Studia psychologiczne i społeczne Białystok

Studia psychologiczne i społeczne Białystok

Studia psychologiczne i społeczne Białystok

Największy wybór studiów

psychologicznych w Białymstoku

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia psychologiczne i społeczne w Białymstoku | woj. podlaskie

Jakie macie pierwsze skojarzenie, kiedy słyszycie „studia społeczne”? Pewnie gdzieś tam pojawia się „polityka społeczna”, „komunikacja społeczna” w połączeniu z dziennikarstwem, może też „praca socjalna”. To wszystko dobre skojarzenia, ale w studia społeczne wchodzą również studia psychologiczne, socjologia, filozofia, stosunki międzynarodowe, etyka czy nawet kulturoznawstwo.

A to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ nauki społeczne dotyczą pojedynczych ludzi, jak również całych zbiorowisk, narodowości i grup. Można na nie patrzeć w wymiarze lokalnym, krajowym i międzynarodowym, gdyż zajmują się wszystkim tym, co dotyczy człowieka i społeczeństwa, czyli miejsca człowieka w społeczeństwie, jego doświadczeń i relacji ze społeczeństwem, ale również funkcji, doświadczeń i zadań zbiorowości ludzkich. Poniżej przedstawiamy szczegółową listę studiów społecznych w Białymstoku.

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W BIAŁYMSTOKU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BIAŁYMSTOKU SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne i społeczne w Białymstoku

Aby znaleźć swoje nazwisko na liście przyjętych na studia psychologiczne i społeczne w Białymstoku przede wszystkim trzeba jak najlepiej zdać maturę z wybranych przedmiotów i to właściwie bezwzględnie na poziomie rozszerzonym. A skąd wziąć listę potrzebnych przedmiotów?

Na każdy kierunek lista przedmiotów rekrutacyjnych jest nieco inna, dlatego trudno dokładnie powiedzieć, co będzie potrzebne przy zdawaniu na studia społeczne. Inne przedmioty będą wymagane w przypadku wybrania przez was kognitywistyki, a inne, gdy będziecie chcieli dostać się np. na socjologię. Jednak najczęściej powtarzającymi się przedmiotami są: język polski, język obcy nowożytny, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, biologia, chemia, wiedza o kulturze, fizyka z astronomią i filozofia. Nie są to oczywiście jedyne wymagane przedmioty, ale też nie wszystkie trzeba zdawać.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach psychologicznych i społecznych w Białymstoku

Ci, którym udało się z sukcesem ukończyć studia psychologiczne i społeczne mogą poszukać zatrudnienia w wielu miejscach. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaki kierunek społeczny uda wam się ukończyć. Dla przykładu, po studiach psychologicznych i społecznych można znaleźć pracę w placówkach badawczych, instytucjach naukowych, kulturalnych i oświatowych.

Po studiach o ukierunkowaniu językowym i językoznawczym można znaleźć zatrudnienie w jednostkach międzynarodowych, agendach politycznych czy konsulatach. Absolwenci studiów społecznych odnajdą się również w zawodach terapeuty zajęciowego, opiekuna środowiskowego, trenera personalnego, pracownika działu Human Resources, pracownika agencji PR-owej, nauczyciela, archiwisty czy szkolnego psychologa.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIAŁYMSTOKU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

W samym Białymstoku znajduje się tylko jedna uczelnia, na której otwarte są studia psychologiczne i społeczne. Drugą placówką jest oddalona o 80 kilometrów Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, jednak zdecydowanie bardziej rozbudowana oferta studiów znajduje się na Uniwersytecie w Białymstoku.

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Tutaj studia psychologiczne i społeczne porozdzielone są na konkretne wydziały:

Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB:

 • Praca socjalna (studia I i II studia),
 • Polityka społeczna (studia II stopnia)

Wydział Ekonomii i Zarządzania UwB:

 • Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze (studia pierwszego stopnia ze specjalnością: Handel międzynarodowy i drugiego stopnia, ze specjalnościami: Współpraca międzynarodowa, Obsługa celna i spedycja międzynarodowa).

Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB:

 • Socjologia (studia I i IIstopnia),
 • Stosunki międzynarodowe (studia I i II stopnia),
 • Filozofia (studia I i II stopnia),
 • Filozofia i etyka (studia I stopnia),
 • Kognitywistyka i komunikacja (studia I stopnia)

Wydział Prawa:

 • Europeistyka (studia I i II stopnia)

Wydział Filologiczny:

 • Kulturoznawstwo (studia I i II stopnia)

Wydział Ekonomiczno-Informatyczny w Wilnie:

 • Europeistyka (studia I i II stopnia)

 


PWSIiP W ŁOMŻY STUDIA SPOŁECZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadzi zajęcia na kierunku:

 • Praca Socjalna (studia licencjackie I stopnia)

 

 

Komentarze (0)