Studia społeczne Słupsk

Studia społeczne Słupsk

Studia społeczne w Słupsku | woj. pomorskie

Dlaczego warto iść na jeden z kierunków społecznych? To proste. W ostatnich latach szefowie firm i przedsiębiorstw odkryli, że studia społeczne, w tym studia psychologiczne są tak samo przyszłościowe, jak kierunki ścisłe: informatyka, programowanie, mechatronika i tak dalej. Ponieważ nie jesteśmy robotami. Jesteśmy ludźmi, pracujemy z innymi ludźmi i razem tworzymy społeczeństwo. Jakkolwiek naiwne i proste by się to nie wydawało, przez całe lata nie traktowano czynnika ludzkiego poważnie. Teraz nauki społeczne wracają do łask.

Coraz więcej firm uznaje potrzebę posiadania wykwalifikowanych specjalistów, którzy rozumieją działanie grup i społeczności oraz zalety skutecznej komunikacji interpersonalnej. A na tym właśnie świetnie znają się absolwenci takich kierunków jak psychologia, socjologia, kognitywistyka, humanistyka. Do tego, studia społeczne zajmują się też człowiekiem w potrzebie. Do takich kierunków pomocowych zaliczają się chociażby polityka społeczna, nauki o rodzinie, pomoc socjalna, a nawet dziennikarstwo i komunikacja społeczna, bo głośne mówienie o problemie jest pierwszym krokiem do jego rozwiązania. Szczególnie, jeśli jest to duży problem społeczny.

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W SŁUPSKU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SŁUPSKU SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W SŁUPSKU - PODYPLOMOWE

Rekrutacja na studia społeczne w Słupsku

Rekrutacja na studia psychologiczne i społeczne przebiega podobnie jak na wszelkie inne kierunki. Trzeba wybrać przedmioty, które będziemy zdawać na maturze, nauczyć się najlepiej jak potrafimy i zdać maturę na poziomie podstawowym i rozszerzonym na tyle dobrze, by dostać się na listę przyjętych. A skąd wiadomo, które przedmioty należy zdawać? Tutaj na pomoc przychodzą wszelkie informatory akademickie, strony internetowe uczelni cz takie strony jak otouczelnie.pl, na której na bieżąco gromadzimy informacje dotyczące studiów, kierunków, rekrutacji, pytań maturalnych itp. Dzięki temu bez stresu dostaniecie się na wymarzony kierunek studiów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach społecznych w Słupsku

Absolwenci kierunków społecznych bez większych problemów znajdują pracę we wszystkich firmach, instytucjach i organizacjach, które w jakiś sposób związane są z kwestiami ludzkimi, społecznymi czy organizacyjnymi. Psychologowie znajdują zatrudnienie w szkołach i gabinetach psychologicznych oraz służbach porządkowych. Socjologów potrzebują firmy posiadające działy Human Resources lub zajmujące się kwestiami badań społecznych i ankiet. Ponadto, warto rozejrzeć się za pracą w takich miejscach, jak: urzędy statystyczne, administracja państwowa, domy opieki, ośrodki pomocy społecznej, prasa, radio i telewizja, reklama, działy promocji i reklamy, kadry, samorządy terytorialne, placówki opiekuńczo-lecznicze i jednostki naukowe.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA POMORSKA STUDIA SPOŁECZNE

Jeśli chodzi o studia społeczne w Słupsku właściwie jedynym wyborem jest Akademia Pomorska. To właśnie tutaj można studiować na kilku społecznych kierunkach na poniższych wydziałach:

Wydział Filologiczno-Historyczny AP:

  • Politologia (studia I stopnia ze specjalnościami: Zarządzanie projektami, Nowe media i komunikacja społeczna, Polityka publiczna, Administracyjno-samorządowa).

Wydział Nauk Społecznych AP:

  • Praca socjalna (studia I stopnia ze specjalnością: Praca socjalna w pomocy społecznej i środowisku wielokulturowym),
  • Socjologia (studia I stopnia ze specjalnościami: Asystent rodziny, Kryminologia i socjologia penitencjarna, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Mediacje i komunikacja społeczna).

 

 

Komentarze (0)