Studia psychologiczne i społeczne w Bydgoszczy

Studia psychologiczne i społeczne w Bydgoszczy

Studia psychologiczne i społeczne w Bydgoszczy

Największy wybór studiów

psychologicznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia psychologiczne i społeczne w Bydgoszczy

Studia społeczne i studia humanistyczne to dwie najszersze grupy kierunkowe, pod które podciągnąć można wszystkie kierunki niezwiązane z tematyką ścisłą. Jak jednak je odróżnić od siebie? Czym tak dokładnie są studia społeczne? Najbardziej znanym kierunkiem społecznym jest psychologia, choć ten jednolity, pięcioletni kierunek magisterski tylko otwiera drzwi do kierunków społecznych, czyi takich, których zainteresowanie opiera się na wszystkich elementach społecznych związanych z relacjami międzyludzkimi, doświadczeniami społecznymi, jak również strukturą, zmianami oraz działaniami jakie występują w społeczeństwach. Do przykładowych kierunków społecznych, na jakie można uczęszczać w Bydgoszczy należą: Psychologia, Socjologia, Praca socjalna, ale także Regionalistyka europejska czy Humanistyka drugiej generacji. Dokładny spis aktualnych kierunków studiów psychologicznych i społecznych w Bydgoszczy znajduje się poniżej.

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W BYDGOSZCZY

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BYDGOSZCZY SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia psychologiczne i społeczne w Bydgoszczy

Podstawą kwalifikacji na studia psychologiczne i studia społeczne jest punktacja ze wszystkich wymaganych podczas procesu rekrutacji na dany kierunek przedmiotów maturalnych. Wymagania rekrutacyjne różnią się w zależności od konkretnego kierunku społecznego. I tak, dla przykładu, kandydat zdający na kierunek Bezpieczeństwo narodowe na maturze powinien zdobyć jak największą liczbę punktów z rozszerzonej matury z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Te same przedmioty punktowane są w przypadku zdawania na kierunek Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną. Natomiast w przypadku Stosunków międzynarodowych, brane są pod uwagę również wyniki z matury z geografii. Najważniejsze to odpowiednio dobrać zdawane przedmioty pod kątem kierunku, którym jesteśmy zainteresowani oraz jak najlepsze zdanie matury z danych przedmiotów na poziomie tak podstawowym, jak i rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach psychologicznych i społecznych w Bydgoszczy

Coraz więcej firm, przedsiębiorstw i instytucji jest zainteresowane zatrudnieniem absolwentów studiów humanistycznych i społecznych. Po trwającym regresie na rynku dla absolwentów kierunków niezwiązanych z naukami ścisłymi pracodawcy doszli do wniosku, że atmosfera pracy oraz zrozumienie potrzeb i działania społeczeństwa jest tak samo ważne jak rozwój technologii czy kwestie ekonomiczne. Dlatego coraz łatwiej znaleźć pracę choćby w instytucjach i urzędach państwowych i europejskich, placówkach dyplomatycznych, działach związanych z Human Resources, firmach spedycyjnych, agencjach reklamowych i marketingowych, konsulatach i przedstawicielstwach, biurach podróży czy redakcjach medialnych.

POPULARNE KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W BYDGOSZCZY

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy posiada szeroką ofertę studiów psychologicznych i spolecznych na kilku wydziałach:

Wydział Administracji i Nauk Społecznych:

  • Socjologia – profil praktyczny (studia I stopnia).

Wydział Humanistyczny:

  • Bezpieczeństwo narodowe (studia I stopnia ze specjalnościami: Bezpieczeństwo ekonomiczne, Bezpieczeństwo ekologiczne i Bezpieczeństwo społeczne),
  • Humanistyka drugiej generacji, (studia I stopnia ze specjalnościami: Człowiek cyfrowy, Badanie i projektowanie gier),
  • Politologia (studia I stopnia ze specjalnościami: analityk polityczny, Reklama i public relations oraz II stopnia ze specjalnościami: bezpieczeństwo wewnętrzne),
  • Regionalistyka europejska (studia I stopnia ze specjalnościami: regionalistyka w Polsce oraz regionalistyka w Unii Europejskiej).

Wydział Pedagogiki i Psychologii:

  • Praca socjalna (studia I stopnia ze specjalnościami: pracownik socjalny, asystent i doradca socjalny oraz pracownik socjalny w środowisku i instytucjach lokalnych),
  • Psychologia (studia jednolite magisterskie, ze specjalnościami: psychologia kliniczna, psychologia zdrowia i rehabilitacji, psychologia społeczna stosowana, psychologia wspomagania rozwoju).

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)