Kosmetologia - Łódź
Dodaj do ulubionych

22.05.2023

Kosmetologia studia Łódź 2023 | woj. Łódzkie

Kosmetologia w Łodzi to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej i online). Ceny na kosmetologii w Łodzi w 2023 r. zaczynają się od 5040 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku kosmetologia w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Łodzi rozpocznie się 17 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Kosmetologia Łódź - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu chorób skóry i produkcji kosmetyków. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, pracują na sprzęcie kosmetologicznym oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają wiedzę kosmetologiczną i społeczną, którą mogą wykorzystać do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami.

Absolwenci kosmetologii mają duże możliwości znalezienia pracy. Dodatkowo jest to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa. Kosmetolog może zatrudnić się w laboratoriach, gabinetach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem. Wiedza z zakresu zarządzania zdobyta podczas studiów daje też możliwość otworzenia własnego gabinetu.

 

Uczelnie
W Łodzi kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytet Medyczny w Łodzi (UMED) oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.
 
Specjalności
Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Łodzi na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, matematyka, biologia, chemia, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 5040 zł do 6000 zł za pierwszy rok studiów.  | Wykaz opłat za studia na kierunku kosmetologia w Łodzi >

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Kosmetologia +

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Filia w Warszawie stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Łodzi?

Żeby dostać się na studia medyczne w Łodzi na kierunku Kosmetologia, na większości łódzkich uczelni pod uwagę brane są następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, matematyka. Nic w tym dziwnego, gdyż Kosmetologia zaliczana jest do kanonu nauk medycznych, a więc zgłębienie przedmiotów przyrodniczych wydaje się kluczowe dla zdobywania dalszej wiedzy i kompetencji.

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia.

 

Kosmetologia Uniwersytet Medyczny w Łodzi - przedmioty maturalne

Uniwersytet Medyczny w Łodzi w roku 2023/2024 w rekrutacji na kierunek kosmetologia uwzględnia jeden przedmiot obowiązkowy, którym jest matematyka, a także przedmiot do wyboru spośród biologia lub chemia. dowiedz się więcej

Rekrutacja na kosmetologię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Łodzi przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Łodzi

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Łodzi

Studia na kierunku kosmetologia można podjąć bezpłatnie w trybie stacjonarnym w jednej łódzkiej uczelni publicznej – Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Ponadto płatną kosmetologię w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym i online oferują trzy prywatne uczelnie – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu; Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi; Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Łodzi

Bezpłatną naukę na kierunku kosmetologia można podjąć tylko w jednej łódzkiej uczelni – Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Studenci kosmetologii mogą studiować tylko stacjonarnie.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Łodzi

Niestacjonarną naukę na kierunku kosmetologia można podjąć w trzech uczelniach niepublicznych w Łodzi:

  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Ponadto studia online na tym kierunku oferuje jedna uczelnia prywatna – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Dowiedz się więcej kosmetologia w Łodzi studia niestacjonarne >

 

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Łodzi

Studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Łodzi są płatne. Cena za jeden rok akademicki wynosi od 4780 zł do 5640 zł. ceny - kosmetologia Łódź >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia niestety wiążą się z opłatami. Studenci, którym zależy na nauce bezpłatnej, powinni podjąć studia stacjonarne na jednej z uczelni publicznych.

Pokaż wszystkie

Opis kierunku

W trakcie studiów na kierunku kosmetologia w Łodzi studenci zdobędą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, biologicznych i medycznych. Co więcej nauczą się wykonywania zaawansowanych zabiegów upiększających oraz pielęgnacyjnych, przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury medycznej. W ramach licznych warsztatów zdobędą zdolności z obszaru promowania zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
Wśród łódzkich uczelni publicznych kosmetologia znałazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (ponad 700 zgłoszeń).
 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z ośrodkami spa i wellness, uzdrowiskami, gabinetami masażu, działami kosmetycznymi w aptekach, gabinetami podologicznymi, wydawnictwami o tematyce kosmetycznej oraz salonami odnowy biologicznej.

Program studiów i przedmioty

Program studiów dla kierunku kosmetologia w Łodzi układany jest w interdyscyplinarny sposób, jednakże poszczególne założenia i proponowane zajęcia uzależnione są od wybranej uczelni. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych, chemicznych i biologicznych.

Opanowują zagadnienia odnoszące się do dermatologii i medycyny estetycznej, chemii kosmetycznej, wyrobów kosmetycznych, ich składu, działania i metod ich produkcji, anatomii, fizjologii, toksykologii i podstaw fizjoterapii, ale także marketingu, ekonomii, zarządzania i organizacji przedsiębiorstw, podologii, estetyki i makijażu.

