Techniki dentystyczne studia I stopnia - Łódź

Techniki dentystyczne studia I stopnia - Łódź

Techniki dentystyczne studia I stopnia - Łódź

Studia I stopnia w Łodzi

techniki dentystyczne

Odkryj techniki dentystyczne w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Techniki dentystyczne studia I stopnia (licencjackie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Techniki dentystyczne studia I stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek techniki dentystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Techniki dentystyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku techniki dentystyczne w Łodzi będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z chemii lub z biologii. Ponadto, wszyscy kandydaci będą musieli zaliczyć wstępny egzamin manualny. Wszystkie informacje na temat procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku techniki dentystyczne najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 26.04.2021
do 15.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 26.04.2021
do 15.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku techniki dentystyczne na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi Przedmioty:

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku techniki dentystyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia. Sprawdzian zdolności manualnych: kandydat ma za zadanie, na podstawie otrzymanego gipsowego wzoru: odwzorować w plastelinie w skali 1:1 przedstawiony model (należy zachować wszystkie wgłębienia i detale); wykonać szkic odręczny w skali 1:1 na papierze formatu A4.

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku techniki dentystyczne na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stac. I stopnia:
48
II stopnia:
36
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek techniki dentystyczne na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stac. I stopnia:
206
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku Techniki dentystyczne (studia I stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek techniki dentystyczne (studia I stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

 

Piękny, zdrowy i zadbany uśmiech należy do współczesnego kanonu piękna urody, dlatego też większość z nas uczęszcza na regularne wizyty w gabinetach stomatologicznych czy dba o odpowiednią higienę jamy ustnej. Jednak często, konieczne jest wdrożenie bardziej inwazyjnych i skomplikowanych rozwiązań z zakresu ortodoncji czy protetyki dentystycznej. Dlatego też niezwykle ważne jest kształcenie specjalistów z obszaru tej dziedziny, czym zajmuje się kierunek techniki dentystyczne w Łodzi.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne powinny osiągać dobre wyniki z przedmiotów ścisłych, a także interesować się naukami biologicznymi, przyrodniczymi i chemicznymi. W przypadku kierunku techniki dentystyczne bardzo ważne jest posiadanie zdolności technicznych i manualnych. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te perspektywiczne studia.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku techniki dentystyczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne cieszą się rosnącą popularnością i zainteresowaniem studentów w całej Polsce. Dlatego też coraz częściej można je znaleźć także w ofertach łódzkich uczelni. Jeżeli chcesz dowiedzieć się gdzie możesz zrealizować kierunek techniki dentystyczne w Łodzi, to przeczytaj dział poniżej.

Program nauczania na kierunku techniki dentystyczne został w pełni dostosowany do wymagań obecnego rynku pracy. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk:

 • medycznych
 • technicznych
 • ścisłych
 • o zarządzaniu

 

Podczas licznych zajęć i warsztatów praktycznych, nauczysz się wykonywania protez stałych i ruchomych oraz aparatów ortodontycznych. Co więcej rozwiniesz swoje umiejętności z obszaru modelarstwa i rysunku technicznego, które z powodzeniem wykorzystasz podczas swojej przyszłej pracy zawodowej. Integralną częścią studiów są praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe, a także poznasz branże medyczną.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

 

Kierunek techniki dentystyczne w Łodzi można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. W pierwszym przypadku, nauka trwa trzy lata, czyli sześć semestrów i kończy się egzaminem dyplomowym, po który uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Uczelnie w Łodzi kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku techniki dentystyczne możesz liczyć na wiele ciekawych i rozwijających ofert zawodowych.

Po zakończeniu nauki będziesz kompleksowo przygotowany do świadczenia technik dentystycznych i wykonywania aparatów stałych, protez czy uzupełnień protetycznych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz w:

 • zakładach opieki zdrowotnej
 • szpitalach specjalistycznych
 • gabinetach protetycznych
 • gabinetach ortodontycznych
 • gabinetach stomatologicznych

 

Równie ciekawą i przyszłościową opcją może być założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do uzyskanego wykształcenia. Dodatkowo, dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Komentarze (0)