Studia społeczne Bielsko-Biała

Studia społeczne Bielsko-Biała

Studia społeczne Bielsko-Biała

Największy wybór studiów

społecznych w Bielsku Białej

Odkryj kierunki społeczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia społeczne w Bielsku-Białej | woj. śląskie

Studia społeczne w Bielsku-Białej możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii WSB w Cieszynie. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć umiejętności i wiedzę z zakresu rozwoju człowieka zarówno w aspekcie biologicznym jak i psychologicznym oraz społecznymAbsolwenci studiów psychologicznych odnajdują się w pracy w świetlicach środowiskowych, gabinetach terapeutycznych, fundacjach, placówkach wychowawczych, instytucjach kulturalnych.

Studia społeczne Bielsko-Biała
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia psychologiczne i społeczne w Bielsko Białej - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Psychologia stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Socjologia stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Bielsko Białej są studia psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Cieszynie

Kierunki psychologiczne i społeczne:

PSYCHOLOGIA

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Kierunki psychologiczne i społeczne:

SOCJOLOGIA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki psychologiczne i społeczne w Bielsko Białej

SORTOWANIE:

Rekrutacja na studia społeczne w Bielsku-Białej

Jak dostać się na studia psychologiczne i społeczne? Należy zdać maturę na poziomie podstawowym i rozszerzonym z wymaganych przedmiotów. Żeby dowiedzieć się, jakie przedmioty zaliczane są przez rekruterów do przedmiotów wymaganych warto zajrzeć do jednej z zakładek na naszej stronie otouczelnie.pl albo bezpośrednio na stronę danej uczelni, w tym wypadku na stronę Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Najczęściej powtarzającymi się przedmiotami podczas procesu rekrutacji na studia spoleczne są: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język obcy i biologia, choć często ważne są wyniki z języka obcego nowożytnego, wiedzy o kulturze oraz fizyki z astronomią.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia społeczne w Bielsku-Białej?

Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym – mówił F. Dessauer. To zdanie świetnie odnosi się do osób, które chcą dostać się na studia społeczne. Dlaczego? Bo trzeba się postarać, by być lepszym od innych, by znaleźć się na liście przyjętych, a poza tym, studia społeczne, w tym studia psychologiczne skupiają się właśnie na człowieku.

Wszystkie kierunki społeczne skupiają się na nauce badającej strukturę i funkcje dziejów społeczeństwa, a także jego kulturę, prawa i prawidłowości jakimi dane społeczeństwo się charakteryzuje. Do kierunków społecznych zaliczamy kierunki ogólne, jak psychologia, socjologia, filozofia, jak również specjalistyczne, takie jak humanistyka, kognitywistyka.

Studia społeczne dzielą się także na studia teoretyczne, naukowe, jak i czysto praktyczne. Do tych ostatnich można zaliczyć chociażby dziennikarstwo i komunikację społeczna, politykę społeczna, nauki o rodzinie, pomoc socjalną czy profilaktykę społeczną.

Współczesne studia psychologiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunkach psychologicznych w Bielsku-Białej: komunikacja społeczna i nowe mediasocjologia organizacji i zarządzania zasobami ludzkimi.
 

Kierunki studiów społecznych w Bielsku-Białej - rekrutacja 2023/2024

  • SOCJOLOGIA, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

 

Praca po studiach społecznych w Bielsku-Białej

Warto już na etapie studiów rozglądać się za firmami zatrudniającymi osoby z wykształceniem społecznym, a przede wszystkim starać się korzystać z okazji do odbycia praktyk i staży. Po studiach psychologicznych i społecznych można znaleźć pracę w poradniach, placówkach ochrony zdrowia, szkołach, grupach terapeutycznych, mediach, takich jak radio, prasa czy telewizja, w instytucjach kultury, agencjach marketingowych i PR-owych, administracji publicznej, instytucjach europejskich, uczelniach wyższych czy polityce.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA TECHNICZNO - HUMANISTYCZNA STUDIA SPOŁECZNE

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej jest jedyną uczelnią w mieście, na której organizowane są studia społeczne.

Wydział Zarządzania i Transportu ATH

  • Socjologia (studia I stopnia, ze specjalnościami: Komunikacja społeczna i nowe media, Socjologia organizacji i zarządzania zasobami ludzkimi).

 

 

Komentarze (1)

Kamila odpowiedz

Praca socjalna na Wyższej Szkole Ekonomiczno - Humanistycznej w B-Białej - polecam! Jestem na pierwszym stopniu i jestem bardzo zadowolona. Zajęcia są świetnie prowadzone, zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej, co może zaowocować w przyszłości w pracy. Oprócz tego na uczelni ozytywna atmosfera, ciekawi ludzie