Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Największy wybór studiów

psychologicznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Studia psychologiczne w Rzeszowie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RZESZOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Psychologia stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Psychologia w zarządzaniu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie są studia psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RZESZOWIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Jak wygląda kwestia rekrutacji na studia takie jak Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Filozofia, Politologia czy Nauki o rodzinie? Różnie. Liczą się oczywiście wyniki z egzaminu maturalnego. Dlatego największe szanse na dostanie się na studia psychologiczne i społeczne mają ci, którzy z najlepszymi wynikami zdadzą egzamin z przedmiotów rozszerzonych wymaganych przez rekruterów na wybrane kierunki.

Warto zajrzeć do odpowiedniej zakładki na otouczelnie.pl lub na stronę danej uczelni, by sprawdzić, czego oczekują na konkretnych wydziałach. Najczęściej powtarzającymi się przedmiotami są: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język obcy i biologia, choć często ważne są wyniki z języka obcego nowożytnego, fizyki z astronomią lub wiedzy o kulturze.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W RZESZOWIE POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RZESZOWIE

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

A
C
P
S
Rozwiń

Jak wyglądają studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie?

Czym tak właściwie są studia społeczne i należące do nich studia psychologiczne? Najprościej rzecz ujmując, nauki społeczne zajmują się strukturą, zmianami i działaniami występującymi w społeczeństwach oraz zachowaniami poszczególnych ludzi w ich obrębie. A dlaczego warto iść na jeden z kierunków podporządkowanych pod ten dział studiów?

Odpowiedź jest prosta. Jeszcze kilka lat temu studia społeczne były zepchnięte na bocznicę, jako mało przyszłościowe i nie pomagające w rozwoju technologicznym. Dziś wracają do łask. Coraz więcej firm uznaje potrzebę posiadania wykwalifikowanych specjalistów, którzy rozumieją działanie grup i społeczności oraz zalety skutecznej komunikacji interpersonalnej. W przypadku okręgu rzeszowskiego, studia psychologiczne i społeczne uruchomione są na kilku uczelniach, m. in. w samym Rzeszowie, ale także w Tarnobrzegu, Sanoku czy Przemyślu.

Natomiast przykładowymi kierunkami uruchomionymi na uczelniach w Rzeszowie i okolicach są: Europeistyka, Polityka społeczna, Prac socjalna, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Nowe media, reklama, kultura współczesna, Stosunki międzynarodowe czy też Kulturoznawstwo. A pełną listę dostępnych kierunków z podziałem na uczelnie i wydziały przedstawiamy poniżej. 

 

Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie możesz realizować w ramach pierwszego stopnia, który trwa trzy lata, czyli sześć semestrów. Są to studia licencjackie, których ukończenie analogicznie gwarantuje tytuł licencjata. Rzeszowskie uczelnie przygotowują także ofertę kierunków podyplomowych takich jak, chociażby doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy, pomoc społeczna i praca socjalna, coaching i nlp.

Studia podyplomowe możesz realizować w formie niestacjonarnej w trakcie dwóch/trzech semestrów. Tego typu kształcenia przeznaczone jest dla osób, które mają już wykształcenie wyższe. Poszczególne kierunki możesz studiować stacjonarnie i niestacjonarnie. Studia dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast w trakcie studiów zaocznych kształcenie przebiega w weekendy. To Ty decydujesz, który tryb kształcenia odpowiada Ci bardziej. Tego typu udogodnienie ułatwia pogodzenie życia naukowego, zawodowego i prywatnego.

czytaj dalej studia w Rzeszowie

 

Kierunki studiów psychologicznych i społecznych w Rzeszowie

Wśród kierunków psychologicznych i społecznych w Rzeszowie znajdziesz zwłaszcza psychologię w zarządzaniu, który gwarantuje wszechstronne wykształcenie psychologiczne oraz pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania. Dzięki tego typu studiom rozwiniesz predyspozycje komunikacyjne i kierownicze, a także zdobędziesz kompetencje rekrutera/ki.

W Rzeszowie znajdziesz także szereg kierunków podyplomowych, pozwalających pozyskać dodatkowe kompetencje zawodowe. Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób, które mają już tytuł poświadczający wykształcenie wyższe. Wśród najtrafniejszych kierunków dodatkowych znajdziesz: doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy, coaching i nlp, pomoc społeczna i praca socjalna.

Propozycje obejmujące swoim zainteresowaniem psychologię i nauki społeczne udoskonalane są także poprzez różnego rodzaju specjalizacje, które pozwalają nakreślić ścieżkę kształcenia i rozwinąć odpowiednie w jej kierunku predyspozycje.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów psychologicznych i społecznych:

 • psychologia w zarządzaniu

czytaj dalej kierunki studiów w Rzeszowie

 

Gdzie studiować kierunki psychologiczne i społeczne w Rzeszowie?

