Studia psychologiczne i społeczne Kielce

Studia psychologiczne i społeczne Kielce

Studia psychologiczne i społeczne Kielce

Największy wybór studiów

psychologicznych w Kielcach

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia psychologiczne w Kielcach 2024 | woj. świętokrzyskie

Studia psychologiczne w Kielcach możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach, Świętokrzyskiej Szkole Wyższej w Kielcach. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć umiejętności i wiedzę z zakresu rozwoju człowieka zarówno w aspekcie biologicznym jak i psychologicznym oraz społecznymAbsolwenci studiów psychologicznych odnajdują się w pracy w świetlicach środowiskowych, gabinetach terapeutycznych, fundacjach, placówkach wychowawczych, instytucjach kulturalnych.

Studia psychologiczne i społeczne Kielce
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia psychologiczne w Kielcach w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, historia, biologia,  geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia psychologiczne i społeczne w Kielcach - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Logopedia ogólna stacjonarne I stopnia, II stopnia
Praca socjalna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Praca socjalna - studia online online I stopnia, II stopnia
Psychologia stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Psychologia - studia online online jednolite
Psychologia dla licencjatów i magistrów niestacjonarne jednolite
Psychologia dla licencjatów i magistrów - studia online online jednolite
Psychology - studia online online jednolite

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Kielcach)

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kierunki psychologiczne i społeczne:

LOGOPEDIA OGÓLNA
PRACA SOCJALNA
PSYCHOLOGIA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki psychologiczne i społeczne w Kielcach

SORTOWANIE:

Studia psychologiczne i społeczne w Kielcach - podyplomowe

D
P
S
T
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne i społeczne 2024/2025

Przykładowymi kierunkami w Kielcach, wliczanymi do studiów psychologicznych i społecznych są psychologia, politologia, stosunki międzynarodowe i politologia. Jak wygląda kwestia rekrutacji na te studia? Liczą się oczywiście wyniki z egzaminu maturalnego. Dlatego największe szanse na dostanie się na te i inne studia psychologiczne i społeczne mają ci, którzy jak najlepiej zdadzą egzamin z przedmiotów rozszerzonych wymaganych przez rekruterów na wybrane kierunki.

Wymagane przedmioty szkolne nieco różnią się w zależności od konkretnych studiów, dlatego warto zajrzeć, czego oczekują na konkretnych wydziałach. Najczęściej powtarzającymi się przedmiotami są: język polski, historia, Wiedza o Społeczeństwie, matematyka, język obcy i biologia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile osób na miejsce na studia psychologiczne w Kielcach

Studia psychologiczne w Kielcach należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na psychologię ubiegało się ponad 5 kandydatów na jedno miejsce. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia psychologiczne niestacjonarne w Kielcach

Studia psychologiczne to zagadnienie, które nie traci na popularności i uwadze kandydatów. Poszukują oni najlepszej dla siebie oferty dydaktycznej, zwracając uwagę nie tylko na poziom kształcenia, lecz także wybór związany z formułą odbywania zajęć. Wszyscy, którzy pragną podjąć naukę w Kielcach powinni wiedzieć, że w stolicy województwa świętokrzyskiego znajdą zarówno ciekawy kierunek, jak i dowolny tryb nauczania.

Studia psychologiczne w wymiarze niestacjonarnym dostępne są w Kielcach na uczelni publicznej, dlatego należy mieć świadomość, iż nauka będzie płatna. Co jeszcze należy wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Studia niestacjonarne dzielą się na studia wieczorowe oraz studia zaoczne. Studia wieczorowe, jak sama nazwa wskazuje, prowadzone są popołudniami, od poniedziałku do piątku. Studia zaoczne zaś możemy określić mianem studiów weekendowych, ponieważ zajęcia realizowane są w soboty i niedziele.

Przeglądając katalogi edukacyjne należy szczegółowo zapoznawać się z opisami kierunków kształcenia, ponieważ stosunkowo rzadko otrzymujemy możliwość podjęcia nauki w trybie wieczorowym. Znacznie częściej, w ramach studiów niestacjonarnych, możemy uczyć się zaocznie. Studia psychologiczne, chociaż obejmują wiele zagadnień i tematów, są jak najbardziej do przeprowadzenia właśnie w takiej formule.

Wymagają tylko od studentów nieco większego zaangażowania i pracy własnej, ponieważ z racji częstotliwości odbywania zajęć należy samodzielnie posiąść część obowiązującego materiału. Ale nie jest to trudna sztuka. Zwłaszcza dla prawdziwych pasjonatów, mających konkretny pomysł na przyszłą drogę zawodową.

czytaj dalej studia psychologiczne niestacjonarne (zaoczne) w Kielcach

 

Jak wyglądają studia psychologiczne i społeczne w Kielcach?

Studia psychologiczne w Kielcach reprezentowane są przez kierunek Psychologia, którego najważniejszym celem jest zdobycie wielostronnej i interdyscyplinarnej wiedzy, stanowiącej fundament do rozpoczęcia pracy w zawodzie psychologa. Pozyskiwana na studiach psychologicznych wiedza dotyczy przede wszystkim istoty natury ludzkiej, mechanizmów społecznej i zawodowej działalności człowieka, rozwoju jednostki i specyfiki jej funkcjonowania na każdym etapie życia, włącznie z ewentualnie występującymi zaburzeniami zdrowia psychicznego i somatycznego oraz metod psychologicznej diagnozy, a także sposobów udzielania pomocy i wsparcia.

Najpopularniejsze kierunki psychologiczne w Kielcach: Psychologia.

 

Praca po studiach psychologicznych

Absolwenci studiów psychologicznych odnajdują się w pracy między innymi w poradniach psychologicznych, szpitalach, sądownictwie, policji, więziennictwie, firmach szkoleniowych i konsultingowych, działach personalnych firm.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Kielcach na popularnych stanowiska wymagających wiedzy psychologicznej wahają się od 3900 zł do 6000 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia i stażu pracy, miejsca pracy, miejscowości).

 

Typ studiów

Czym są studia psychologiczne i społeczne i dlaczego warto pobierać nauki na jednym z kierunków podporządkowanych właśnie pod ten dział? Zacznijmy od pierwszej części tego pytania. Nauki społeczne zajmują się strukturą, zmianami i działaniami występującymi w społeczeństwach oraz zachowaniami poszczególnych ludzi w ich obrębie. Do studiów społecznych należą kierunki ogólne, takie jak psychologia, politologia, filozofia, stosunki międzynarodowe czy socjologia, ale też kierunki dedykowane i szczegółowe.

Tutaj - w przypadku Kielc - są to na przykład: Informacja w przestrzeni publicznej czy Europejskie studia kulturowe. A dlaczego warto związać swoją przyszłość z kierunkami społecznymi? Kiedyś przedmioty społeczne były podstawą nauki, później zostały zepchnięte na bok jako mało przyszłościowe i nie pomagające w rozwoju technologicznym, ale dzisiaj wracają do łask.

Coraz więcej firm uznaje, że potrzeba wykwalifikowanych specjalistów, którzy rozumieją działanie grup i społeczności oraz komunikacji interpersonalnej. Coraz więcej pieniędzy zarabiają nie tylko pracownicy działów Human Resources, ale także marketingowcy, specjaliści od Public Relations czy choćby od kreowania wizerunku.

 

Kierunki studiów psychologicznych w Kielcach - rekrutacja 2024/2025

 

Praca po studiach psychologicznych i społecznych w Kielcach

Jak wygląda kwestia znalezienia pracy po studiach psychologicznych i społecznych? Bardzo różnie. Nigdy do końca nie wiadomo, jacy specjaliści i w jakiej liczbie będą potrzebni kilka lat do przodu, jednak idąc na studia można sprawdzać, jakie zawody są popularne, a jakie dopiero raczkują, jednak wyglądają przyszłościowo. Najważniejsze to „wstrzelić się” w lukę na rynku. W przypadku kierunków społecznych wybór zawodów jest dosyć szeroki, a dzięki temu łatwo dostosować się do aktualnych potrzeb rynku.

Przykładowymi miejscami pracy dla osób po studiach psychologicznych i społecznych są: Media, działy promocji, działy HR, domy opieki społecznej, kadry, samorządy terytorialne, placówki naukowe i badawcze, placówki oświatowe, gabinety psychologiczne, wydawnictwa, domy kultury czy ambasady. Wybór dosyć szeroki, prawda?

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jedną z większych uczelni w mieście, jeśli chodzi o studia psychologiczne i społeczne. Rozłożone są na poniższe wydziały i kierunki:

Wydział Humanistyczny:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia licencjackie I stopnia ze specjalnościami: Dziennikarstwo nowych mediów, Realizacja radiowo-telewizyjna, Wizerunek, promocja i reklama i II stipnia ze specjalnościami: Dziennikarstwo internetowe, Dziennikarstwo prasowe, Dziennikarstwo radiowe),
  • Informacja w przestrzeni publicznej (studia I stopnia ze specjalnościami: Broker informacji, E-publikacja, Informacja w edukacji i kulturze, Terapia przez media),
  • Europejskie studia kulturowe (studia I stopnia ze specjalnościami: Dialog kultur, Kreowanie mediosfery).

Wydział Pedagogiczny i Artystyczny:

  • Praca socjalna (studia I stopnia ze specjalnościami: Praca socjalna z osobą niepełnosprawną i zależną, Praca socjalna z rodziną i II stopnia ze specjalnościami: Praca socjalna w instytucjach pomocowych, Praca socjalna z rodziną),
  • Psychologia (studia jednolite magisterskie ze specjalnościami: Psychologia działalności społecznej i zawodowej człowieka, Psychologia kliniczna, Psychologia wspierania rozwoju w cyklu życia człowieka),

Wydział Prawa, Administracji i Zarządzania:

  • Politologia (studia I stopnia ze specjalnościuami: Dyplomacja i stosunki międzynarodowe, Politologia „40 plus”, Polityka regionalna, Polityka społeczno-gospodarcza i II stopnia ze specjalnościami: Dziennikarstwo polityczne i ekonomiczne, Europejskie studia samorządowe, Międzynarodowy dyskurs polityczny, Polityka bezpieczeństwa publicznego),
  • Stosunki międzynarodowe (studia I stopnia ze specjalnościami: Dyplomacja, Geoekonomia, Geopolityka).

Wydział Filologiczno-Historyczny:

  • Stosunki międzynarodowe (studia I stopnia w Piotrkowie Trybunalskim, ze specjalnościami: Bezpieczeństwo międzynarodowe, Dziedzictwo europejskie i narodowe, Integracja środkowoeuropejska, Międzynarodowe stosunki ekonomiczne, Polityka regionalna, Współczesna dyplomacja i II stopnia ze specjalnościami: Bezpieczeństwo i porządek publiczny, Dyplomacja europejska, Integracja środkowoeuropejska, Logistyka międzynarodowa).

 

 

komentarze (0)