Kosmetologia - Łódź

Kosmetologia - Łódź

Kosmetologia - Łódź

Studia w Łodzi

kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia Łódź 2021 | woj. Łódzkie

Studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oferuje 48 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 4780 zł do 5640 zł za pierwszy rok studiów.

 

W trakcie studiów na kierunku kosmetologia w Łodzi studenci zdobędą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, biologicznych i medycznych. Co więcej nauczą się wykonywania zaawansowanych zabiegów upiększających oraz pielęgnacyjnych, przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury medycznej. W ramach licznych warsztatów zdobędą zdolności z obszaru promowania zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z ośrodkami spa i wellness, uzdrowiskami, gabinetami masażu, działami kosmetycznymi w aptekach, gabinetami podologicznymi, wydawnictwami o tematyce kosmetycznej oraz salonami odnowy biologicznej.

 

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Łodzi?

Żeby dostać się na studia medyczne w Łodzi na kierunku Kosmetologia, na większości łódzkich uczelni pod uwagę brane są następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, matematyka. Nic w tym dziwnego, gdyż Kosmetologia zaliczana jest do kanonu nauk medycznych, a więc zgłębienie przedmiotów przyrodniczych wydaje się kluczowe dla zdobywania dalszej wiedzy i kompetencji.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • biologia
 • chemia

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA ŁÓDŹ STUDIA I STOPNIA

KOSMETOLOGIA ŁÓDŹ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

KOSMETOLOGIA ŁÓDŹ STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA W ŁODZI?

Kosmetologia to niezwykle popularny kierunek studiów, który daje bardzo wiele możliwości rozwoju. W XXI wieku stawia się na piękno i zadbanie ciała, dlatego nieustannie wzrasta zainteresowanie zaawansowanymi zabiegami, które korygują, a zarazem przywracają urodę, jednocześnie niwelują niepożądane zmiany skórne i różnego typu niedoskonałości.

Odnajdą się tutaj zwłaszcza osoby, które interesują się najnowszymi trendami i nowoczesnymi metodami przywracania i poprawiania urody. Studia medyczne w tym zakresie mają charakter praktyczny, a poszczególne zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonych gabinetach i centrach medycznych.

Zajęcia odnoszą się przede wszystkim do nauk o zdrowiu oraz kosmetologii, przede wszystkim kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej, leczniczej oraz receptury kosmetycznej i środków zapachowych. Studenci zgłębiają także zagadnienia odnoszące się do profilaktyki dermatologicznej oraz medycyny estetycznej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Wiedza

Studenci kierunku kosmetologia w Łodzi zdobywają szczegółową wiedzę z zakresu kosmetologii. Między innymi poznasz mechanizmy i diagnostykę reakcji alergicznych, choroby dróg oddechowych, skóry o podłożu alergicznym, a także zrozumiesz wszelkiego rodzaju czynniki cywilizacyjne, które wpływają na rozwój alergii.

Poznasz i zrozumiesz problemy odnoszące się do otyłości i anoreksji oraz zrozumiesz wpływ jednostek chorobowych na zmiany sylwetki i jakość tkanki skórnej. Zgłębisz mechanizmy działania toksycznego, przyczyny zatruć ostrych i przewlekłych, przyczyny uzależnień. Zrozumiesz cele i mechanizmy zabiegów chirurgii estetycznej oraz zadania chirurgii plastycznej.

Studenci poznają grupy najważniejszych surowców i substancji kosmetycznych. Potrafią zrozumieć przemiany chemiczne i fizykochemiczne, które zachodzą w trakcie produkcji kosmetyków. Uczą się wykorzystywać i obsługiwać aparaturę stosowaną w przemyśle kosmetycznym, wybrane technologie wytwarzania preparatów kosmetycznych i podstawowe techniki ich produkcji oraz analizy ich jakości.

 

Absolwent będzię posiadał wiedzę z zakresu nauk:

 • medycznych
 • biologicznych
 • chemicznych
 • społecznych

 

 

Umiejętności

Studenci kosmetologii zdobywają wszechstronne wykształcenie, które umożliwi Ci dobranie metody i testu do oceny i reakcji alergicznych. Będziesz w stanie także rozpoznać zagrożenia niektórych zabiegów kosmetycznych u osób ze skłonnością do alergii.

Realizowane zajęcia umożliwią Ci ocenę toksyczności kosmetyku w zależności od dawki i rodzaju aplikacji. Będziesz mógł/mogła podejmować działania odnoszące się do profilaktyki zdrowia i łagodzenia dolegliwości u osób otyłych i w podeszłym wieku.

Studenci uczą się przygotowywać wyciągi roślinne i oceniać jakość surowców kosmetycznych. Potrafią zaplanować badania i kontrolę jakości surowców w preparacie kosmetycznym. Interpretują akta prawne, a także posługują się zagadnieniami z zakresu ekonomii, zarządzania i marketingu. Uczą się wykorzystywać technologie informacyjne oraz obsługiwać urządzania wykorzystywane w proces związanych z kosmetologią.

 

Najważniejsze umiejętności zdobywane w trakcie kształcenia:

 • wykonywanie zabiegów z zakresu pielęgnacji twarzy, ciała stóp oraz dłoni
 • współpraca z lekarzem w zakresie zleconych zabiegów
 • odczytywnie receptury kosmetyków
 • stosowanie zasad technologicznych przy wytwarzaniu różnych form kosmetyków
 • organizowanie i nadzorowanie pracy zespołu kosmetologów
 • przestrzeganie zasad etycznych w interakcjach z klientem
 • współpracy z pracownikami innych zawodów w zakresie ochrony zdrowia

 

Kompetencje społeczne

Interdyscyplinarnie opracowany program zajęć w zakresie kierunku kosmetologia w Łodzi sprawia, że absolwenci są w odpowiedni sposób przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie. Przede wszystkim są oni świadomi obowiązku nieustannego dokształcania się.

Przygotowują się do współpracy z lekarzami w sytuacjach, które budzą wątpliwości. Posiadają odpowiednie kompetencje, które ułatwiają pracę w zespole. Rozumieją potrzeby pacjentów, a także dbają o ich bezpieczeństwo. Są również świadomi konieczności przestrzegania tajemnicy zawodowej oraz poszanowania praw pacjenta.

Planują i organizują gabinet kosmetologiczny lub gabinet SPA, co przekłada się na kompetencje kierownicze. Potrafią komunikować się z pacjentami i innymi pracownikami służby zdrowia. Wykazują się kreatywnością w przypadku wykonywania zabiegów specjalistycznych, które mają na celu poprawienie parametrów skóry.

 

3. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

4. Program studiów i przedmioty

Program studiów dla kierunku kosmetologia w Łodzi układany jest w interdyscyplinarny sposób, jednakże poszczególne założenia i proponowane zajęcia uzależnione są od wybranej uczelni. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych, chemicznych i biologicznych.

Opanowują zagadnienia odnoszące się do dermatologii i medycyny estetycznej, chemii kosmetycznej, wyrobów kosmetycznych, ich składu, działania i metod ich produkcji, anatomii, fizjologii, toksykologii i podstaw fizjoterapii, ale także marketingu, ekonomii, zarządzania i organizacji przedsiębiorstw, podologii, estetyki i makijażu.

Uczą się obsługiwać aparaty i urządzenia stosowane w kosmetyce. Poszczególne zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych, pracowniach komputerowych i laboratoryjnych.

 

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

5. Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Studia medyczne w Łodzi w zakresie kosmetologii są idealne dla osób, interesujących się naukami przyrodniczymi, przede wszystkim biologią i chemią. Jeśli chcesz zgłębiać wiedzę odnoszącą się do profilaktyki chorób skóry i przeciwdziałania starzeniu się, a także marzy Ci się praca w zawodzie kosmetologa, firmie kosmetycznej lub laboratorium kosmetycznym, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Pamiętaj, że kandydaci na kosmetologię powinni odznaczać się poczuciem estetyki, być komunikatywni, mieć predyspozycje manualne. Tego typu studia wybierają osoby, które żywo interesują się wizażem oraz zdrowiem.

To idealna szansa na zgłębianie wiedzy obejmującej nie tylko biologię, genetykę i anatomię, ale także nauki odnoszące się do receptur kosmetycznych, wymagań prawnych w obszarze kosmetyków, dermatologii.

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

W zależności od stopnia studiów, na który zamierzamy aplikować, inny będzie czas samej nauki przewidzianej w ramach tego kierunku. Studia pierwszego stopnia, trwają sześć semestrów (trzy lata) i kończą się uzyskaniem przez absolwenta tytułu licencjata. Studia drugiego stopnia trwają cztery semestry, czyli dwa lata, a ich absolwent od chwili ukończenia może szczycić się tytułem magistra.

Warto jednak ciągle się dokształcać, gdyż kosmetologia jest prężnie rozwijającym się gałęziem nauki, a każda kolejna specjalizacja daje poszerza wachlarz możliwości przyszłego zatrudnienia.

Gdzie studiować na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Łodzi

 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 
 

1. Uczelnie publiczne

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym jest realizowana na Wydziale Farmaceutycznym. Studia są prowadzone w systemie dwustopniowym: 3 lata trwają studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • Stacjonarne (studia bezpłatne limit miejsc 85 osób)

 

Studia na kierunku kosmetologia to doskonały wybór dla osób, które nie boją się wyzwań oraz chcą pogłębić swoją wiedzę na temat branży beauty. Ich umiejętności i zdobyte kompetencje w trakcie kształcenia, pozwolą na podjęcie pracy w gabinetach medycyny estetycznej, klinikach oraz prywatnych gabinetach urody.

Kosmetologia jest dziedziną interdyscyplinarną, dzięki czemu student pozna wiedzę z zakresu nauk medycznych i klinicznych (anatomia, histologia, fizjologia, mikrobiologia, alergologia, endokrynologia, onkologia skóry), chemicznych, paramedycznych (rehabilitacja, farmakologia, dietetyka) i biologicznych. Duży nacisk jest także kładziony na dermatologię kliniczną, estetyczną i zabiegową.

Studiując kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, można zapoznać się z rozpoznawaniem defektów skórnych, poprawą kondycji skóry, czy podstawowymi zabiegami kosmetycznymi. Dzięki studiom na tym kierunku, młody człowiek zdobędzie wiedzę i umiejętności od licznego grona profesorów, adiunktów i asystentów, którzy z zaangażowaniem i pasją oddają się swojej pracy.

Ponadto, gruntowne wykształcenie, ułatwi późniejsze poszukiwania pracy, a jako specjalista w dziedzinie kosmetologii, absolwent może trafić do renomowanych klinik medycyny estetycznej.

 

Dowiedz się więcej

 

 

2. Uczelnie niepubliczne

 

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi można studiować kosmetologię na studiach pierwszego stopnia, licencjackich trwających 3 lata.

 

Ceny za pierwszy rok studiów (rok akademicki 2021/2022):

 • Stacjonarne – 5500 zł
 • Niestacjonarne – 4780 zł

 

Studia na kierunku kosmetologia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, są skierowane dla tych, którzy interesują się branżą beauty i zabiegami kosmetycznymi. Ta interdyscyplinarna dziedzina, jest jedną z najbardziej rozwijających się zagadnień ostatnich lat.

Coraz częściej uchodzi za prestiżową i „dla wybranych”. Studiując kosmetologię, student będzie miał szansę poznać niezbędne pojęcia z zakresu medycyny i budowy człowieka, fizjologii, chemii ogólnej czy fizjoterapii. Młody adept pozna także tajniki pracy kosmetologa, a kierunkowa wiedza zawodowa pozwoli zapoznać się z najnowszymi trendami z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej oraz leczniczej.

Po tym kierunku na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, student ma wiele możliwości pracy i rozwoju. Uczelnia bowiem, przygotowuje do wykonywania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, leczniczych, a nawet wizażu, dbając przy tym o jakość nauczania. Wykwalifikowana kadra wykładowców przykłada olbrzymią wagę do nowoczesnych metod kształcenia, objaśnia w ciekawy i łatwy sposób zagadnienia niezbędne w zawodzie kosmetologa.

 

 

Dowiedz się więcej

 

 

Społeczna Akademia Nauk

W Społecznej Akademii Nauk można studiować kierunek kosmetologia na studiach pierwszego stopnia (licencjackich), które trwają 3 lata. Uczelnia oferuje studia stacjonarne i niestacjonarne.

 

Ceny za pierwszy rok studiów (rok akademicki 2021/2022):

 • Stacjonarne – od 5500 zł
 • Niestacjonarne – od 4780 zł

 

Studia na kierunku kosmetologia to propozycja dla osób, które swoją przyszłą karierę zawodową wiążą z poprawianiem urody i medycyną estetyczną. Dominującą rolę odgrywają tutaj zajęcia praktyczne, przygotowujące do przyszłego zawodu kosmetologa. Profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne i gabinety, pozwolą na nabranie umiejętności związanych z zabiegami estetycznymi.

Student na kierunku kosmetologia pozna niezbędne zagadnienia z zakresu profilaktyki dermatologicznej, medycyny estetycznej oraz procesów wpływających na sprawność życiową. Poznane najnowsze technologie, wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej, podniosą umiejętności studentów tego kierunku. W ramach studiów, uczelnia proponuje dwie ścieżki kształcenia:

 • Kosmetologia kosmetyczna
 • Odmowa biologiczna

 

Dzięki temu, student ma możliwość nauki zagadnień, najbardziej go interesujących, a także zagłębienie się w wiedzę kierunkową. Doświadczeni specjaliści z dermatologii, kosmetologii i fizjoterapii, w przystępny sposób poprowadzą zajęcia, przekazując wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Kierunek ten, zapewnia dużą ilość praktyk w klinikach i gabinetach medycynę estetycznej, dzięki czemu student nie ma problemu z późniejszym znalezieniem pracy.

 

 

Dowiedz się więcej

 

 

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, można studiować kierunek kosmetologia, na studiach pierwszego stopnia – trwających 3 lata i zakończonych licencjatem.

