Architektura wnętrz studia II stopnia - Łódź

Architektura wnętrz studia II stopnia - Łódź

Architektura wnętrz studia II stopnia - Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

ARCHITEKTURA WNĘTRZ studia II stopnia (magisterskie) - Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz niepublicznej szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia II stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku architektura wnętrz, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk. Jako że wymagania mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni, powinieneś dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na ich oficjalnych stronach internetowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Łodzi - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

 

Architektura wnętrz to według definicji sztuka kształtowania wnętrz architektonicznych, obejmująca wystrój i wyposażenie danego pomieszczenia. Specjaliści z tego obszaru muszą posiadać wszechstronną wiedzę i przygotowanie z zakresu budownictwa, sztuki i architektury, co pozwala im na kompleksowe podejście do wykonywanych obowiązków. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z tym niezwykle interesującym zawodem, to kierunek architektura wnętrz w Łodzi będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia architektoniczne powinny posiadać duże poczucie estetyki, zdolności manualne oraz wyobraźnie przestrzenną. Ważną kwestią jest także zainteresowanie naukami ścisłymi, artystycznymi i technicznymi. Jeśli spełniasz powyższe warunki, to kierunek architektura wnętrz w Łodzi będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia architektoniczne znajdują się obecnie w ofertach niemal wszystkich dużych ośrodków akademickich w Polsce. Do swojego programu nauczania, wprowadziły je także łódzkie uczelnie. Ich dokładną listę znajdziesz w dziale poniżej.

W planie zajęć na kierunku architektura wnętrz, znajdą się zarówno wykłady, jak i warsztaty praktyczne, dzięki czemu studenci zostaną kompleksowo przygotowani do wykonywania przyszłej pracy zawodowej. Wykwalifikowana i doświadczona kadra akademicka nauczy Cię:

 • projektowania wnętrz
 • projektowania mebli
 • podstaw fotografii
 • prawidłowego wykonywania rysunku technicznego

 

Co więcej, rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru historii sztuki i współczesnej kultury materialnej, co jest przydatnym kontekstem w pracy architekta. Wszyscy studenci będą musieli odbyć obowiązkowe praktyki, dzięki którym zdobędą cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe, a także poznają zasady obowiązujące w branży architektonicznej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek architektura wnętrz w Łodzi można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pochwalić się tytułem magistra.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Kierunki studiów w Łodzi kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu studiów architektonicznych będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do zawodu architekta wnętrz, który będziesz mógł wykonywać w biurach projektowych i architektonicznych. Równie ciekawą opcją może być praca w:

 • firmach budowlanych
 • firmach deweloperskich
 • agencjach nieruchomości

 

Swoją i wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz jako redaktor w czasopismach i wydawnictwach specjalizujących się w tematyce wnętrzarskiej. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i rozpoczęcie działalności naukowej.

Gdzie studiować na kierunku Architektura wnętrz (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia II stopnia) w Łodzi

 • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz?

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

W przypadku rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Łodzi w ramach drugiego stopnia bardzo ważny jest wynik uzyskany w trakcie egzaminu wstępnego.

Kandydaci bardzo często są proszeni o przedstawienie portfolio, które niejako potwierdza predyspozycje odpowiednie do podjęcia studiów magisterskich.

Ważna jest również ocena uzyskana na dyplomie oraz średnia ocen z poprzedniego kierunku studiów. Wymagania rekrutacyjne warto śledzić na bieżąco, ponieważ są one zmienne.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Studia magisterskie w Łodzi w ramach architektury wnętrz są przeznaczone dla osób, które mają już tytuł licencjata/inżyniera/magistra.

Od kandydatów na tego typu kształcenie wymaga się predyspozycji manualnych i rysunkowych, a także kreatywności. Drugi stopień pozwoli Ci zdobyć dodatkowe, kompetencje, umożliwiające realizację danych projektów z zachowaniem wymagań technicznych, użytkowych i prawnych.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz?

Studia magisterskie w zakresie architektury wnętrz umożliwią Ci poszerzenie zdobytej już wiedzy oraz rozwinięcie zupełnie nowych umiejętności.

Interdyscyplinarny program kształcenia skonstruowany jest w taki sposób, aby absolwenci pierwszego stopnia architektury wnętrz mogli zdobyć dodatkowe, użyteczne dla kształtowania kariery zawodowej, informacje, a z drugiej strony, by absolwenci innych kierunków zrozumieli wszelkie zagadnienia związane z naukami technicznymi, budowlanymi, a także tymi związanymi z materiałami i technologią ich obróbek oraz ze sztukami pięknymi.

Studenci drugiego stopnia zapoznają się szczegółowo, chociażby z przepisami i procedurami techniczno-budowlanymi, ekonomiką projektowania, ze sposobami realizacji i użytkowania obiektu architektonicznego.

Absolwenci architektury wnętrz zajmują się aranżacją przestrzeni poprzez strukturę, kolor, światło i formę z uwzględnieniem efektów estetycznych. Ukończenie kształcenia w tym zakresie oraz tytuł magistra otwiera drzwi do wielu firm i umożliwia szybki awans zawodowy.

 

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku architektura wnętrz

Kształcenie w zakresie architektury wnętrz odbywa się w Łodzi zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Studia niestacjonarne obierają formę zaoczną, co oznacza, że zajęcia odbywają się w weekendy, a cały proces edukacji jest płatny. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez łódzkie ośrodki akademickie.

W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez łódzkie uczelnie.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, w zależności od uczelni, decyduje kolejność zgłoszeń lub obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę ocenę na dyplomie oraz średnią ocen uzyskanych na studiach pierwszego lub drugiego stopnia.

Przyszli studenci zostaną także zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, na którą powinni zabrać przygotowane portfolio.

Studia niestacjonarne są rozwiązaniem dla osób, które pragną się kształcić, a jednocześnie życie naukowe chcą połączyć z życiem zawodowym i osobistym.

Kierunki architektura i budownictwo w Łodzi

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Komentarze (0)