Studia psychologiczne i społeczne Zielona Góra

Studia psychologiczne i społeczne Zielona Góra

Studia psychologiczne i społeczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

psychologicznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

02.02.2023

Studia psychologiczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Studia psychologiczne w Zielonej Górze to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia psychologiczne i społeczne Zielona Góra
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Współczesne studia psychologiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Studia psychologiczne i społeczne w Zielonej Górze - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Coaching i doradztwo filozoficzne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Kulturoznawstwo stacjonarne I stopnia
Psychologia stacjonarne jednolite
Socjologia stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze są studia psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Zielonogórski

Kierunki psychologiczne i społeczne:

COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE
KULTUROZNAWSTWO
PSYCHOLOGIA

Pokaż więcej

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki psychologiczne i społeczne w Zielonej Górze

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne i społeczne w Zielonej Górze

Aby dostać się na studia psychologiczne i społeczne w Zielonej Górze przede wszystkim należy ustalić, jakie przedmioty maturalne są wymagane na konkretne kierunki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ponieważ to właśnie wysokie wyniki z matury, ewentualnie olimpiady przedmiotowe, zagwarantują Ci miejsce na wymarzonym kierunku. Dla przykładu, aby dostać się na dziennikarstwo należy zdać jak najlepiej język polski oraz dwa z przedmiotów takich jak: filozofia, historia, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie.

Natomiast w przypadku Coachingu są to minimum dwa przedmioty do wyboru spośród biologii, chemii, filozofii, fizyki i astronomii, geografii, historii, historii sztuki, informatyki, języka łacińskiego i kultury antycznej, języka obcego nowożytnego, języka polskiego, matematyki oraz wiedzy o społeczeństwie.

Jak widać, wymagania w zależności od kierunku różnią się, dlatego warto odpowiednio wcześnie ustalić, co Cię interesuje i na jaki kierunek chcesz składać papiery. Oczywiście, aby dostać się na studia psychologiczne lub studia społeczne należy wybrane przedmioty zdawać na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia psychologiczne i społeczne w Zielonej Górze?

Chcesz zajmować się kwestiami dotyczącymi istnienia jednostki w społeczeństwie? Interesują się struktury i funkcje społeczne oraz rola człowieka w otoczeniu? W takim razie powinieneś wybrać studia psychologiczne lub szeroko pojęte studia społeczne.

W przypadku Zielonej Góry przykładowo dostępnymi studiami społecznymi są takie kierunki, jak: Praca socjalna (kierunek idealny dla ludzi empatycznych, którzy chcą swoją przyszłość związać z pomocą społeczną, połączoną z elementami psychologii i pedagogiki), Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (kierunek dla ludzi, którzy chcą mówić głośno o tym, jak wygląda rzeczywistość, ale też chcą tworzyć nowe rzeczywistości, także te w reklamie), Politologia (dla osób, które interesują się działaniem świata pod względem nie tylko społecznym, ale też politycznym i ekonomicznym) czy też niezwykły kierunek, jakim jest Literatura popularna i kreacje światów gier (powstały na bazie chociażby sukcesu „Wiedźmina”).

Wymienione wyżej studia to tylko niektóre z tych, jakie możemy wliczyć do studiów społecznych. Poniżej znajduje się dokładny spis dostępnych kierunków w Zielonej Górze z podziałem na wydziały.

 

Praca po studiach psychologicznych i społecznych w Zielonej Górze

Jak wygląda kwestia znalezienia pracy po studiach psychologicznych i społecznych? Bardzo różnie, w zależności od kierunku, który wybierzesz i zawodu, jaki chcesz wykonywać w przyszłości. Dużą wagę warto przywiązywać również do praktyk i staży podejmowanych już w trakcie studiów: dzięki nim nie tylko zdobędziesz doświadczenie potrzebne w dalszym życiu zawodowym, ale też poznasz rynek pracy oraz ludzi, którzy związani są z daną branżą.

W zależności od kierunku społecznego, po tego typu studiach możesz znaleźć pracę jako pracownik społeczny, dziennikarz, pracownik działu HR, pracownik firmy PR-owej, doradca, trener personalny, polityk, ankieter czy też psycholog. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Zielona Góra posiada dwie uczelnie, na których dostępne są studia psychologiczne i społeczne. Pierwsza z nich to bez wątpienia Uniwersytet Zielonogórski, na którym znajdują się poniższe wydziały posiadające w sobie interesujące was kierunki:

Wydział Humanistyczny UZ:

 • Coaching i doradztwo filozoficzne (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia),
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia I stopnia),
 • Europeistyka i stosunki transgraniczne (studia I stopnia),
 • Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim (studia stacjonarne I stopnia, w tym studia 40 plus),
 • Kulturoznawstwo (stacjonarne 40 plus - pierwszego stopnia, Stacjonarne Pierwszego stopnia),
 • Literatura popularna i kreacje światów gier (studia I stopnia),
 • Politologia (Studia stacjonarne 40 plus drugiego stopnia, stacjonarne 40 plus pierwszego stopnia, stacjonarne drugiego stopnia oraz stacjonarne pierwszego stopnia),
 • Stosunki międzykulturowe (studia I stopnia).

dowiedz się więcej

Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii UZ:

 • Praca socjalna (studia I i II stopnia),
 • Socjologia (studia I i II stopnia),
 • Psychologia (studia jednolite magisterskie, ze specjalnościami: Psychologia kliniczna, Psychologia edukacyjna i wychowawcza, Psychologia pracy, organizacji i zarządzania, Psychologia zdrowia seksualnego).

dowiedz się więcej

 

 

Komentarze (0)