Położnictwo - Łódź

Położnictwo - Łódź

Położnictwo - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

położnictwo

Odkryj położnictwo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Położnictwo studia Łódź | woj. Łódzkie

Jedną z niezaprzeczalnych, pewnych i uniwersalnych prawd dotyczących każdego człowieka jest to, że został on kiedyś urodzony. Znaczna większość społeczeństwa rozpoczęła swoje życie w szpitalu, a pierwszą osobą, którą dane było ujrzeć niemal wszystkim, była położna. Ogromna odpowiedzialność, spoczywająca na wszystkich przedstawicielach tego zawodu, wynika nie tylko z obowiązku przeprowadzenia akcji porodowej w poprawny i komfortowy dla kobiety rodzącej sposób, ale również z opieki w okresie ciąży, porodu oraz fazy poporodowej nad matką i noworodkiem. Jak wiadomo, jeden nieostrożny ruch mógłby wyrządzić nowonarodzonemu dziecku niewyobrażalną krzywdę, a nawet doprowadzić do śmierci.

Analizując powyższe, można by się zastanowić, dlaczego gratyfikacja finansowa położnych jest niewspółmierna do powagi wykonywanej przez nich pracy, a pozycja w szpitalnej hierarchii przez sporą część ludzi uważana za niską, tym bardziej krzywdzi przedstawicieli tego zawodu. Jednak mimo wszystko duża część młodych ludzi decyduje się na wstąpienie na ścieżkę kształcenia, prowadzącą prosto do zawodu położnej lub położnika. Sprzyja temu sytuacja rynku pracy, który nieustannie potrzebuje nowych absolwentów studiów położniczych – dzieci przychodziły, przychodzą i będą nadal przychodzić na świat, w związku z czym podjęcie zawodu związanego z położnictwem daje gwarancję znalezienia pracy.

 

Program studiów i gdzie studiować

Studia medyczne w Łodzi na kierunku położnictwo oferuje wiele polskich uczelni, rozmieszczonych w większych miastach kraju. Dla chętnych do podjęcia tego kierunku mieszkańców lub miłośników Łodzi również istnieje taka możliwość. Na chwilę obecną na zawód położnika mogą liczyć absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a kursy doszkalające, po których można uzyskać uprawnienia do wykonywania tego zawodu, kierowane do absolwentów studiów medycznych, można wykonać również na kilku prywatnych łódzkich uczelniach.

 

Dla kogo ten kierunek

Nie boisz się pracy pod wielką presją? Jesteś odporny na stres, a kontakt z niemiłymi pacjentami ci niestraszny? Chciałbyś w przyszłości przyczynić się do poprawienia komfortu kobiet ciężarnych, rodzących oraz będących tuż po porodzie? Masz w sobie wiele empatii i kochasz dzieci? Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno z pytań może być początkiem świetnej przygody ze studiami na kierunku Położnictwo w Łodzi.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK POŁOŻNICTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Położnictwo w Łodzi?

Żeby dostać się na studia w Łodzi na kierunku Położnictwo, należy być przygotowanym do tego, że konkurencja może być duża, a w związku z tym warto na poważnie podejść do nauki wiodących przedmiotów odpowiednio wcześnie.

W procesie rekrutacji na Położnictwo w Łodzi brane są pod uwagę, co pewnie nikogo nie zdziwi, następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia oraz język obcy. Warto na bieżąco śledzić wymagania rekrutacyjne, ponieważ wraz z biegiem lat mogą ulegać zmianie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Położnictwo w Łodzi?

Przyszły student kierunku Położnictwo w Łodzi będzie musiał przygotować się na konieczność zgłębienia bardzo trudnej i pochłaniającej ogromną ilość czasu wiedzy. W związku z tym, że Położnictwo jest interdyscyplinarną nauką medyczną, jego podstawy będą oparte na biologii i chemii. W dalszym toku edukacji będziesz systematycznie zgłębiać podstawy niemal wszystkich nauk medycznych, począwszy od pediatrii, na kardiologii skończywszy.

Absolwent łódzkiej uczelni na kierunku Położnictwo będzie posiadał szeroką wiedzę na temat funkcjonowania organizmu noworodków, dokładnego przebiegu ciąży z uwzględnieniem obecnych w niej faz, zarówno podczas ciąży rozwijającej się prawidłowo, jak i zagrożonej. Jako student tego kierunku, podczas praktycznych zajęć warsztatowych nauczysz się skutecznej pracy w grupie, co przełoży się na efektyną współpracę z personelem medycznym podczas odbierania porodów. Posiądziesz techniki, które będziesz mógł wykorzystać w trakcie odbierania porodów naturalnych, jak i zakończonych cesarskim cięciem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów

Nie bez znaczenia pozostanie wiedza z zakresu opieki nad kobietą ciężarną oraz w okresie połogu. Podstawy psychologii pozwolą ci na zrozumienie sytuacji, w której znajduje się świeżo upieczona matka, nie będzie ci obca tematyka depresji poporodowej, a przede wszystkim będziesz w stanie zapewnić pacjentce odpowiednie wsparcie i komfort emocjonalny.

W trakcie studiów położniczych w Łodzi nauczysz się podstawowej opieki nad noworodkiem, niezwykle cennej w perspektywie konieczności zapewnienia dziecku higieny tuż po porodzie oraz odpowiedniego podłączenia do aparatury medycznej w przypadku wystąpienia specyficznych dolegliwości zdrowotnych lub przedwczesnych narodzin. Wiedza i umiejętności z tego obszaru będą szczegolnie ważne z tego względu, że będziesz musiał zapewnić świeżo upieczonym rodzicom swoistą "instrukcję obsługi" swojego pierwszego dziecka.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

POŁOŻNICTWO ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

POŁOŻNICTWO ŁÓDŹ STUDIA ZAOCZNE

 

położnictwo studia w Łodzi

 

Ile trwają studia na kierunku Położnictwo w Łodzi?

Przed aplikacją na studia na kierunku Położnictwo w Łodzi, warto odpowiedzieć sobie na jedno z kluczowych pytań – ile będzie trwała edukacja na tym kierunku? Studia licencjackie, od których należy rozpocząć naukę na kierunku Położnictwo, będą trwały sześć semestrów, a więc sześć lat. Dla najambitniejszych otworzy się furtka do rozpoczęcia studiów magisterskich, trwających cztery semestry.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś jako magistrant spróbował swojego szczęścia na studiach doktoranckich lub podczas wykonywania specjalistycznych kursów dokształcających. Warto korzystać z wszystkich okazji do poszerzenia zawodowych możliwości.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Położnictwo w Łodzi?

Przede wszystkim należy zwiększyć swoją świadomość na temat aktualnie obowiązujących przepisach rekrutacyjnych na łódzkich uczelniach, gdyż mogą się one zmieniać, a bycie na bieżąco powinno być kluczowe dla przyszłych studentów każdego z kierunków. Podobnie jest z Pielęgniarstwem w Łodzi. Jako, że jest to kierunek medyczny, to przedmiotami wiodącymi w procesie rekrutacji są biologia i chemia. Nie należy także zapominać o matematyce, z której wynik maturalny również będzie brany pod uwagę. Znacznie ułatwiony start mają finaliści konkursów przedmiotowych, którzy otrzymują stuprocentowy wynik z egzaminu bez konieczności podchodzenia do niego.

Kandydaci na studia medyczne pierwszego stopnia na kierunku Położnictwo w Łodzi wybierani są na podstawie konkursu świadectw. W przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia wszystko wygląda analogicznie z oczywistym wyjątkiem, że zamiast wyników maturalnych, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę oceny z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem do ujrzenia swojego nazwiska na liście studentów, którzy od października rozpoczną swoją batalię z medycznymi przedmiotami wykładanymi na Położnictwie w Łodzi, będzie elektroniczna rejestracja. Polega ona na wypełnieniu formularza, znajdującego się na stronie internetowej danego wydziału, wynikami maturalnymi z przedmiotów branych pod uwagę w procesie rekrutacji.

Kiedy już otrzymamy wiadomość zwrotną, że nasza aplikacja została pozytywnie rozpatrzona, wystarczy donieść odpowiednie dokumenty do komisji rekrutacyjnej. Na przyszłego studenta będzie czekała wizyta u fotografa, który wykona zdjęcie o wymiarach 35X45mm, które znajdzie się na legitymacji studenckiej. Będzie potrzebna również kserokopia świadectwa maturalnego, a w przypadku aplikantów na studia drugiego stopnia – dyplomu ukończenia studiów licencjackich oraz dowód osobisty i oryginał matury do wglądu przez wyznaczoną ku temu osobę.

zasady rekrutacji na studia

 

studia w Łodzi położnictwo

 

Jaka praca po studiach na kierunku Położnictwo w Łodzi?

W związku z szerokim zapotrzebowaniem rynku pracy na absolwentów studiów na kierunku Położnictwo, a zarazem dobrze wykwalifikowanych pracowników, zdolnych do wypełniania codziennych obowiązków wynikających ze specyfiki pracy, możesz mieć pewność, że jako abiturient tego kierunku nie doświadczysz bezrobocia. Najbardziej oczywistą zawodową drogą do obrania po ukończeniu studiów na kierunku Położnictwo w Łodzi jest zatrudnienie się w szpitalach, państwowych i prywatnych klinikach oraz innych placówkach medycznych, które posiadają oddziały położnicze.

Wyniesiona ze studiów szeroka wiedza na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu w pierwszych fazach życia, okresie ciąży, porodu oraz połogu da ci doskonałe podstawy do opieki nad ciężarnymi, mającymi nieszczęście być w zagrożonej ciąży i wymagających długotrwałej hospitalizacji, odbierania porodów naturalnych oraz będących wynikiem cesarskiego cięcia, a także instruowania świeżo upieczonych rodziców w temacie podstawowej opieki nad noworodkiem.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś zajął się prywatną działalnością w zakresie składania wizyt domowych ludziom, którzy nie mają doświadczenia w opiece nad nowonarodzonym dzieckiem lub chcieliby zasięgnąć opinii na temat niepokojących ich kwestii. Jeśli interesują cię tematy polityczne oraz chciałbyś zostać częścią kadry pracowniczej, wykonującej narzucone przez organy państwowe zadania, dotyczące obszaru wiedzy, w którym plasuje się twoje wykształcenie, z powodzeniem zatrudnisz się w administracji państwowej.

Dzięki podstawowej, szerokiej wiedzy z obszaru większości nauk medycznych, będziesz mógł spróbować swojego szczęścia jako pracownik w specjalistycznej ambulatoryjnej oraz podstawowej opiece zdrowotnej, gdzie twoje zadania będą polegały między innymi na udzielaniu pierwszej pomocy pacjentom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

Niezależnie od obranej drogi zawodowej po ukończeniu studiów na kierunku Położnictwo w Łodzi, możesz mieć pewność, że przyszła praca będzie niewyczerpującym się źródłem satysfakcji oraz adrenaliny wynikającej z wielkiej odpowiedzialności, jaka będzie na tobie spoczywać.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Położnictwo w Łodzi?

Przy wyborze idealnego dla siebie kierunku studiów warto zasugerować się opiniami osób mających z nim do czynienia.

 

Kamila, studentka pierwszego roku Pielęgniarstwa w Łodzi mówi:

„Od początku nie byłam przekonana, czy podjęta przeze mnie decyzja co do wyboru kierunku jest słuszna. Wiedziałam tylko, że chciałabym robić coś związanego z medycyną w ukochanym przeze mnie mieście - Łodzi. Teraz już wiem, że było warto i każdemu mogę polecić te studia!”

KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

farmacja
logopedia
położnictwo
Rozwiń

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)