Studia psychologiczne Łódź

Studia psychologiczne Łódź

Studia psychologiczne Łódź

Największy wybór studiów

psychologicznych w Łodzi

Odkryj kierunki społeczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia psychologiczne w Łodzi | woj. łódzkie

Studia psychologiczne to nauki empiryczne, czyli takie, które bazują na doświadczaniu i badaniu doświadczeń wedle ściśle określonych kryteriów. Studia społeczne to bodajże jeszcze szersze ujęcie niż studia techniczne. W zakres tego rodzaju nauki wchodzi analityka gospodarcza, stosunki strategiczne, politologia, jak i psychologia, dziennikarstwo, czy bezpieczeństwo narodowe i studia o konkretnym regionie. Studia psychologiczne obejmują również pedagogikę, geografię, czy historię, u nas jednak zostały one opisane osobno, by dać trochę powietrza pozostałym kierunkom. Czego dowiecie się podczas studiów społecznych w Łodzi? Ano przede wszystkim tego, w jaki sposób funkcjonują społeczności w określonych dziedzinach, co z takich danych wynika oraz poznacie mechanizmy współdziałania międzyludzkiego i tajniki komunikacji.

Najlepiej to opisuje kierunek MISH-S – międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, które pozwalają studentom na poznawanie teorii i nauki o doświadczeniach ludzi i świata jednocześnie. MISH-S pozwala na rozwijanie indywidualnych zainteresowań studentów, opracowany jest z myślą o jednostkach, którym po prostu jeden kierunek nie wystarczy do szczęścia, którzy chcieliby poznać tak wiele różnych teorii i metodologii badań! Podstawą studiów społecznych jest socjologia – kierunek, który podobnie łączy praktykę społeczną (działanie instytucji publicznych szczebla regionalnego, lokalnego, krajowego, biznesu i kultury) z teorią.

Dzięki studiom socjologii dowiecie się, jak wykorzystać wiedzę teoretyczną do diagnozy i wyjaśnienia rzeczywistości społecznej – zjawisk i procesów społecznych na poziomach: krajowym, lokalnym, jak i w określonym regionie – to np. po studiach azjatyckich. Rozwiniecie nie tylko umiejętności analizy, ale wypracujecie również cierpliwą postawę obserwatora. Studia psychologiczne w Łodzi prowadzone przez Uniwersytet Łódzki i kilka uczelni niepublicznych, zapewnią Wam sporą dawkę wiedzy, jak i liczne doświadczenia badawcze, bez których sama teoria nie przyda się Wam tak w przyszłej pracy, jak i w życiu.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W ŁODZI

SORTOWANIE:

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W ŁODZI

Rekrutacja i wymagania na studia psychologicznych w Łodzi

Przez wzgląd na tak duży rozstrzał kierunków nauk społecznych, ciężko jest jednoznacznie określić, jakie przedmioty warto zdawać na maturze, by podjąć studia społeczne w Łodzi. Aby dostać się na psychologię, należy zdać biologię! Ale już studia dziennikarskie nie stawiają przed kandydatami takich wymagań. Kiedy już się zdecydujecie na dany kierunek studiów, to polecamy zajrzeć do nowoczesnych informatorów Uniwersytetu Łódzkiego – łatwej i prostej w obsłudze wyszukiwarki, która szybko i sprawnie podpowie Wam, na jaki przedmiot maturalny powinniście się zdecydować.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia psychologiczne niestacjonarne w Łodzi

Studia w Łodzi to temat niezwykle obszerny i między innymi na tej podstawie bez trudu można odnaleźć wymarzony kierunek kształcenia realizowany zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Studia psychologiczne należą do specyficznych, nie tylko ze względu na swoją tematykę, ale również na zmienny charakter.

Dlaczego? Otóż, studia te, z kierunkiem Psychologia na czele, prowadzone są na studiach niestacjonarnych, natomiast nauki w takim trybie nie oferuje każda łódzka uczelnia. W stosunku do studiów psychologicznych funkcjonuje pewien mit mówiący, iż realizowane są one wyłącznie w ramach jednolitych studiów magisterskich i wyłącznie w formie stacjonarnej. Dlatego możemy to uznać za mit, ponieważ taką formę kształcenia proponuje uczelnia publiczna, czyli Uniwersytet Łódzki.

Niepubliczne szkoły wyższe oferują zarówno naukę w podziale na pierwszy i drugi stopień, jak również w ramach kształcenia stacjonarnego i niestacjonarnego, a nawet w ramach studiów przez Internet. Kandydatom pozostaje wybór najbardziej odpowiedniej formy nauki. Uwagę należy zwrócić także na to, że studia psychologiczne w Łodzi, w zależności od danej uczelni mogą różnić się specjalnościami. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Na fakt, iż realizowanie studiów psychologicznych w różnych odmianach i formach nie wpływa na istnienie różnić programowych. Fundament pozostaje ten sam, a absolwent powinien zakończyć oficjalną naukę z takim samym bagażem wiadomości i umiejętności.    

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

A
D
I
M
N
P
S
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach psychologicznych w Łodzi

Kim jest absolwent studiów społecznych w Łodzi? To psycholog, socjolog, politolog, dziennikarz, analityk, ale też pedagog. Każdy z tych zawodów wymagałby osobnego opisu. Psycholog to osoba, która stara się zrozumieć wewnętrzne procesy i stany umysłu ludzkiego, które bezpośrednio wpływają na rzeczywistość, w której człowiek żyje. I tu uwaga: psycholog nie jest terapeutą. Ukończenie specjalności psychologii klinicznej, pozwala na zdobywanie uprawnień terapeutycznych i pracę z pacjentami. Psycholog dziecięcy uprawniony jest do pracy z dziećmi i młodzieżą, jak i z rodzicami mającymi problemy z wychowywaniem.

Do tego również świetnie nada się pedagog. Inne specjalności, w jakich możecie zdobyć dyplom w Łodzi, a po nich pracę w zawodzie to: psychologia wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka, psychologia doradztwa zawodowego i organizacji. Jeśli wybierzecie drogę prowadzącą do zawodu socjologa to Wasze stanowisko pracy nie będzie już tak oczywiste, nie ma stanowiska: socjolog.

Absolwenci mogą starać się o zatrudnienie przede wszystkim w instytucjach prowadzących badania społeczne, instytucjach o charakterze diagnostycznym i planistycznym, czy też instytucjach społecznych i kulturalnych, w organizacjach pozarządowych, głównym jednak miejscem, które „zbiera” socjologów jest administracja rządowa, samorządowa wszystkich szczebli. W trakcie studiów dziennikarskich polecamy podjąć praktyki w wybranych pismach czy telewizji, dzięki którym zdobędziecie potrzebne doświadczenie, by dostać się do pracy w wymarzonej redakcji.

Studia europeistyki czy studia azjatyckie i tym podobne, to wstęp do pracy w instytucjach europejskich, organach Wspólnot Europejskich czy przedsiębiorstwach współpracujących z krajami UE. To dotyczy również instytucji innych państw, o których podejmujemy naukę, np. japońskie organy zarządcze, ambasady. Wszystkie studia politologiczne, stosunki międzynarodowe czy międzynarodowe stosunki gospodarcze to wstęp do najwyższego szczebla władzy, jak i wstęp do organizacji pozarządowych. Wszystko zależy od Was. To, w którą podążycie stronę, nie będzie wynikiem kierunku, jaki ukończycie w ramach studiów społecznych w Łodzi, a Waszego podejścia do zebranej wiedzy i umiejętności, jakie często posiadacie wrodzone. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Uniwersytetu Łódzkiego i innych szkół publicznych w celu dokładnego zbadania rzeczywistości społecznej, w jaką możecie wejść dzięki danemu rodzajowi dyplomu.

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA SPOŁECZNE

Dziedzina nauk społecznych jest bardzo szeroka – od analityki społecznej po psychologię. Wszystkie kierunki zebrane pod hasłem nauki społeczne skupiają się na badaniu struktury i funkcji dziejów społeczeństwa, kultury i prawidłowości rozwoju danej społeczności.

Uniwersytet Łódzki zaprasza na studia społeczne na kierunki, takie jak:

 • analityka gospodarcza- studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • analityka społeczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • europeistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • międzynarodowe stosunki gospodarcze - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • polityka społeczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • praca socjalna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • rynek finansowy - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • socjologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • psychologia – jednolite studia magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • bezpieczeństwo narodowe - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • międzynarodowe studia kulturowe (kierunek unikatowy) - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • międzynarodowe studia kulturowe, specjalność: intercultural communication – studia w języku angielskim - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • politologia - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • politologia, specjalność: security studies – studia w języku angielskim - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • stosunki międzynarodowe - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • stosunki międzynarodowe, specjalność: international marketing – studia w języku angielskim - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • stosunki międzynarodowe, specjalność: american studies – studia w języku angielskim - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • stosunki międzynarodowe, specjalność: asian studies – studia w języku angielskim - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • stosunki międzynarodowe, specjalność: estudios latinoamericanos – studia w języku angielskim i hiszpańskim - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • studia azjatyckie - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność: dziennikarstwo z językiem i kulturą francuską – studia I stopnia, stacjonarne
 • dziennikarstwo międzynarodowe - studia I stopnia, stacjonarne
 • ekonomika kultury - studia I stopnia, stacjonarne

 

Uniwersytet Łódzki prowadzi również bardzo ciekawe studia Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne (MISH-S) - studia I i II stopnia, stacjonarne, które umożliwiają zdobycie wiedzy interdyscyplinarnej, pomiędzy naukami humanistycznymi (czyli teoretycznymi rozważaniami, a społecznymi (ukierunkowanymi na badania empiryczne).

dowiedz się więcej>

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W ŁODZI STUDIA SPOŁECZNE

 • Bezpieczeństwo narodowe. Specjlności: Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, Zarządzanie kryzysowe i ratownicze, Bezpieczeństwo militarne i obrona narodowa;
 • Europeistyka. Specjalności: Administracja w UE, Media i komunikowanie w UE, Biznes i współpraca na rynku europejskim;
 • Stosunki międzynarodowe. Specjalności: Administracja w UE, Media i komunikowanie w UE, Biznes i współpaca na rynku europejskim;
 • Socjologia. Specjalności: Socjokryminologia, Zarządzanie zasobami ludzkimi;
 • Pedagogika. Specjalności: Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna, Doradztwo zawodowe i personalne, Pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową, Andragogika z elementami gerontologii;
 • Pedagogika specjalna. Specjalności: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną;
 • Praca socjalna. Specjalności: Doradztwo socjalne z terapią i mediacją w rodzinie, Asystent rodziny, Interwencja kryzysowa, Asystent osoby zależnej;
 • Resocjalizacja. Specjalność: Resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną;
 • Zdrowie publiczne. Specjalności: Specjalista do spraw zarządzanie w ochronie zdrowia, Specjalista do spraw marketingu usług zdrowotnych.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

Karolina23 odpowiedz

Ostatnio otworzyli psychologię na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. to świetna uczelnia, sama tam studiuję, tyle, że dietetykę, zastanawiam się czy nie zacząć psychologii jako drugiego kierunku, bo temat bardzo mnie interesuje. No jestem pewna, ze na Medyku kierunek będzie dobrze prowadzony, bo z dietetyki jestem bardzo zadowolona ;)