ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM studia – kierunek studiów

Bezpieczeństwo narodowe to stan uzyskany dzięki odpowiedniej obronie i ochronie przed zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami i działaniami, mogącymi zagrozić państwowości i obywatelom. W dobie różnorodnych konfliktów zbrojnych, nieporozumień na arenie międzynarodowej ale także tych w skali krajowej, zapewnienie względnego spokoju i stabilnej sytuacji wewnętrznej stało się priorytetem wśród struktur rządzących. Dlatego też, w związku ze zmianami zachodzącymi w otaczającej nas rzeczywistości, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w kwestiach bezpieczeństwa i potrafiących nimi zarządzać.

Studia związane z tym obszarem wiedzy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą mieć realny wpływ na wewnętrzną sytuację narodową. Jednym z tego typu kierunków jest zarządzanie bezpieczeństwem narodowym, którego program skierowany jest do wszystkich osób o dużych zdolnościach przywódczych i charakterze lidera. Jeżeli ty także do nich należysz to weź udział w rekrutacji na ten nowatorski kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem narodowym?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem wewnętrznym państwa oraz kwestii związanych z zarządzaniem. W toku studiów dowiesz się więcej na temat czterech najważniejszych dziedzin zarządzania bezpieczeństwem, do których należą: monitorowanie zagrożeń, zapobieganie zagrożeniom, usuwanie zagrożeń oraz obrona państwa podczas bezpośredniego zagrożenia militarnego. Ponadto, zyskasz umiejętności z obszaru zarządzania i marketingu oraz rozwiniesz swoje kompetencje miękkie, ze szczególnym naciskiem na komunikacje, umiejętności negocjacyjne czy zdolności pracy zespołowej. Wszystkie wykłady i zajęcia prowadzone są przez wybitnych i wieloletnich praktyków z różnych branż związanych z bezpieczeństwem narodowym, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i cennym doświadczeniem, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Uzyskane, podczas kursu, kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku obronność i bezpieczeństwo narodowe będziesz miał rozległą wiedzę na tematy związane bezpośrednio z bezpieczeństwem państwowym, zagrożeniami zewnętrznymi oraz różnorodnymi metodami i strategiami zarządzania. Uzyskana wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu różnorodnych branżach z obszaru tej problematyki. Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych studiów będziesz mógł podjąć zatrudnienie w różnych obszarach administracji rządowej, między innymi jako specjalista do spraw zarządzania bezpieczeństwem.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik jednostek wojskowych, w tym Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z takimi służbami, jak: CBA, Policja, Straż Graniczna czy Straż Celna. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie bezpieczeństwem narodowym, powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, WOS-u, geografii, historii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM :

 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • znajomość czterech najważniejszych aspektów bezpieczeństwa państwowego
 • wiedza z zakresu podstaw marketingu
 • umiejętności praktyczne
 • wiedza na temat wojska
 • umiejętność zarządzania kryzysowego
 • umiejętność przeciwdziałania zagrożeniom zewnętrznym i wewnętrznym

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM :

 • administracja rządowa
 • organy ścigania ( CBA, Policja, ABW)
 • Straż Graniczna
 • Straż Celna
 • jednostki wojskowe
 • administracja samorządowa
 • Centra Zarządzania Kryzysowego
 • organizacje związane z bezpieczeństwem narodowym
 • żandarmeria wojskowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM

Komentarze (0)