 

Ceny za pierwszy rok studiów (rok akademicki 2021/2022):

 • Stacjonarne – 4800 zł
 • Niestacjonarne – 5640 zł

 

Studiując w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, student otrzyma wiedzę ogólną w zakresie przeprowadzania diagnozy skóry, planowania właściwego zabiegu kosmetycznego, dobrania odpowiednich procedur zabiegowych. Słuchacz będzie miał wiedzę na temat pielęgnacji skóry dłoni, stóp i twarzy, zgodnie z panującymi trendami.

Nauczy się słuchać pacjenta i dopasowywać zabiegi do jego potrzeb, z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań. Podejmując studia na tym kierunku, młody adept kosmetologii będzie miał do wyboru trzy ścieżki kształcenia:

 • Kosmetologia estetyczna w praktyce
 • Podologia
 • Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki

 

Dzięki takiemu wyborowi, student ma możliwość zdobycia wiedzy w kierunku go interesującym. Ponadto, oprócz teoretycznego zdobywania wiedzy, młody słuchacz kosmetologii może uczęszczać na praktyki, prowadzone przez specjalistów renomowanych marek branży beauty.

Wykwalifikowana kadra praktyków i wykładowców, wprowadzi studenta w świat estetyki i piękna, objaśniając metody i możliwości zabiegów kosmetycznych. Studiując kosmetologię, absolwent nabywa wiedzę niezbędną do pracy z pacjentem w prestiżowych klinikach medycyny estetycznej, w gabinetach kosmetologicznych i trychologicznych, a także jako trener w firmach kosmetycznych.

 

 

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Łodzi?

Proces rekrutacji

Jeśli rozważasz studia na kierunku kosmetologia w Łodzi, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie. Pamiętaj jednak, że w zależności od etapu i trybu kształcenia przebieg procesu kwalifikacyjnego będzie wyglądał inaczej.

Jakie przedmioty brane są pod uwagę?

Prócz obowiązkowych egzaminów maturalnych warto podejść także do egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym lub podstawowym z zakresu nauk ścisłych.

Wymagane dokumenty

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu niezbędnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Zweryfikuj, co należy złożyć w dziekanacie, by proces rekrutacji przebiegł sprawnie.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Absolwenci kosmetologii w Łodzi mają bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego i badawczego. Bardzo często decydują się na prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego. Jest to możliwe dzięki wiedzy z zakresu zarządzania i ekonomii.

Oczywiście pracują także jako kosmetolodzy w gabinetach prywatnych i państwowych. Przeprowadzają zabiegi związane z kosmetologią pielęgnacyjną i leczniczą, zabiegi upiększające i modelowania ciała. Wielu kosmetologów decyduje się na specjalizację w zakresie makijażu artystycznego, a także sprawnie działają w ramach kreowania wizerunku klientów/pacjentów.

Zatrudniani są również w klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii, w salonach kreowania wizerunku, w perfumeriach jako wizażyści, na planach modowych sesji zdjęciowych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Kosmetologia:

 • gabinety, salony, instytuty kosmetyczne / kosmetologiczne
 • gabinety medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem
 • kliniki przy współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo
 • kliniki zdrowia i urody
 • centra Spa & Wellness
 • salony odnowy biologicznej
 • uzdrowiska i sanatoria
 • laboratoria firm farmaceutycznych i kosmetycznych
 • działy kontroli jakości oraz marketingu
 • redakcje profesjonalnych pism, które podejmują problematykę kosmetologii i kosmetyki

 

Miejsce zatrudnienia oraz obejmowane stanowisko pracy bardzo często uzależnione jest od realizowanej specjalności. Absolwenci kosmetologii mają bardzo wiele możliwości zatrudnienia.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Kosmetologia:

 • kosmetolog
 • konsultant
 • dziennikarz
 • specjalista ds. kontroli jakości
 • doradca konsumenta
 • trener/szkoleniowiec

Studia na kierunku kosmetologia Łódź – zaoczne (niestacjonarne)

Kierunek kosmetologia w Łodzi możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

dowiedz się więcej na temat kierunku kosmetologia studia zaoczne w Łodzi

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Łodzi?

Studia niestacjonarne zarówno w formie zaocznej, jak i wieczorowej są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek, który znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi. Studia stacjonarne są bezpłatne, obejmują tylko opłatę rekrutacyjną za kierunek studiów.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku kosmetologia - ceny w Łodzi

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Kosmetologia w Łodzi, ale wciąż nie jesteś pewien swojego wyboru? Opinie studentów tego kierunku mogą okazać się dla ciebie cenne.

 

Joanna, studentka drugiego roku Kosmetologii w Łodzi mówi:

„Kosmetologia w Łodzi to wymarzone studia dla mnie – miłośniczki estetyki i dbania o wygląd. Z czystym sercem mogę polecić je każdemu, kto ma podobne do mnie pasje i chciałby połączyć je z życiem zawodowym.”

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

 

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)