Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - Warszawa

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - Warszawa

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - Warszawa

Studia w Warszawie

kryptologia i cyberbezpieczeństwo

Odkryj kryptologię i cyberbezpieczeństwo w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie to studia inżynierskie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie to studia, których celem jest przygotowanie do pracy specjalistów w zakresie bezpieczeństwa informacji. W praktyce będą oni w początkowej fazie kształcenia zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pograniczna różnorodnych przedmiotów ścisłych. Przygotuje ich ona między innymi do rozwiązywania problemów z zakresu projektowania, organizacji i eksploatacji systemów bezpieczeństwa informacji oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych.

A gdzie zatrudnienie znajdą absolwenci tego kierunku? Będą na nich czekać przykładowo instytucje w strukturach, które odpowiedzialne są za utrzymanie bezpieczeństwa państwa lub za projektowanie systemów mających na celu wdrażanie różnorodnych działań prewencyjnych.

 

czytaj dalej wszystko o Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek kryptologia i cyberbezpieczeństwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że w przypadku kierunków takich jak kryptologia i cyberbezpieczeństwo na listach osób przyjętych nie ma miejsca na przypadkowych absolwentów szkół średnich. Szansę na kształcenie mają wyłącznie najlepsi.

Jeśli chcesz być jednym z nich, to już dziś rozpocznij przygotowania. Zacznij od przedmiotów takich jak matematyka, informatyka, czy dowolnie wybrany język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie

Studia I stopnia

Studia jednolite

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KRYPTOLOGIA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy twoje zabezpieczenia w Internecie są wystarczające? Czy hasła, którymi posługujesz się w przestrzeni cyfrowej, są w pełni wystarczające, jeśli chodzi o ochronę twoich danych osobowych? Dziś Internet zdominował naszą rzeczywistość – to w nim możemy robić zakupy, zakładać konta w banku, czy korzystać z usług pożyczkowych. Warto zadbać więc o to, by w szczególny sposób chronić newralgiczne dane. Ich wyciek może przysporzyć ci wielu kłopotów!

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo odgrywają współcześnie szczególne znaczenie, ponieważ nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy czuwać będą nad naszymi internetowymi aktywnościami. Studia o tym profilu przeznaczone są dla osób o umysłach ścisłych, które lubią łamigłówki logiczne, a nowinki technologiczne znajdują się wśród ich zainteresowań. Kryptologia zajmuje się bowiem różnymi rodzajami szyfrowania. Jeśli chciałbyś zatem kształcić się na tak przyszłościowym i fascynującym kierunku, to wybierz kryptologię i bezpieczeństwo.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak kryptologia i cyberbezpieczeństwo powinny znaleźć się w ofercie ośrodków akademickich, które najlepiej przygotowane są do kształcenia z pogranicza wielu obszarów. W tym przypadku na pierwszy plan wysuwają się kwestie związane z informatyką i bezpieczeństwem. Studia w Warszawie o tym profilu będziesz mógł rozpocząć zatem w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że o swoje wykształcenie będziesz dbać pod okiem najlepszych specjalistów.

Co znajdzie się w programie kształcenia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo? Przede wszystkim musisz przygotować się na mnóstwo zajęć, które poświęcone są matematyce – algebra, analiza matematyczna, statystyka. Poza tym poznasz przeróżne tajniki programowania. Wśród specjalistycznych, czyli tzw. kierunkowych przedmiotów odnajdziesz także:

 • inżynierię systemów bezpieczeństwa 
 • projektowanie systemów informacyjnych
 • budowę systemów ochrony informacji

Ile trwają studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Studia na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KRYPTOLOGIA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO?

Dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że najwięcej perspektyw zawodowego rozwoju gwarantuje branża informatyczna. Dlatego też studia, które kształcą pod tym kątem, są każdego roku wybierane przez wielu absolwentów szkół średnich. Każdy chce mieć bowiem poczucie, że studia o tym profilu zapewnią wykształcenie, które zagwarantuje w przyszłości satysfakcjonującą pracę. Uczelnie w Warszawie podchwytują ten trend i przygotowują takie oferty dydaktyczne, które będą spełniać będą oczekiwania nawet najbardziej wymagających studentów.

Jako specjalista do spraw kryptologii i cyberbezpieczeństwa możesz pracować właśnie w branży IT. Czekają na ciebie stanowiska programistów i administratorów baz danych. Możesz podejmować także owocną współpracę z innymi sektorami, gdzie przechowywanie danych w formie cyfrowej jest niezwykle ważne. Mowa tutaj przykładowo o sektorze:

 • finansowym
 • medycznym
 • prawniczym

 

Pamiętaj, że ten prestiżowy profil kształcenia sprawi, że będziesz mógł rozwijać swoją karierę na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie

 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

KRYPTOLOGIA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO - ważne informacje

kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia

studia wojskowe w Warszawie

studia wojskowe w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Warszawie

Popularne kierunki ochrona i bezpieczeństwo niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)