Uczą się obsługiwać aparaty i urządzenia stosowane w kosmetyce. Poszczególne zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych, pracowniach komputerowych i laboratoryjnych.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Ogólne cele kształcenia

Kosmetologia to kierunek, który stale rozwija się i dostosowuje do wymagań współczesnego rynku pracy. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci kosmetologii prowadzą działania lecznicze i doradcze. Ponadto studenci, którzy kształcą się w dziedzinie kosmetologii, rozwijają swoje poczucie estetyki, a także zyskują umiejętności niezbędne do wykonywania różnorodnych zabiegów kosmetycznych czy pielęgnacyjnych. Kosmetolog potrafi trafnie diagnozować różnorodne schorzenia, które wymagają leczenia za pomocą produktów kosmetycznych.

Studenci kosmetologii na krakowskich uczelniach szkolą się do tego, by skutecznie działać w celu poprawiania i przywracania urody klientów zmagających się z różnorodnymi schorzeniami dermatologicznymi. Kosmetolog zajmuje się profilaktyką opóźniającą zewnętrzne oznaki starzenia się oraz zachowującą jak najdłuższą sprawność życiową pacjentów. Ponadto studenci tego kierunku kształceni są także w zakresie estetyki związanej z wizażem czy tworzeniem stylizacji. W zależności od programu proponowanego przez poszczególne uczelnie, eksperci w tej dziedzinie swoje zdolności mogą wykorzystać także w marketingu, reklamie i mediach.

Absolwenci kosmetologii mogą rozpocząć pracę w dowolnym studiu kosmetycznym, a także w klinikach SPA kosmetycznych czy centrach. Zdobyte w trakcie studiów zdolności oraz wiedzę przyszli specjaliści mogą wykorzystać także w kontynuowaniu prac badawczych – np. w laboratoriach. Kompetencje kosmetologów odnajdują zastosowanie również w środowisku artystycznym, związanym np. z charakteryzacją. Ponadto studenci tego kierunku przygotowywani są do prowadzenia własnej działalności oraz pełnienia funkcji konsultacyjnych.
 

Gdzie studiować na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oferuje 50 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 5040 zł do 6000 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 

Limity miejsc

Kandydaci na poszczególne kierunki przyjmowani są w oparciu o listę rankingową, która stworzona jest w trakcie postępowania kwalifikacyjnego. Liczba miejsc, na które mogą aplikować przyszli studenci, jest ograniczona.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi: 50

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Łodzi

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne. Za naukę w uczelniach niepublicznych oraz za studia niestacjonarne w uczelniach publicznych najczęściej należy zapłacić.

  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi: od 5760 zł
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi: od 5040 zł
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu: od 5400 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Dzięki prywatnym profilom w systemie IRK i ERK kandydaci na studia w wyznaczonych przez poszczególne uczelnie terminach otrzymują informację na temat wyników rekrutacji na określone kierunki. Dzięki temu kandydaci mogą dowiedzieć się, ile punktów zdobyli w ramach postępowania kwalifikacyjnego oraz które miejsce na liście rankingowej zajmują.

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi: od 18.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne najczęściej składane są przez kandydatów osobiście w siedzibie wybranej uczelni – czasem jednak szkoły wyższe dopuszczają przekazanie zestawu za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji, powinni jednak pamiętać o tym, by zestaw był kompletny i dostarczony w wyznaczonym przez szkołę wyższą terminie!

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli przez proces rekrutacji, powinni złożyć kompletny zestaw dokumentów rekrutacyjnych ww wyznaczonym przez daną uczelnię terminie. Należy pamiętać o tym, że spóźnienie lub niespełnienie wymagań rekrutacyjnych może skutkować dla kandydata skreśleniem go z listy osób zakwalifikowanych na dane studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi: od 19.07.2023 do 22.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Łodzi - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Medyczny w Łodzi stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne, online studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Kosmetologia w Łodzi, ale wciąż nie jesteś pewien swojego wyboru? Opinie studentów tego kierunku mogą okazać się dla ciebie cenne.

 

Joanna, studentka drugiego roku Kosmetologii w Łodzi mówi:

„Kosmetologia w Łodzi to wymarzone studia dla mnie – miłośniczki estetyki i dbania o wygląd. Z czystym sercem mogę polecić je każdemu, kto ma podobne do mnie pasje i chciałby połączyć je z życiem zawodowym.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Łódź studia i stopnia

Kosmetologia Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Łódź studia stacjonarne

Kosmetologia Łódź studia niestacjonarne

Zobacz także

Pokaż wszystkie

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
optometria
położnictwo
Rozwiń

 21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia