Studia społeczne Koszalin

Studia społeczne Koszalin

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia społeczne w Koszalinie | woj. zachodniopomorskie

Studia społeczne w Koszalinie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia społeczne Koszalin
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia psychologiczne i społeczne w Koszalinie rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W KOSZALINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Psychologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są studia psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Koszalinie

Kierunki psychologiczne i społeczne:

PSYCHOLOGIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W KOSZALINIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia społeczne w Koszalinie

W związku z dosyć dużym rozstrzałem kierunków społecznych nie jest łatwo stworzyć jednolitą i stałą listę przedmiotów, które należy zdawać na maturze, by zdać na studia. Warto zajrzeć na stronę uczelni i sprawdzić, jakie wymagania ma dana uczelnia.

W przypadku takich przedmiotów jak Europeistyka czy dziennikarstwo właściwie pewniakiem są takie przedmioty jak: język polski oraz język obcy nowożytny. Dodatkowe przedmioty mogą być już zróżnicowane, od historii i geografii, po chemię, filozofię, wiedzę o społeczeństwie, nawet na fizyce z astronomią kończąc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W KOSZALINIE

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W KOSZALINIE - PODYPLOMOWE

C
H
N
P
Z

Jak wyglądają studia społeczne w Koszalinie?

Koszalin może nie jest największą placówką naukową w Polsce, ale nie zmienia to faktu, iż można w nim uczęszczać na studia społeczne. Otworem stoją drzwi do Politechniki Koszalińskiej, gdzie oferta wydziału humanistycznego odpowiada na zapotrzebowanie przyszłych studentów, nie czujących się najlepiej w przedmiotach ścisłych.

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych przykładów, spróbujcie odpowiedzieć na pytanie: Czym tak właściwie są studia społeczne i studia psychologiczne? Logicznie rzecz biorąc, nauki społeczne zajmują się strukturą, zmianami i działaniami występującymi w społeczeństwach oraz zachowaniami poszczególnych ludzi w ich obrębie. 

 

Praca po studiach społecznych w Koszalinie

Absolwent studiów społecznych to w przyszłości psycholog, socjolog, filozof, politolog, ale równie dobrze może być dyplomatą, dziennikarzem, tłumaczem, PR-owcem, analitykiem czy politykiem. Absolwenci studiów społecznych mogą szukać zatrudnienia w instytucjach przeprowadzających badania społeczne, instytucjach społecznych i kulturalnych, organizacjach pozarządowych, działach HR, sądach, domach kultury, wydawnictwach, gabinetach psychologicznych, szkołach, a nawet redakcjach.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA SPOŁECZNE

Koszlin jest miastem, w którym mogą się kształcić przede wszystkim umysły ścisle, ale znaleźliśmy dla was studia społeczne na Politechnice Koszalińskiej.

Wydział Humanistyczny:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia stacjonarne I stopnia) oraz
  • Europeistyka (studia pierwszego i drugiego stopnia).

 

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować