Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku architektura i budownictwo proekologiczne to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.
Architektura i budownictwo proekologiczne to studia podyplomowe w Trójmieście, które stanowią odpowiedź na rosnące standardy i wymagania związane z ochroną środowiska. Uczą absolwentów, jak poprzez podejmowane decyzje zawodowe wpływać na kształtowanie przestrzeni i poprawę stanu środowiska naturalnego.
Studia przez swój program i specyfikę, wpływają na wzrost świadomości ekologicznej oraz poczucie odpowiedzialności za stan środowiska. Kształcenie z pewnością zainteresuje osoby, które interesują się architekturą oraz proekologią.
Studia w Trójmieście na kierunku architektura i budownictwo proekologiczne, przeznaczone są dla absolwentów studiów inżynierskich oraz magisterskich – projektantów, przedstawicieli samorządów terytorialnych, pracowników służb ochrony środowiska, a także innych osób zainteresowanych proponowaną problematyką.
Kształcenie dedykowane jest jednak głównie dla absolwentów Architektury i Inżynierii lądowej. Studia wiążą się z dodatkowymi opłatami za czesne czy semestr, a liczba miejsc w grupie jest ograniczona.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia na kierunku architektura i budownictwo proekologiczne obejmują 180 godzin nauki i 30 punktów ECTS. Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedzielę i mają formę wykładów oraz ćwiczeń.
Warunkiem zaliczenia przedmiotów, jest uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminów, kolokwiów, testów, prezentacji czy pracy zaliczeniowej. Podstawą wydania świadectwa jest praca zaliczeniowa. Warunek wydanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych stanowi zaliczenie wszystkich przedmiotów, a także wykonanie ocenionej pozytywnie pracy zaliczeniowej.
Program studiów obejmuje aktualne zagadnienia z zakresu:
Podczas kształcenia słuchacze mają możliwość poznania tła środowiskowego, cywilizacyjnego i społeczno-kulturowego projektowania proekologicznego, a także zasad projektowania proekologicznego.
W trakcie zajęć omawiane są również różne rodzaje materiałów budowlanych, ich wpływ na środowisko, relacji powierzchni pełnych do przeszkleń czy izolacyjność termiczna.
Studia są bezpośrednią odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie edukacyjne, jakie wiąże się z realizacją zasad ochrony środowiska naturalnego – w szczególności z zakresu ostrożnego i racjonalnego zagospodarowania zasobów stanowiących źródła energii i emisji.
Studia na kierunku architektura i budownictwo proekologiczne, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Celem kształcenia jest wyszkolenie specjalistów w zakresie pasywnych i energooszczędnych technologii oraz projektów budynków, odnawialnych źródeł energii i opłacalności ich stosowania.
Treści programowe kształtują proekologiczną postawę absolwentów, która ma wpływ na odrzucenie zagrażających środowisku zachowań w ich otoczeniu prywatnym oraz zawodowym.
Studia dostarczają wiedzę oraz umiejętności, które pozwalają podejmować decyzje zgodne z dyrektywami UE. Długoterminowym efektem kształcenia jest oszczędność energii nieodnawialnej, większy udział energii ze źródeł odnawialnych czy racjonalne gospodarowania zasobami.
Absolwent zyskuje takie kompetencje, jak np.:
Studia na kierunku architektura i budownictwo proekologiczne, trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci studiów (z kwalifikacjami architekta), są przygotowani do pracy przy inwestycjach, których celem jest optymalizacja efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji i poprawa mikroklimatu wnętrz. Studia dają możliwość słuchaczom, aby stać się specjalistami z zakresu technologii sprzyjających środowisku naturalnemu.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku architektura i budownictwo proekologiczne
Studia na kierunku architektura i budownictwo proekologiczne są więc zgodne z obecnymi wymaganiami dyrektywy UE i pozwalają słuchaczom zdobyć cenną wiedzę z zakresu ochrony środowiska naturalnego.