Techniki dentystyczne - Łódź

Techniki dentystyczne - Łódź

Techniki dentystyczne - Łódź

Studia w Łodzi

techniki dentystyczne

Odkryj kierunek techniki dentystyczne w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Techniki dentystyczne studia Łódź | woj. łódzkie

Swoją przyszłość wiążesz z naukami medycznymi? Ortodoncja i protetyka dentystyczna wzbudza duże zainteresowanie? Medycyna i stomatologia to dziedziny, którymi chcesz się zajmować? Kierunek techniki dentystyczne w Łodzi skupia się na protetyce stomatologicznej i ortodoncji, które są dziedzinami medycyny. Branża stomatologiczna rozwija się coraz prężniej, dlatego rynek pracy nieustannie potrzebuje specjalistów w tym zakresie.

Idealni kandydaci na studia medyczne nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi, zwłaszcza biologią i chemią. Interesuje Cię estetyka uzębienia? Masz predyspozycje rysunkowe i techniczne? Potrafisz łączyć umiejętności wypracowane w zakresie nauk ścisłych z kreatywnym myśleniem? Studia w Łodzi na kierunku techniki dentystyczne są właśnie dla Ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK TECHNIKI DENTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Łodzi?

Kierunki studiów w Łodzi takie jak techniki dentystyczne wzbudzają duże zainteresowanie kandydatów na studia medyczne. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, warto zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz przede wszystkim biologię i chemię. Kandydatów czeka także egzamin wstępny z rysunku i rzeźby. Warto sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Szczegółowe informacje odnoszące się do procesu rekrutacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

farmacja
położnictwo
Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

 

Program studiów i przedmioty

Studia medyczne w Łodzi na kierunku techniki dentystyczne możesz realizować uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie w Łodzi dbają o najwyższy poziom kształcenia w zakresie nauk medycznych, humanistycznych, ścisłych, a teoretyczną wiedzę pozwalają wykorzystać w trakcie obowiązkowych praktyk zawodowych.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza na biologii, chemii, matematyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • higiena stomatologiczna w protetyce stomatologicznej
 • strategie antystresowe w pracy technika dentystycznego
 • technologie odlewnicze w technikach dentystycznych
 • propedeutyka protetyki
 • biomechanika w technice dentystycznej
 • biomechanika w technice dentystycznej
 • organizacja i zarządzanie pracownią technik dentystycznych
 • wytrzymałość materiałów stomatologicznych
 • technologia polimerów i wiele innych

 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TECHNIKI DENTYSTYCZNE ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TECHNIKI DENTYSTYCZNE ŁÓDŹ STUDIA I STOPNIA

TECHNIKI DENTYSTYCZNE ŁÓDŹ STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Studia w Łodzi na kierunku techniki dentystyczne przygotowują do pracy w:

 • zakładach opieki zdrowotnej
 • szkolnictwie
 • do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie działań techniczno-dentystycznych

 

Absolwenci mogą świadczyć usługi w zakresie tworzenia protez stałych, ruchomych oraz nietypowych, aparatów ortodontycznych, a także w ramach naprawy uzupełnień protetycznych i aparatów ortodontycznych.

Abiturienci zatrudniani są także w laboratoriach protetycznych oraz w firmach, które zajmują się produkcją i handlem materiałami i urządzeniami wykorzystywanymi do wykonawstwa elementów protetycznych. Interdyscyplinarny kierunek studiów mieści w sobie wiedzę na temat materiałów stomatologicznych, technologii odlewniczych, obróbki plastycznej i łączenia materiałów, wiedzę z zakresu modyfikacji warstw wierzchnich na potrzeby medycyny, dzięki czemu abiturienci mogą odnaleźć się w pracy na wielu płaszczyznach.

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)