Kierunki psychologiczne w Rzeszowie proponuje przede wszystkim Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. W stolicy województwa podkarpackiego znajdziesz także szereg innych uczelni, które umożliwiają kształcenie w zakresie nauk społecznych. Kierunki socjologiczne, dziennikarskie, kulturoznawcze, filozoficzne znajdziesz na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz w wyższych szkołach zawodowych.

Rzeszowskie uczelnie umożliwiają zdobywanie potrzebnej wiedzy i umiejętności dzięki rzetelnie opracowywanym programom studiów. Wyspecjalizowana kadra akademicka przygotowuje pulę przedmiotów obowiązkowych i obieralnych, a władze uczelni pozwalają organizować i brać udział w konferencjach naukowych, grantach badawczych, kołach naukowych.

Czekają na Ciebie także studia podyplomowe i ciekawe specjalizacje. Zapoznaj się z ofertą kształcenia poszczególnych placówek akademickich. Każda z nich ma unikatowe podejście dydaktyczne.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki psychologiczne i społeczne w Rzeszowie:

 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

 

Jak wybrać studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie, aby mieć dobrą pracę?

Studia psychologiczne i społeczne dają wiele perspektyw na zatrudnienie. Rynek pracy otwiera się na specjalistów w tym zakresie, zwłaszcza że współcześni pracodawcy poszukują osób, które mają wykształcenie psychologiczne i z zakresu zarządzania. Cenione są umiejętności organizacyjne, kompetencje rekruterskie, predyspozycje komunikacyjne i chęć pracy w zespole. Absolwenci potrafią zarządzać zasobami ludzkimi, a także wykorzystywać najnowsze techniki marketingowe.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • mediator
 • psycholog
 • pracownik socjalny
 • specjalista ds. badania opinii społecznych
 • specjalista ds. public relations
 • analityk społeczny
 • psycholog biznesu
 • wychowawca
 • przedsiębiorca
 • specjalista ds. szkoleń
 • trener relacji biznesowych

 

Absolwenci zatrudniani są w firmach konsultingowych, zajmujących się konstruowaniem nowoczesnych systemów zarządzania ludźmi, w działach sprzedaży i działach personalnych w przedsiębiorstwach, placówkach ochrony zdrowia, placówkach opieki społecznej, placówkach opieki penitencjarnej, urzędach państwowych i samorządowych, w ośrodkach pomocy społecznej, firmach doradczych, konsultingowych i szkoleniowych, organizacjach, które zajmują się wspieraniem pracowników, w instytutach badawczych, firmach marketingowych, mediach, organizacjach pozarządowych, urzędach statystycznych.

Kierunki psychologiczne są dla osób, które odznaczają się odpowiednimi predyspozycjami interpersonalnymi. Warto wykazywać zainteresowanie sytuacją społeczną i fascynację psychiką człowieka. Nie każdy odnajdzie się na tego typu studiach, dlatego warto kształcić się w zakresie, który faktycznie jest dla Ciebie ciekawy.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Rzeszowie?

Uczelnie w Rzeszowie reprezentują wysoki poziom kształcenia, a co równie ważne, przedstawiają oryginalne oferty dydaktyczne. Pamiętaj jednak, że nie każda placówka akademicka umożliwia studiowanie takich samych kierunków studiów. Poszczególne ośrodki tworzone są przez różne kadry akademickie, które przygotowują oryginalne programy studiów. Kierunki psychologiczne i społeczne możesz studiować w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, ale znajdziesz je także między innymi na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Nim zdecydujesz się na kształcenie na danej uczelni, sprawdź, jak wyposażone są ośrodki akademickie, czy mają dostęp do najnowszych technologii i czy dbają o wyposażenie bibliotek. Zweryfikuj proponowane programy studiów, ofertę zajęć pozauczelnianych, programy stażowe i stypendialne, a także możliwości wymian krajowych i zagranicznych. Zwróć również uwagę na poziom techniczny i merytoryczny uczelni, tak, by nauki pedagogiczne były realizowane na najwyższym poziomie.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie?

Rzeszów to popularne miasto znajdujące się w południowo-wschodniej Polsce. Przykuwa uwagę wielu studentów, zwłaszcza mieszkańców województwa podkarpackiego, ale także maturzystów z całej Polski. Znajdziesz w nim ważne uczelnie prywatne i publiczne, jak również wiele atrakcji, które z pewnością umilą lata nauki i godziny spędzane w bibliotece. Czekają na Ciebie wydarzenia sportowe, kulturowe, imprezy masowe, ale także targi pracy, które być może pomogą Ci zdecydować, jaki zawód wybrać po ukończeniu studiów.

Władze miasta chętnie współpracują z uczelniami i przyszłymi pracodawcami absolwentów, przygotowując programy stażowe i oferty praktyk, które studentom i absolwentom pozwalają zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe. Uczelnie zachęcają również do rozwoju badawczego poprzez udział w konferencjach naukowych, grantach badawczych, kołach naukowych. Możesz także skorzystać z programu ERASMUS bądź MOST, który pozwala podjąć studia na innych uczelniach w kraju lub za granicą.

Studiowanie to jeden z najważniejszych okresów w życiu rozwijającego się człowieka. To czas zawiązywania najtrwalszych przyjaźni i poznawania ludzi istotnych dla rozwoju naszej kariery zawodowej. Na studiach masz szansę zgłębiać swoje zainteresowania, ale także zdobyć zupełnie nowe. Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie pozwolą Ci zdobyć nowe doświadczenia badawcze, zawodowe, ale również egzystencjalne.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach psychologicznych i społecznych w Rzeszowie

Nigdy nie ma pewności jacy specjaliści i w jakiej liczbie będą potrzebni za kilka lat na rynku, jednak idąc na studia można sprawdzać, jakie zawody są popularne, a jakie wyglądają przyszłościowo. Najważniejsze to trafić w lukę na rynku lub ukończyć takie studia, które pozwolą nam na znalezienie pracy w różnorodnych miejscach. W przypadku kierunków społecznych wybór zawodów jest dosyć szeroki, a dzięki temu łatwo dostosować się do aktualnych potrzeb rynku.

Przykładowymi miejscami pracy dla osób po studiach psychologicznych i społecznych są: Media, działy promocji, działy HR, domy opieki społecznej, administracja państwowa, urzędy statystyczne, placówki opiekuńczo-lecznicze, jednostki naukowe, wydawnictwa, biura tłumaczeń albo agencje PR-owe.

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

W Rzeszowie znajduje się kilka uczelni, na których dostępne są studia społeczne. Jedną z nich jest Uniwersytet Rzeszowski, na którym kierunki społeczne przydzielone są pod konkretne wydziały.

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA SPOŁECZNE

Wydział Filologiczny UR:

 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia licencjackie)

Wydział Socjologiczno-Historyczny UR:

 • Filozofia (studia I i II stopnia),
 • Politologia (studia I i II stopnia),
 • Praca socjalna (studia I i II stopnia),
 • Socjologia (studia I i II stopnia),
 • Kulturoznawstwo (studia I i II stopnia)

Wydział Pedagogiczny UR:

 • Nauki o rodzinie (studia I i II stopnia)

 


PWSZ W TARNOBRZEGU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu to kolejna uczelnia, na której organizowane są studia społeczne. Na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ w Tarnobrzegu otwarte są kierunki:

 • Europeistyka (studia licencjackie ze specjalnościami: Rozwój lokalny i regionalny, Społeczeństwo i kultury Europy, Prawo i rynek europejski)
 • Polityka społeczna (studia licencjackie ze specjalnościami: Ubezpieczenia, Rynek pracy, Polityka rodzinna).

 

 


PWSZ W SANOKU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, Instytut Społeczno-Artystyczny PWSZ w Sanoku orhanizuje zajęcia na kierunkach:

 • Nowe media, reklama, kultura współczesna (studia licencjackie ze specjalnościami: Grafika komputerowa, Nowe media, reklama, kultura współczesna, Fotografia i film),
 • Praca socjalna (studia licencjackie ze specjalnościami: Praca socjalna z opieką środowiskową i instytucjonalną, Praca socjalna z opieką nad osoba starszą i niepełnosprawną, Praca socjalna z resocjalizacją),
 • Praca socjalna z elementami organizacji zarządzania (studia uzupełniające magisterskie).

 

 


PWSW W PRZEMYŚLU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Instytut Nauk Społecznych PWSW w Przemyślu organizuje studia psychologiczne i społeczne na kierunkach:

 • Politologia (studia licencjackie ze specjalnościami: Bezpieczeństwo publiczne, Europejska administracja publiczna, Zarządzanie firmą europejską),
 • Socjologia (studia licencjackie ze specjalnościami: Specjalność celna, Zarządzanie zasobami ludzkimi i rynek pracy, Profilaktyka społeczna i resocjalizacja, Zarządzanie kryzysowe w jednostkach samorządu terytorialnego),
 • Stosunki międzynarodowe (studia licencjackie ze specjalnościami: Biznes międzynarodowy i Bezpieczeństwo międzynarodowe).

 

 


PWSTE W JAROSŁAWCU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu prowadzi zajęcia na kierunkach: 

Instytut Ochrony Zdrowia PWSTE:

 • Praca socjalna (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Doradca socjalny i asystent rodziny; Asystent osoby starszej i/lub niepełnosprawnej)

Instytut Stosunków Międzynarodowych:

 • Europeistyka (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Administracja europejska; Obsługa ruchu granicznego; Lobbing i doradztwo międzynarodowe; Gospodarowanie środkami funduszy europejskich)

Instytut Ekonomii i Zarządzania:

 • Bezpieczeństwo wewnętrzne (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Służby specjalne i policyjne, Ochrona osób i mienia, Ochrona granic państwa).

 

 

Komentarze (0)