Kosmetologia - Łódź

Kosmetologia - Łódź

Kosmetologia - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować

Kosmetologia studia Łódź | woj. Łódzkie

Wszechobecny kult piękna, który na każdym kroku serwują nam kampanie reklamowe, mass media, a nawet agencje modelingowe, promujące pięknych i zadbanych ludzi, mieszczących się w samym środku kanonu współczesnych ideałów piękna zewnętrznego. Wygląd od zarania dziejów pełnił niebagatelną rolę we wszelkich relacjach społecznych. Począwszy od nawiązywania relacji, aż do zdobywania partnera życiowego.

Zadbana cera, zdrowe włosy i paznokcie – to niektóre z widocznych na pierwszy rzut oka wskaźników zdrowia, a tym samym zdolności do rozrodu – co z punktu widzenia psychologii ewolucyjnej ma kluczowy, choć często podświadomy, wpływ na decyzję, czy mamy ochotę się z kimś spotykać, czy jednak wolimy kogoś innego. 

Dbanie o wygląd przestało być domeną wyłącznie kobiet i jest coraz częściej praktykowane przez mężczyzn w każdym wieku, którzy swoich codziennych rytuałów higienicznych nie ograniczają już wyłącznie do mycia zębów i ewentualnego golenia twarzy, ku uciesze kobiet oraz współpasażerów komunikacji miejskiej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Łodzi?

Żeby dostać się na studia medyczne w Łodzi na kierunku Kosmetologia, na większości łódzkich uczelni pod uwagę brane są następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, matematyka. Nic w tym dziwnego, gdyż Kosmetologia zaliczana jest do kanonu nauk medycznych, a więc zgłębienie przedmiotów przyrodniczych wydaje się kluczowe dla zdobywania dalszej wiedzy i kompetencji.

W związku z tym, że możliwość podjęcia studiów na kierunku Kosmetologia oferowana jest różne łódzkie uczelnie, warto pamiętać, że każda z nich może ustalić inne procedury rekrutacyjne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA W ŁODZI

Harmonogram rektutacji +

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu studiów na kierunku kosmetologia w Łodzi, to powinieneś bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji, który ustalany jest indywidualnie przez uczelnie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Ogólny terminarz pozostaje na ogół zbliżony.

Maturzyści na wybrane przez siebie kierunki mogą rejestrować się na ogół już na przełomie kwietnia i maja. Liczą się wyłącznie punkty, a nie kolejność zgłoszeń kandydatów. Studia na kierunku kosmetologia w Łodzi mają profil medyczny. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. To także czas składania dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Uczelnie w Łodzi otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli twoja kandydatura została odrzucona początkowo, nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Osoby zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Pamiętaj, by nie zaniedbać tego etapu rekrutacji, ponieważ dzięki temu nie że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Powinny się znaleźć wśród nich na pewno:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Dokumenty rekrutacyjne na ogół musisz dostarczyć w papierowej teczce, która opisana będzie twoim imieniem i nazwiskiem.

Opłaty rekrutacyjne +

Każda osoba, która chce wziąć udział w rekrutacji, musi uiścić odpowiednią opłatę rekrutacyjną. Jeżeli ten etap rekrutacji zostanie przez ciebie zaniedbany, to twoja kandydatura w ogóle nie zostanie wzięta pod uwagę. Uczelnie w Łodzi ustalają indywidualne opłaty rekrutacyjne, więc odpowiednio wcześnie zapoznaj się z tymi wytycznymi. Na ogół koszt takiej opłaty waha się od 85 do 150 zł w zależności od kierunku. Możesz jej dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku kosmetologia mają profil medyczny, więc przedmioty, które powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, muszą obejmować dyscypliny ścisłe. Pośród nich powinny się znaleźć przede wszystkim biologia, chemia, czy matematyka. Dodatkowym atutem będzie także doskonała znajomość dowolnie wybranego przez siebie języka obcego nowożytnego. Pamiętaj, że szansę na prestiżowe studia kosmetologiczne mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich!

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia, czy zdawane na maturze przedmioty znajdują się wśród rekrutacyjnych wytycznych. Kolejnym ważnym aspektem jest to, na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot. Maturzyści mają do wyboru zawsze dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Odpowiednio wcześnie prześledź, jak wygląda przelicznik punktów kwalifikacyjnych na różnych uczelniach. To pozwoli ci przygotować się jak najlepiej do procedury rekrutacyjnej!

Olimpiady oraz konkursy +

Prawdziwi pasjonaci nauk ścisłych, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć studia na kierunku kosmetologia w Łodzi, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w prestiżowych olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych. Szansę na sukces da jedynie wiedza, która znacznie wykracza poza ramy szkoły średniej. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów medycznych rozważ olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Biologiczna;
  • Olimpiada Chemiczna;
  • czy Olimpiada Matematyczna.

Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

farmacja
położnictwo
Rozwiń

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

 

1. Na początek

Jeśli jesteś estetą, świat kosmetyków oraz suplementów diety oddziałujących na cerę nie jest ci obcy, chciałbyś związać swoją przyszłość z udzielaniem porad kosmetycznych oraz wykonywaniem różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu skóry klienta, to studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Absolwenci studiów na kierunku Kosmetologia w Łodzi to specjaliści, mający konkretny fach w rękach oraz posiadający umiejętność wykorzystania odpowiednich narzędzi w codziennej pracy w zawodzie związanym z kosmetyką, w związku z czym nauka na tym kierunku będzie kładła szczególny nacisk na rozwój umiejętności praktycznych, które będą uzupełniane niezbędną wiedzą teoretyczną.

Jako student jednego z najbardziej populrnych kierunkow studiów w Łodzi poznasz podstawy nauk medycznych, ze szczególnym naciskiem położonym na dermatologię. W związku z tym, że praca absolwentów tego kierunku opiera się na działaniu w obrębie ludzkiej skóry, muszą oni znać etiologię wszystkich przypadłości dermatologicznych oraz konsekwencję ich występowania.

 

2. Program studiów

Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia edukacja psychologiczna. Pacjenci zmagający się z dolegliwościami natury dermatologicznej bardzo często cierpią na obniżone poczucie własnej wartości przez to, że ich wygląd znacznie odbiega od tego, jaki chcieliby mieć. Zadaniem dobrego kosmetologa jest zadbanie o komfort psychiczny klienta oraz zbudowanie atmosfery wzajemnego szacunku i zrozumienia.
Przyszli absolwenci Kosmetologii w Łodzi, w trakcie studiów będą mieli okazję brać udział w zajęciach warsztatowych, podczas których nauczą się rozpoznawania typu cery oraz dobierania odpowiednich kosmetyków pod kątem specyficznego zapotrzebowania którejkolwiek z nich.

 

W ramach praktyk, od okiem doświadczonych praktyków kosmetologii, będą wykonywać zabiegi upiększające na ochotnikach, z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych oraz wynikających z potrzeb skóry danej jednostki.


 

Nie bez znaczenia pozostanie podstawowa znajomość właściwości wybranych pierwiastków i związków chemicznych, wchodzących w skład większości najczęściej stosowanych kosmetyków, oraz ich wpływ na dany typ skóry oraz dolegliwości odczuwane przez klienta.

Jak sam widzisz, wiedza, którą będziesz musiał zgłębić w trakcie studiów na kierunku Kosmetologia, obejmuje kilka obszarów nauki, w związku z czym może okazać się skomplikowana. Jednak dla prawdziwych entuzjastów estetyki z pewnością będzie to idealny kierunek studiów!

 

3. Nabywane umiejętności

Kosmetologia to nie tylko zabiegi mające doraźnie poprawić wygląd naszego ciała. Absolwenci tego kierunku są wyspecjalizowani w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu niektórych przypadłości skórnych. Są w stanie rozpoznać problem i polecić pacjentowi udanie się do lekarza o odpowiedniej specjalizacji, o ile zaistnieje taka konieczność. 

Dla przyszłych studentów chcących podjąć studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi, istnieje możliwość wstąpienia na tę konkretną ścieżkę edukacji na Uniwersytecie Medycznym, Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu, Społecznej Akademii Nauk oraz Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

KOSMETOLOGIA ŁÓDŹ STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Jak wyglądają studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

W zależności od stopnia studiów, na który zamierzamy aplikować, inny będzie czas samej nauki przewidzianej w ramach tego kierunku. Studia pierwszego stopnia, trwają sześć semestrów (trzy lata) i kończą się uzyskaniem przez absolwenta tytułu licencjata. Studia drugiego stopnia trwają cztery semestry, czyli dwa lata, a ich absolwent od chwili ukończenia może szczycić się tytułem magistra.

Warto jednak ciągle się dokształcać, gdyż kosmetologia jest prężnie rozwijającym się gałęziem nauki, a każda kolejna specjalizacja daje poszerza wachlarz możliwości przyszłego zatrudnienia.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA ŁÓDŹ STUDIA I STOPNIA

KOSMETOLOGIA ŁÓDŹ STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Łodzi?

 

Gdzie studiować

Jak pewnie doskonale wiesz, w życiu ważne jest robienie tego, co będzie sprawiało nam przyjemność w dalszej perspektywie czasu. Nie inaczej jest ze studiami, dlatego w pierwszej kolejności należy zdecydować się, na której łódzkiej uczelni chcemy podjąć studia na kierunku Kosmetologia. Miasto to oferuje duże możliwości w kwestii dopasowania programu do własnych studiów, ponieważ aż pięć łódzkich uczelni opracowało swój program edukacji na tym kierunku.

Obecnie studia kosmetologiczne można podjąć na kilku uczelniach w Łodzi. W związku z tym, że trzy z wymienionych uczelni są niepubliczne, wybierając właśnie je należy liczyć się z obowiązkiem uiszczania odpowiedniej kwoty pieniężnej w ramach opłaty semestralnej.

 

Proces rekrutacji

W procesie rekrutacji na Uniwersytet Medyczny w Łodzi, jedyną łódzką uczelnię publiczną, która oferuje studia na kierunku Kosmetologia, należy wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych, a konkretniej następujących przedmiotów zdawanych na tym egzaminie: biologii, chemii, fizyce. Biletem wstępu na studia drugiego stopnia jest osiągnięcie wystarczająco dobrych wyników w poprzednim etapie edukacji.

Kolejnym etapem jest elektroniczna rejestracja kandydatów. Aplikant znający swoje wyniki maturalne, zobowiązany jest do wpisania ich w odpowiednie miejsce na stronie internetowej wybranej łódzkiej uczelni.

 

Wymagane dokumenty

Należy wydrukować formularz aplikacyjny, wypełnić go swoimi danymi oraz dostarczyć razem z kserokopią świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz fotografią o wymiarach 35X45mm na biurko wyznaczonej ku temu komisji rekrutacyjnej.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Zastanawiając się nad pracą, przed której wyborem wkrótce stanie każdy student kierunku Kosmetologia w Łodzi, warto uświadomić sobie, że może to sprawić trudność ze względu na to, że aż cztery łódzkie uczelnie zdecydowały się poszerzyć kanon oferowanych przez siebie kierunków.

W związku z tym cały proces kształcenia, a co za tym idzie, możliwość podjęcia pracy w danej placówce, będzie się nieco różnił w zależności od wybranej łódzkiej uczelni, osobistych preferencji oraz zainteresowań samego absolwenta. 

 

Absolwenci Kosmetologii w Łodzi z powodzeniem zatrudnią się w prywatnych i publicznych gabinetach medycyny estetycznej, gdzie będą sprawować piecze nad dobrym samopoczuciem oraz, przede wszystkim, doskonałą jakością wykonywanych usług kosmetologicznych.

 

 

Gabinety podologiczne staną otworem przed abiturientami kierunku Kosmetologia w Łodzi, którzy chcieliby zadbać o wygląd jednej z najmniej docenianych części ludzkiego ciała, a mianowicie stóp. Dzięki ich pracy, każdy krok będzie o wiele przyjemniejszy.

Dla miłośników biologicznej strony studiowanego kierunku powstanie możliwość podjęcia pracy w gabinetach odnowy biologicznej w celu optymalnego połączenia funkcji kosmetycznych z gimnastyką i poprawą wydolności fizycznej organizmu. Chętni przekazywania zdobytej w trakcie studiów wiedzy i umiejętności doskonale sprawdzą się w pracy związanej z udzielaniem porad kosmetologicznych na różnorodnych konferencjach oraz w marketingu branży beauty.

Nic nie stanie na przeszkodzie, aby najbardziej dążący do niezależności abiturienci studiów na kierunku Kosmetologia na jednej z łódzkich uczelni, postarali się o założenie własnej działalności gospodarczej w postaci gabinetu medycyny estetycznej, odnowy biologicznej lub SPA. Sam widzisz, że wybór, przed którym być może wkrótce przyjdzie ci stanąć, jest wystarczająco obszerny, aby dopasować go do swoich potrzeb i predyspozycji zawodowych.

Studia na kierunku kosmetologia Łódź – zaoczne (niestacjonarne)

Kierunek kosmetologia w Łodzi możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

dowiedz się więcej na temat kierunku kosmetologia studia zaoczne w Łodzi

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Łodzi?

Studia niestacjonarne zarówno w formie zaocznej, jak i wieczorowej są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek, który znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi. Studia stacjonarne są bezpłatne, obejmują tylko opłatę rekrutacyjną za kierunek studiów.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku kosmetologia - ceny w Łodzi

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Kosmetologia w Łodzi, ale wciąż nie jesteś pewien swojego wyboru? Opinie studentów tego kierunku mogą okazać się dla ciebie cenne.

 

Joanna, studentka drugiego roku Kosmetologii w Łodzi mówi:

„Kosmetologia w Łodzi to wymarzone studia dla mnie – miłośniczki estetyki i dbania o wygląd. Z czystym sercem mogę polecić je każdemu, kto ma podobne do mnie pasje i chciałby połączyć je z życiem zawodowym.”

 

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)