Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Największy wybór studiów

psychologicznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Czym tak właściwie są studia społeczne i należące do nich studia psychologiczne? Najprościej rzecz ujmując, nauki społeczne zajmują się strukturą, zmianami i działaniami występującymi w społeczeństwach oraz zachowaniami poszczególnych ludzi w ich obrębie. A dlaczego warto iść na jeden z kierunków podporządkowanych pod ten dział studiów?

Odpowiedź jest prosta. Jeszcze kilka lat temu studia społeczne były zepchnięte na bocznicę, jako mało przyszłościowe i nie pomagające w rozwoju technologicznym. Dziś wracają do łask. Coraz więcej firm uznaje potrzebę posiadania wykwalifikowanych specjalistów, którzy rozumieją działanie grup i społeczności oraz zalety skutecznej komunikacji interpersonalnej. W przypadku okręgu rzeszowskiego, studia psychologiczne i społeczne uruchomione są na kilku uczelniach, m. in. w samym Rzeszowie, ale także w Tarnobrzegu, Sanoku cy Przemyślu.

Natomiast przykładowymi kierunkami uruchomionymi na uczelniach w Rzeszowie i okolicach są: Europeistyka, Polityka społeczna, Prac socjalna, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Nowe media, reklama, kultura współczesna, Stosunki międzynarodowe czy też Kulturoznawstwo. A pełną listę dostępnych kierunków z podziałem na uczelnie i wydziały przedstawiamy poniżej. 

POPULARNE KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RZESZOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Jak wygląda kwestia rekrutacji na studia takie jak Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Filozofia, Politologia czy Nauki o rodzinie? Różnie. Liczą się oczywiście wyniki z egzaminu maturalnego. Dlatego największe szanse na dostanie się na studia psychologiczne i społeczne mają ci, którzy z najlepszymi wynikami zdadzą egzamin z przedmiotów rozszerzonych wymaganych przez rekruterów na wybrane kierunki.

Warto zajrzeć do odpowiedniej zakładki na otouczelnie.pl lub na stronę danej uczelni, by sprawdzić, czego oczekują na konkretnych wydziałach. Najczęściej powtarzającymi się przedmiotami są: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język obcy i biologia, choć często ważne są wyniki z języka obcego nowożytnego, fizyki z astronomią lub wiedzy o kulturze.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach psychologicznych i społecznych w Rzeszowie

Nigdy nie ma pewności jacy specjaliści i w jakiej liczbie będą potrzebni za kilka lat na rynku, jednak idąc na studia można sprawdzać, jakie zawody są popularne, a jakie wyglądają przyszłościowo. Najważniejsze to trafić w lukę na rynku lub ukończyć takie studia, które pozwolą nam na znalezienie pracy w różnorodnych miejscach. W przypadku kierunków społecznych wybór zawodów jest dosyć szeroki, a dzięki temu łatwo dostosować się do aktualnych potrzeb rynku.

Przykładowymi miejscami pracy dla osób po studiach psychologicznych i społecznych są: Media, działy promocji, działy HR, domy opieki społecznej, administracja państwowa, urzędy statystyczne, placówki opiekuńczo-lecznicze, jednostki naukowe, wydawnictwa, biura tłumaczeń albo agencje PR-owe.

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

W Rzeszowie znajduje się kilka uczelni, na których dostępne są studia społeczne. Jedną z nich jest Uniwersytet Rzeszowski, na którym kierunki społeczne przydzielone są pod konkretne wydziały.

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA SPOŁECZNE

Wydział Filologiczny UR:

 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia licencjackie)

Wydział Socjologiczno-Historyczny UR:

 • Filozofia (studia I i II stopnia),
 • Politologia (studia I i II stopnia),
 • Praca socjalna (studia I i II stopnia),
 • Socjologia (studia I i II stopnia),
 • Kulturoznawstwo (studia I i II stopnia)

Wydział Pedagogiczny UR:

 • Nauki o rodzinie (studia I i II stopnia)

 


PWSZ W TARNOBRZEGU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu to kolejna uczelnia, na której organizowane są studia społeczne. Na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ w Tarnobrzegu otwarte są kierunki:

 • Europeistyka (studia licencjackie ze specjalnościami: Rozwój lokalny i regionalny, Społeczeństwo i kultury Europy, Prawo i rynek europejski)
 • Polityka społeczna (studia licencjackie ze specjalnościami: Ubezpieczenia, Rynek pracy, Polityka rodzinna).

 

 


PWSZ W SANOKU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, Instytut Społeczno-Artystyczny PWSZ w Sanoku orhanizuje zajęcia na kierunkach:

 • Nowe media, reklama, kultura współczesna (studia licencjackie ze specjalnościami: Grafika komputerowa, Nowe media, reklama, kultura współczesna, Fotografia i film),
 • Praca socjalna (studia licencjackie ze specjalnościami: Praca socjalna z opieką środowiskową i instytucjonalną, Praca socjalna z opieką nad osoba starszą i niepełnosprawną, Praca socjalna z resocjalizacją),
 • Praca socjalna z elementami organizacji zarządzania (studia uzupełniające magisterskie).

 

 


PWSW W PRZEMYŚLU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Instytut Nauk Społecznych PWSW w Przemyślu organizuje studia psychologiczne i społeczne na kierunkach:

 • Politologia (studia licencjackie ze specjalnościami: Bezpieczeństwo publiczne, Europejska administracja publiczna, Zarządzanie firmą europejską),
 • Socjologia (studia licencjackie ze specjalnościami: Specjalność celna, Zarządzanie zasobami ludzkimi i rynek pracy, Profilaktyka społeczna i resocjalizacja, Zarządzanie kryzysowe w jednostkach samorządu terytorialnego),
 • Stosunki międzynarodowe (studia licencjackie ze specjalnościami: Biznes międzynarodowy i Bezpieczeństwo międzynarodowe).

 

 


PWSTE W JAROSŁAWCU STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu prowadzi zajęcia na kierunkach: 

Instytut Ochrony Zdrowia PWSTE:

 • Praca socjalna (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Doradca socjalny i asystent rodziny; Asystent osoby starszej i/lub niepełnosprawnej)

Instytut Stosunków Międzynarodowych:

 • Europeistyka (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Administracja europejska; Obsługa ruchu granicznego; Lobbing i doradztwo międzynarodowe; Gospodarowanie środkami funduszy europejskich)

Instytut Ekonomii i Zarządzania:

 • Bezpieczeństwo wewnętrzne (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Służby specjalne i policyjne, Ochrona osób i mienia, Ochrona granic państwa).

 

 

Komentarze (0)