Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - Warszawa

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - Warszawa

Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

15.01.2024

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie to studia inżynierskie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). 

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - Warszawa
Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 9 września 2024 r. | Kryptologia i cyberbezpieczeństwo Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Wojskowej Akademii Technicznej (Wydział Cybernetyki WAT).
 

Opis kierunku

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie to studia, których celem jest przygotowanie do pracy specjalistów w zakresie bezpieczeństwa informacji. W praktyce będą oni w początkowej fazie kształcenia zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pograniczna różnorodnych przedmiotów ścisłych. Przygotuje ich ona między innymi do rozwiązywania problemów z zakresu projektowania, organizacji i eksploatacji systemów bezpieczeństwa informacji oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych. Podczas studiów uczestnicy zajęć staną przed wyborem specjalizacji, która pomoże im ukierunkować zdobywaną wiedzę. Do wyboru mają bezpieczeństwo informacyjne, bezpieczeństwo systemów informatycznych, cyberobrona, a także systemy kryptograficzne.

 

Praca po studiach

A gdzie zatrudnienie znajdą absolwenci tego kierunku? Będą na nich czekać posady w instytucjach w strukturach, które odpowiedzialne są za utrzymanie bezpieczeństwa państwa lub za projektowanie systemów mających na celu wdrażanie różnorodnych działań prewencyjnych. Odnajdą się również w przedsiębiorstwach oraz organizacjach zajmujących się eksploatacją sieci i systemów komputerowych — np. w bankach, biurach operatorów telekomunikacyjnych czy w sektorze ubezpieczeniowym.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że w przypadku kierunków takich jak kryptologia i cyberbezpieczeństwo na listach osób przyjętych nie ma miejsca na przypadkowych absolwentów szkół średnich. Szansę na kształcenie mają wyłącznie najlepsi.

Jeśli chcesz być jednym z nich, to już dziś rozpocznij przygotowania. Zacznij od przedmiotów takich jak matematyka, informatyka, czy dowolnie wybrany język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KRYPTOLOGIA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy twoje zabezpieczenia w Internecie są wystarczające? Czy hasła, którymi posługujesz się w przestrzeni cyfrowej, są w pełni wystarczające, jeśli chodzi o ochronę twoich danych osobowych? Dziś Internet zdominował naszą rzeczywistość – to w nim możemy robić zakupy, zakładać konta w banku, czy korzystać z usług pożyczkowych. Warto zadbać więc o to, by w szczególny sposób chronić newralgiczne dane. Ich wyciek może przysporzyć ci wielu kłopotów!

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo odgrywają współcześnie szczególne znaczenie, ponieważ nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy czuwać będą nad naszymi internetowymi aktywnościami. Studia o tym profilu przeznaczone są dla osób o umysłach ścisłych, które lubią łamigłówki logiczne, a nowinki technologiczne znajdują się wśród ich zainteresowań. Kryptologia zajmuje się bowiem różnymi rodzajami szyfrowania. Jeśli chciałbyś zatem kształcić się na tak przyszłościowym i fascynującym kierunku, to wybierz kryptologię i bezpieczeństwo.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak kryptologia i cyberbezpieczeństwo powinny znaleźć się w ofercie ośrodków akademickich, które najlepiej przygotowane są do kształcenia z pogranicza wielu obszarów. W tym przypadku na pierwszy plan wysuwają się kwestie związane z informatyką i bezpieczeństwem. Studia w Warszawie o tym profilu będziesz mógł rozpocząć zatem w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że o swoje wykształcenie będziesz dbać pod okiem najlepszych specjalistów.

Co znajdzie się w programie kształcenia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo? Przede wszystkim musisz przygotować się na mnóstwo zajęć, które poświęcone są matematyce – algebra, analiza matematyczna, statystyka. Poza tym poznasz przeróżne tajniki programowania. Wśród specjalistycznych, czyli tzw. kierunkowych przedmiotów odnajdziesz także:

 • inżynierię systemów bezpieczeństwa 
 • projektowanie systemów informacyjnych
 • budowę systemów ochrony informacji

Uczelnie w Warszawie - kierunek kryptologia i cyberbezpieczeństwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Cybernetyki) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Studia na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KRYPTOLOGIA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO?

Dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że najwięcej perspektyw zawodowego rozwoju gwarantuje branża informatyczna. Dlatego też studia, które kształcą pod tym kątem, są każdego roku wybierane przez wielu absolwentów szkół średnich. Każdy chce mieć bowiem poczucie, że studia o tym profilu zapewnią wykształcenie, które zagwarantuje w przyszłości satysfakcjonującą pracę. Uczelnie w Warszawie podchwytują ten trend i przygotowują takie oferty dydaktyczne, które będą spełniać będą oczekiwania nawet najbardziej wymagających studentów.

Jako specjalista do spraw kryptologii i cyberbezpieczeństwa możesz pracować właśnie w branży IT. Czekają na ciebie stanowiska programistów i administratorów baz danych. Możesz podejmować także owocną współpracę z innymi sektorami, gdzie przechowywanie danych w formie cyfrowej jest niezwykle ważne. Mowa tutaj przykładowo o sektorze:

 • finansowym
 • medycznym
 • prawniczym

 

Pamiętaj, że ten prestiżowy profil kształcenia sprawi, że będziesz mógł rozwijać swoją karierę na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia