Techniki dentystyczne studia II stopnia Łódź

Techniki dentystyczne studia II stopnia Łódź

Techniki dentystyczne studia II stopnia Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

techniki dentystyczne

Odkryj techniki dentystyczne w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Techniki dentystyczne studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Techniki dentystyczne studia II stopnia Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek techniki dentystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Techniki dentystyczne stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Łodzi?

Wszyscy kandydaci na ten kierunek powinni przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku techniki dentystyczne oraz przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną. Co więcej, musisz pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów, w tym zaświadczenie od lekarza medycyny pracy i ksero karty szczepień.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Techniki dentystyczne w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

 

Piękny i zadbany uśmiech jest wizytówką każdego z nas, dlatego też powinniśmy dbać o higienę, zdrowie i wygląd naszego uzębienia. Pomóc w tym mogą specjaliści z obszaru stomatologii, protetyki i ortodoncji, którzy posiadają wszechstronną wiedzę medyczną oraz kompleksowe przygotowanie zawodowe. Ich kształceniem zajmuje się kierunek techniki dentystyczne w Łodzi.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby, które na co dzień interesują się naukami o zdrowiu, naukami biologicznymi, przyrodniczymi, medycznymi i ścisłymi. W przypadku tego konkretnego kierunku, bardzo ważne jest posiadanie zdolności technicznych i manualnych, które są niezwykle istotne w zawodzie technika dentystycznego. Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te perspektywiczne studia.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku techniki dentystyczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne, ze względu na swoją renomę i długoletnią tradycję, wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów i z roku na rok zyskują na popularności. Dlatego też można je znaleźć w ofercie wielu polskich ośrodków akademickich, w tym w Łodzi. W dziale poniżej znajdziesz aktualną listę łódzkich uczelni, na których zrealizujesz kierunek techniki dentystyczne.

Studenci, którzy aplikują na kierunek techniki dentystyczne, będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć specjalistyczną wiedzę zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. W trakcie studiów, poznasz budowę i właściwości nowoczesnych materiałów używanych przy wykonywaniu elementów protetycznych, co niewątpliwie zaprocentuje podczas twojej przyszłej kariery zawodowej. Ponadto, zdobędziesz cenną umiejętność obsługi profesjonalnej aparatury badawczej, stosowanej na co dzień w pracy technika dentystycznego. W trakcie licznych warsztatów praktycznych nauczysz się:

 • wykonywać aparaty ortodontyczne
 • wykonywać protezy stałe i ruchome

Ile trwają studia i jaki tytuł zdobędziesz?

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek techniki dentystyczne w Łodzi można realizować na pierwszym i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Ukończenie studiów medycznych w Łodzi daje gwarancje kompleksowego wykształcenia i gruntownego przygotowania zawodowego, dzięki czemu absolwenci kierunku techniki dentystyczne nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i perspektywicznej pracy.

W trakcie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w:

 • prywatnych gabinetach stomatologicznych
 • prywatnych gabinetach ortodontycznych

 

gdzie wykorzystasz swoją wiedzę medyczną i zdolności techniczne. Co więcej, idealnie odnajdziesz się jako pracownik laboratoriów protetycznych i badawczych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami zajmującymi się produkcją i dystrybucją materiałów i urządzeń stosowanych w wykonywaniu elementów protetycznych. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku Techniki dentystyczne (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek techniki dentystyczne (studia II stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

Komentarze (0)