczeństwem informacyjnym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO INFORMACYJNE?

Większość z nas nie zastanawia się nad tym, czego jego dane – przechowywane chociażby w bankach, czy placówkach medycznych – są bezpieczne. W tym zakresie ufamy specjalistom, powinniśmy jednak bardzo ostrożnie podchodzić do przekazywania przykładowo naszych danych personalnych. Rozważne działania uchronią nas bowiem od wszelkich nadużyć, związanych z wyłudzeniami kredytów, o których słyszy się tak często. Z racji tego, że dziś większość przekazywanych informacji ma charakter cyfrowy, to nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy czuwać będą nad poprawnością ich przekazywania.

Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne stanowią unikalną odpowiedź na wyzwania współczesnego świata, gdzie poczucie komfortu stawia się na pierwszym miejscu. Dodatkowo każdy dziś ma świadomość, że żyjemy w globalnej wiosce, a chcemy mimo to szanować swoją prywatność. Jeśli czujesz, że chciałbyś zatem rozwijać się w tej dziedzinie i kwestie bezpieczeństwa są dla ciebie niezwykle ważne, to ten profil kształcenia przyniesie ci naprawdę dużo satysfakcji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie znajdują się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich. Stolica  ma bowiem do zaoferowania bardzo dużo dla swoich studentów – praktyki, staże, interesujące miejsca zatrudnienia. Dodatkowo w Warszawie znajdują się takie ośrodki akademickie, które przykładowo specjalizują się w jednej dziedzinie. W przypadku kwestii związanych z bezpieczeństwem są uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej. To na nich rozpoczniesz studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne.

Program kształcenia na tego typu kierunkach studiów jest niezwykle rozbudowany. Studenci muszą bowiem zapoznać się z podstawami:

 • prawa
 • zarządzania
 • administracji

 

Studia zapewnią ci wszechstronną wiedzę prawniczą, dzięki której będziesz wiedział jak chociażby przeciwdziałać nadużyciom związanym z przetwarzaniem informacji. Ponadto wzmocnisz swoją wiedzę z zakresu strategicznego komunikowania i cyberkomunikowania. Nawet jeśli teraz te zagadnienia brzmią dla ciebie abstrakcyjnie, to musisz mieć świadomość, że od bezpieczeństwa informacyjnego zależy na dobrą sprawę bezpieczeństwo całego narodu.

Ile trwają studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie?

Studia na kierunku Bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO INFORMACYJNE?

Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne stanowią niejako odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie, które pojawia się na rynku pracy. Coraz częściej jesteśmy skłonni zatrudniać specjalistów, którzy dbać będą o przepływ informacji zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Twoje unikatowe kompetencje uczynią cię zatem atrakcyjnym pracownikiem, który będzie mógł przebierać pośród wielu ofert pracy.

Gdzie znajdziesz zatem zatrudnienie? Jako specjalista do spraw bezpieczeństwa informacyjnego będziesz mógł ubiegać się o objęcie stanowisk w administracji publicznej. Poza tym czekają na ciebie działy HR w przedsiębiorstwach o różnych profilach działalności. Możesz objąć prestiżową funkcję:

 • inspektora danych osobowych
 • projektanta systemów bezpieczeństwa informacyjnego
 • specjalisty cyber-ops
 • menadżera

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie

 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bezpieczeństwo informacyjne w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

BEZPIECZEŃSTWO INFORMACYJNE - ważne informacje

bezpieczeństwo informacyjne studia

studia dziennikarstwo i informacja w Warszawie

studia dziennikarstwo i informacja w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Warszawie

Popularne kierunki ochrona i bezpieczeństwo niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia administracyjne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)