Wzornictwo studia II stopnia - Warszawa

Wzornictwo studia II stopnia - Warszawa

Wzornictwo studia II stopnia - Warszawa

Studia II stopnia w Warszawie

wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo studia II stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek wzornictwo w Warszawie?

Studia II stopnia (magisterskie) na kierunku wzornictwo zadedykowane są wyłącznie tym osobom, które na swoim koncie posiadają już tytuł licencjata.

Podczas procedury rekrutacyjnej pod uwagę zostanie wzięta pod uwagę twoja ocena z kształcenia I stopnia. Będziesz musiał także wziąć udział w egzaminie praktycznym, podczas którego zaprezentujesz swój artystyczny dorobek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wzornictwo w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WZORNICTWO?

Wzornictwo to jedna z tych dziedzin sztuki, która wypadła ze sfery wyłącznie artystyczną i wkroczyła w przestrzeń użytkową. W praktyce oznacza to, że nie musimy być dziś prawdziwymi koneserami sztuki, by spotykać się z nią na co dzień. Obcujemy z wytworami wzornictwa i coraz częściej jesteśmy skłonni sięgać nie tylko po rzeczy funkcjonalne. Liczy się również ich estetyczna strona, która cieszyć będzie nasze konsumenckie oczy.

Wzornictwo, to inaczej design, czyli po prostu wzór. Tym terminem określamy przede wszystkim przedmioty, które zostały w szczególny sposób zaprojektowane. Studia na tym kierunku powinny być zatem wybierane przez osoby, które dysponują ponadprzeciętnym talentem plastycznym, estetyczną wrażliwością i kreatywnością. Musisz mieć świadomość, że to fascynująca przygoda dydaktyczna, nie jest ona jednak przeznaczona dla każdego. Odpowiednio wcześnie przeanalizuj swoje predyspozycje, by uniknąć rozczarowań.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku wzornnictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub inżynierskie, które trwają od trzech lat do trzech i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Większość ośrodków akademickich w Warszawie wie, że dziś – oprócz bogatej oferty kształcenia – ważna jest również forma. Dlatego też studia na kierunku wzornictwo będziesz mógł rozpocząć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Zastanów się, który z nich lepiej odzwierciedli twoje oczekiwania. Studia stacjonarne, czyli dzienne, mają charakter regularnych spotkań w trakcie tygodnia. Z kolei kształcenie zaoczne ma formę weekendowych zjazdów naukowych. Studenci część materiału teoretycznego muszą opanować sami oraz czekają ich opłaty za czesne.

Studia II stopnia na kierunku wzornictwo to oferta, która została stworzona z myślą o osobach, które posiadają już na swoim koncie co najmniej tytuł zawodowy licencjata. Dzięki temu będziesz mógł zadbać o szlifowanie swojego talentu plastycznego i wzbogacaniu go o nowe kompetencje. Studia magisterskie obfitować będą bowiem w przedmioty takie jak:

 • projektowanie mebla
 • projektowanie biżuterii
 • techniki wspomagające projektowanie
 • historia wzornictwa

 

Pamiętaj, że w siatce programowej znajdą się przede wszystkim zajęcia praktyczne oraz ćwiczenia warsztatowe. Studenci rozwiną swoje kompetencje związane z projektowaniem, lecz zadbają także o zdolności ogólnoplastyczne związane z malarstwem, rzeźbą, czy rysunkiem.

Niezależnie od stopnia kształcenia bardzo ważnym przedmiotem na kierunku wzornictwo jest materiałoznawstwo. Ono bowiem najbliżej przylega do przedmiotów, którymi zajmować się będą przyszli designerzy. Dobranie odpowiednich tworzyw pozwala na czerpanie bardzo dużych korzyści także na ranie świadomego i ekologicznego funkcjonowania przedmiotów.

Ile trwają studia II stopnia na kierunku wzornictwo w Warszawie?

Studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia II stopnia na kierunku wzornictwo trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Oznacza to, że poszerzać będziesz swoją wiedzę o nowe aspekty. Pamiętaj, że podstawę kształcenia na tym kierunku stanowi twój talent, musi być on jednak nieustannie doskonalony i szlifowany. Kształcenie II stopnia będzie dla ciebie także czasem przygotowań do obrony pracy dyplomowej. Jeśli powiedzie się ona pomyślnie, to otrzymasz tytuł magistra sztuki. Otworzy on przed tobą niemal wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WZORNICTWO?

Osoby, które wybierają kierunki takie jak wzornictwo, powinny wykazywać się niemałą kreatywnością. Dziś właściwie większość przedmiotów, którymi się otaczamy, musiała mieć styczność z utalentowanymi designerami. Trzeba pamiętać jednak, że ta branża zarezerwowana jest dla najbardziej ambitnych i najzdolniejszych absolwentów studiów. Nie zaniedbuj swojego talentu – jeśli rozwijać będziesz swój warsztat, możesz mieć pewność, że doskonale odnajdziesz się na tym wymagającym rynku zatrudnienia.

Osoby, które ukończyły studia na kierunku wzornictwo, mogą pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Pozwoli ona na realizację nawet najbardziej wymagających projektów. Studia na kierunku wzornictwo przygotują cię także do pracy we wszelkich:

 • biurach projektowych
 • agencjach reklamowych, czy marketingowych

 

Możesz pracować również jako freelancer i podejmować aktywną współpracę z przedstawicielami innych dyscyplin (architektami wnętrz, czy plastykami).

Gdzie studiować na kierunku wzornictwo (studia II stopnia) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo (studia II stopnia) w Warszawie

 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 • Uniwersytet Huministycznospołeczny SWPS w Warszawie

 

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK WZORNICTWO

Komentarze (0)