Położnictwo studia II stopnia Łódź

Położnictwo studia II stopnia Łódź

Położnictwo studia II stopnia Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

położnictwo

Odkryj położnictwo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Położnictwo studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Położnictwo w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Położnictwo studia II stopnia Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek położnictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Położnictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek położnictwo w Łodzi?

Aby dostać się na studia magisterskie, będziesz musiał przedstawić dyplom licencjata położnictwa, a także przystąpić do egzaminu z położnictwa klinicznego.

Wszyscy kandydaci są zobowiązani do dostarczenia wymaganych dokumentów, w tym zaświadczenia od lekarza medycyny pracy i karty szczepień. Wszystkie niezbędne informacje na temat procesu rekrutacyjnego, znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Położnictwo w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU POŁOŻNICTWO?

 

Historia położnictwa jest niezwykle długa. Wzmianki o tej dyscyplinie pojawiają się już w tekstach z czasów Starożytnego Egiptu. Jednak dopiero w XV wieku został unormowany zakres kształcenia położnych, a w XVII powstała pierwsza szkoła dla akuszerek. To właśnie od tego czasu można mówić o początkach nowoczesnego położnictwa, które nieustannie ewoluuje. Dlatego też specjaliści z obszaru tej dziedziny muszą posiadać wszechstronną wiedzę medyczną, a także chęć do rozwijania i udoskonalania swojej wiedzy i kompetencji zawodowych.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Łodzi będą osoby o zainteresowaniach przyrodniczych, biologicznych, medycznych i chemicznych. W zawodzie położnej bardzo ważną kwestią jest powołanie, pasja, poczucie odpowiedzialności i empatia. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to kierunek położnictwo w Łodzi będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku położnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne w Łodzi cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, dlatego też można je znaleźć w ofertach większości dużych ośrodków akademickich w Polsce, także w Łodzi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na jakich łódzkich uczelniach zrealizujesz kierunek położnictwo, przeczytaj dział poniżej.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia magisterskie na kierunku położnictwo, będą mieli szansę rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. Jako student, wykształcisz umiejętności związane z:

 • profesjonalnym poradnictwem laktacyjnym,
 • ultrasonografią ginekologiczną
 • specjalistyczną wiedzą z zakresu medycyny prewencyjnej i onkologi ginekologicznej

 

W programie przewidziano także zajęcia z dydaktyki, pedagogiki i zarządzania, a także lektorat z języka angielskiego, dzięki któremu zwiększą się twoje szanse na pracę w międzynarodowym środowisku.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Położnictwo w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek położnictwo w Łodzi można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. W drugim przypadku, studia trwają dwa lata czyli cztery semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra położnictwa.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU POŁOŻNICTWO?

Ukończenie studiów medycznych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia oraz gruntownego przygotowani zawodowego. Po ukończeniu nauki na kierunku położnictwo będziesz miał stabilną pozycję zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy.

Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu położnej, między innymi w:

 • szpitalach
 • prywatnych gabinetach
 • ośrodkach podstawowej opieki zdrowotnej

 

Co więcej, idealnie odnajdziesz się na oddziałach położniczych, ginekologicznych oraz salach operacyjnych. Zdobytą wiedzę medyczną i kwalifikacje zawodowe, wykorzystasz podczas pracy w szkołach rodzeniach, sanatoriach, poradniach ginekologicznych lub domach narodzin. Równie ciekawym i perspektywicznym zawodem jest stanowisko doradcy laktacyjnego. Przygotowanie dydaktyczne sprawi, że będziesz mógł związać swoją przyszłość z edukacją i nauczaniem przyszłych położnych. Dodatkowo, dobra znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Gdzie studiować na kierunku Położnictwo (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek położnictwo (studia II stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

Komentarze (0)