Studia psychologiczne Częstochowa

Studia psychologiczne Częstochowa

Studia psychologiczne Częstochowa

Największy wybór studiów

psychologicznych w Częstochowie

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia psychologiczne i społeczne w Częstochowie | woj. śląskie

Studia psychologiczne w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W CZĘSTOCHOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Analityka i kreatywność społeczna stacjonarne I stopnia
Poradnictwo rozwojowe i pomoc psychologiczna stacjonarne II stopnia
Praca socjalna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Psychologia stacjonarne jednolite
Psychoprofilaktyka stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Częstochowie są studia psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja na studia psychologiczne i społeczne w Częstochowie

Rekrutacja na studia społeczne, w tym studia psychologiczne nie różni się od innych rekrutacji. Tak naprawdę liczy się przede wszystkim to, kto najlepiej zda maturę z wymaganych przez daną uczelnię przedmiotów. Warto więc poświęcić chwilę na sprawdzenie, które przedmioty (najlepiej na poziomie rozszerzonym) musimy zdawać w przypadku naszego wymarzonego kierunku.

A jakie przedmioty najczęściej wymagane są na studiach psychologicznych i społecznych? Język polski, język obcy nowożytny, a ponadto historia, geografia, wiedza o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, fizyka z astronomią, matematyka, biologia oraz chemia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W CZĘSTOCHOWIE

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia psychologiczne i społeczne w Częstochowie?

PR-owiec, psycholog, socjolog, tłumacz, polityk, coach, dyplomata, dziennikarz, politolog, psychoterapeuta – wszystkie te zawody łączy jedna, konkretna rzecz. Zawody te wykonują absolwenci studiów społecznych. Studia społeczne posiadają bardzo szeroki zakres: zajmują się człowiekiem, współegzystowaniem ludzi w społeczeństwie i ich zachowaniami.

Studia społeczne mówią też o historii, doświadczeniach, tradycji i kulturze ludzi w różnych społecznościach. Przykładowymi kierunkami z tego zakresu są np. psychologia (poza prawem i medycyną jeden z nielicznych kierunków, który zamiast studiów licencjackich i uzupełniających magisterskich prowadzony jest w jednolitym, pięcioletnim systemie), ale także kulturoznawstwo, filozofia, polityka społeczna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, czy nauki o rodzinie. Wybór studiów jest naprawdę bardzo szeroki, dlatego warto się zastanowić nad tym, co was tak naprawdę interesuje i w jakim zawodzie widzicie się w przyszłości.

 

Praca po studiach psychologicznych i społecznych w Częstochowie

Tak samo łatwo i jednocześnie tak samo trudno jest znaleźć pracę po studiach społecznych jak po informatyce, prawie, pedagogice czy polonistyce. Wszystko zależy od tego, na jakie praktyki i staże się dostaniemy. Dużą zaletą studiów społecznych jest fakt, że studia te są bardzo różnorodne.

Dzięki temu można po ich ukończeniu wykonywać wiele zawodów, a pracy można szukać np. w administracji państwowej, ośrodkach pomocy społecznej, prasie, radiu i telewizji, działach promocji, działach Human Resources, kadrach, placówkach opiekuńczo-leczniczych, gabinetach psychologicznych albo domach kultury.

POZOSTAŁE UCZELNIE W CZĘSTOCHOWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Studia psychologiczne i społeczne w Częstochowie otwarte są przede wszystkim na Akademii im. Jana Długosza. Tutaj nauki społeczne można pobierać na trzech różnych wydziałach.

Wydział Nauk Społecznych:

  • Analityka i kreatywność społeczna (studia I stopnia ze specjalnościami: Coaching i procesy doradcze oraz Diagnoza i konsulting społeczny).

Wydział Filologiczno-Historyczny:

  • Politologia (studia I stopnia, ze specjalnościami: Społeczno-polityczną i Europejską oraz studia II stopnia ze specjalnościami: Polityka bezpieczeństwa państwowego i międzynarodowego; Polityka bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego i Polityka i wielokulturowość).

Wydział Pedagogiczny:

  • Praca Socjalna (studia I stopnia ze specjalnościami: Poradnictwo i wsparcie osób starszych z niepełnosprawnością oraz przewlekle chorych i Praca z rodziną oraz studia II stopnia)
  • Psychoprofilaktyka (studia I stopnia).

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)