Studia psychologiczne Katowice

Studia psychologiczne Katowice

Studia psychologiczne Katowice

Największy wybór studiów

psychologicznych w Katowicach

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia psychologiczne Katowice | woj. śląskie

Marzysz, by zajmować się w przyszłości kulturą, psychologią, kwestiami społecznymi czy działaniem marketingowym? W takim razie powinieneś wybrać jeden z wielu kierunków, jakie oferują studia psychologiczne i społeczne. W przypadku uczelni śląskich, kierunki społeczne otwarte są nie tylko w Katowicach, ale również w okolicznych miastach: Cieszynie, Raciborzu i Gliwicach. A jakie kierunki oferują znajdujące się w tych miastach uczelnie?

Od tych najbardziej popularnych i jednocześnie ogólnych jak psychologia, socjologia i filozofia, do skonkretyzowanych tematycznie. Tutaj najlepszym przykładem są na przykład Studia śląskie, Międzynarodowe studia polskie, Doradztwo filozoficzne i coaching czy bezpieczeństwo społeczno-ekonomiczne państwa. Wszystkie te, bardzo zróżnicowane kierunki, łączy jedno. Nauka o człowieku, jego relacjach ze społeczeństwem i otoczeniem i mechanizmach ludzkich zachowań. A poniżej przedstawiamy dokładną listę możliwych do studiowania na obszarze Śląska kierunkach.

POPULARNE KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne w Katowicach

Rekrutacja na studia psychologiczne i społeczne przebiega podobnie jak na inne kierunki: najważniejsza jest punktacja z matury, więc warto nie tylko wybrać przedmioty na poziomie rozszerzonym, ale te przyłożyć się na ostatniej prostej do nauki, by jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości i dostać się bez obaw na wymarzony kierunek.

W przypadku psychologii i innych studiów społecznych, ważne są nie tylko języki, ale również inne przedmioty humanistyczne (jak historia czy geografia), ale także ścisłe (matematyka, biologia czy chemia). Nie oznacza to oczywiście, że musicie zdawać wszystkie te przedmioty. Po prostu wahają się w zależności od tego, na jaki konkretnie kierunek studiów chcecie się dostać, dlatego warto zrobić sobie listę nie tylko wymarzonych kierunków, ale też przedmiotów wymaganych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia psychologiczne niestacjonarne w Katowicach

Studia psychologiczne w Katowicach skierowane są do osób zainteresowanych ludzkimi zachowaniami, ich podłożem psychicznym, uwarunkowaniami biologicznymi oraz społecznymi, a także mechanizmami pozwalającymi je wyjaśnić. Brzmi poważne? Zatem czy można posiąść taką wiedzę w formie kształcenia niestacjonarnego? Oczywiście, że tak. Studia psychologiczne w Katowicach to szeroka przestrzeń, w której każdy zainteresowany zdobyciem wysokiej jakości wykształcenia odnajdzie swoje miejsce, a także otrzyma wybór w jakim trybie chciałby to wykształcenie zdobywać. Studia stacjonarne polegają na uczęszczaniu na zajęcia od poniedziałku do piątku, od godzin porannych. Studia niestacjonarne zaś możemy podzielić na dwa elementy: studia wieczorowe i studia zaoczne. W przypadku studiów psychologicznych w Katowicach dostępne są wszystkie formy kształcenia.

Niektórym może się wydawać, że zgłębianie psychologii w formie innej niż dzienna jest zadaniem trudniejszym. Nie jest to do końca trafne stwierdzenie, choć przyznać należy, że taki tryb nauki wymaga nieco innego podejścia. Zajęcia na studiach wieczorowych rozpoczynają się zazwyczaj od godziny 16 i trwają kilka godzin. Zajęcia na studiach zaocznych odbywają się w soboty i niedziele, zwykle co dwa tygodnie. Łatwo odgadnąć, że wybierając którąś formę kształcenia należy umiejętnie zarządzać swoją edukacją, wkładając więcej wysiłku w samodzielność i efektywne uczenie się w stosunkowo krótszym czasie.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W KATOWICACH I GLIWICACH - PODYPLOMOWE

A
D
E
N
P
W
Rozwiń

Praca po studiach psychologicznych w Katowicach

Jak wygląda kwestia znalezienia pracy po studiach psychologicznych i społecznych? Jak w przypadku wszystkich innych kierunków: bardzo różnie. Warto już na etapie studiów rozglądać się za firmami i instytucjami zatrudniającymi osoby z podobnym wykształceniem i starać się korzystać z wszelkich okazji do praktyk i staży. A gdzie można szukać miejsca do stażu lub zatrudnienia?

Po psychologii można znaleźć pracę w poradniach, placówkach ochrony zdrowia, szkołach czy grupach terapeutycznych. Po dziennikarstwie i komunikacji społecznej można szukać zatrudnienia nie tylko w takich mediach jak radio, prasa czy telewizja, ale również na stronach internetowych, w instytucjach kultury, miejscach, które zatrudniają rzecznika prasowego, agencjach marketingowych i PR-owych.

A chociażby po Europeistyce warto szukać zatrudnienia w administracji publicznej, instytucjach europejskich, uczelniach wyższych czy polityce. Jak widać, studia psychologiczne i społeczne są bardzo szerokie i heterogeniczne, więc i możliwe zawody po studiach są różnorodne.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I GLIWICACH NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest jedną z tych uczelni, na której otwarte są studia psychologiczne i społeczne. Znajdują się ona na poniższych wydziałach:

Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie UŚ:

 • Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną (studia licencjackie stacjonarne)

Wydział Nauk Społecznych UŚ:

 • Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe (studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne),
 • Doradztwo Filozoficzne i coaching (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne),
 • Doradztwo i infobrokerstwo historyczne (studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne),
 • Doradztwo polityczne i publiczne (studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne),
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne),
 • Filozofia (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne),
 • Kognitywistyka (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne),
 • Politologia (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne),
 • Socjologia (studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne),
 • Stosowane Nauki Społeczne (studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne),
 • Praca socjalna (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne)

Wydział Filologiczny UŚ:

 • Informacja w instytutach e-społeczeństwa (studia I stopnia, stacjonarne),
 • Kulturoznawstwo (studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne),
 • Międzynarodowe studia polskie (studia I i II stopnia stacjonarne),
 • Studia śląskie (studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne),
 • Komunikacja promocyjna i kryzysowa (studia I stopnia, stacjonarne),
 • Kultury mediów (studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne)

Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ:

 • Psychologia (studia jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne oraz studia doktorskie III stopnia)

Wydział Teologiczny:

 • Nauki o rodzinie (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnością: Mediator i asystent rodziny)

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Unwiersytetu Śląskiego:

 • Indywidualne Studia Międzyobszarowe (studia I i II stopnia, stacjonarne)

 


PWSZ W RACIBORZU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu prowadzi studia społeczne w Instytucie Studiów Społecznych PWSZ w Raciborzu, na kierunkach:

 • Socjologia (studia licencjackie ze specjalnościami: Kierowanie i przywództwo w jednostkach administracji publicznej, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Media i komunikacja społeczna, Pracownik administracji samorządowej, Zarządzanie finansami w organizacji),
 • Europeistyka (studia licencjackie ze specjalnościami: Polityka regionalna i fundusze europejskie, Europejska administracja publiczna, Europejskie stosunki gospodarczo – polityczne, European Studies ),
 • Bezpieczeństwo Państwa (studia licencjackie ze specjalizacjami: bezpieczeństwo społeczno-ekonomiczne, Bezpieczeństwo polityczno-militarne).

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH STUDIA SPOŁECZNE

Politechnika Śląska w Gliwicach organizuje studia społeczne na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŚ

Wydział Organizacji i Zarządzania

 • Socjologia - profil ogólnoakademicki (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Badania rynku i reklamy, Socjologia biznesu i mediów, Socjologia regionów przemysłowych, Komunikowanie społeczne i PR, Socjologia internetu i społeczności wirtualnych, Socjologia społeczności lokalnych)

 

 

Komentarze (0)