Studia społeczne Słupsk

Studia społeczne Słupsk

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia społeczne w Słupsku | woj. pomorskie

Studia społeczne w Słupsku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia społeczne Słupsk
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W SŁUPSKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Typ studiów
  Tryb studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Słupsku są studia psychologiczne i społeczne

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   typ studiów
   tryb studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie odnaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W SŁUPSKU

   SORTOWANIE:

   Niestety, nic nie znaleziono

   Rekrutacja i wymagania na studia społeczne w Słupsku

   Rekrutacja na studia psychologiczne i społeczne przebiega podobnie jak na wszelkie inne kierunki. Trzeba wybrać przedmioty, które będziemy zdawać na maturze, nauczyć się najlepiej jak potrafimy i zdać maturę na poziomie podstawowym i rozszerzonym na tyle dobrze, by dostać się na listę przyjętych.

   A skąd wiadomo, które przedmioty należy zdawać? Tutaj na pomoc przychodzą wszelkie informatory akademickie, strony internetowe uczelni cz takie strony jak otouczelnie.pl, na której na bieżąco gromadzimy informacje dotyczące studiów, kierunków, rekrutacji, pytań maturalnych itp. Dzięki temu bez stresu dostaniecie się na wymarzony kierunek studiów.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   Jak wyglądają studia społeczne w Słupsku?

   Dlaczego warto iść na jeden z kierunków społecznych? To proste. W ostatnich latach szefowie firm i przedsiębiorstw odkryli, że studia społeczne, w tym studia psychologiczne są tak samo przyszłościowe, jak kierunki ścisłe: informatyka, programowanie, mechatronika i tak dalej. Ponieważ nie jesteśmy robotami. Jesteśmy ludźmi, pracujemy z innymi ludźmi i razem tworzymy społeczeństwo.

   Jakkolwiek naiwne i proste by się to nie wydawało, przez całe lata nie traktowano czynnika ludzkiego poważnie. Teraz nauki społeczne wracają do łask. Coraz więcej firm uznaje potrzebę posiadania wykwalifikowanych specjalistów, którzy rozumieją działanie grup i społeczności oraz zalety skutecznej komunikacji interpersonalnej.

   A na tym właśnie świetnie znają się absolwenci takich kierunków jak psychologia, socjologia, kognitywistyka, humanistyka. Do tego, studia społeczne zajmują się też człowiekiem w potrzebie. Do takich kierunków pomocowych zaliczają się chociażby polityka społeczna, nauki o rodzinie, pomoc socjalna, a nawet dziennikarstwo i komunikacja społeczna, bo głośne mówienie o problemie jest pierwszym krokiem do jego rozwiązania. Szczególnie, jeśli jest to duży problem społeczny.

    

   Praca po studiach społecznych w Słupsku

   Absolwenci kierunków społecznych bez większych problemów znajdują pracę we wszystkich firmach, instytucjach i organizacjach, które w jakiś sposób związane są z kwestiami ludzkimi, społecznymi czy organizacyjnymi. Psychologowie znajdują zatrudnienie w szkołach i gabinetach psychologicznych oraz służbach porządkowych.

   Socjologów potrzebują firmy posiadające działy Human Resources lub zajmujące się kwestiami badań społecznych i ankiet. Ponadto, warto rozejrzeć się za pracą w takich miejscach, jak: urzędy statystyczne, administracja państwowa, domy opieki, ośrodki pomocy społecznej, prasa, radio i telewizja, reklama, działy promocji i reklamy, kadry, samorządy terytorialne, placówki opiekuńczo-lecznicze i jednostki naukowe.

   WARTO TO WIEDZIEĆ

    


   AKADEMIA POMORSKA STUDIA SPOŁECZNE

   Jeśli chodzi o studia społeczne w Słupsku właściwie jedynym wyborem jest Akademia Pomorska. To właśnie tutaj można studiować na kilku społecznych kierunkach na poniższych wydziałach:

   Wydział Filologiczno-Historyczny AP:

   • Politologia (studia I stopnia ze specjalnościami: Zarządzanie projektami, Nowe media i komunikacja społeczna, Polityka publiczna, Administracyjno-samorządowa).

   Wydział Nauk Społecznych AP:

   • Praca socjalna (studia I stopnia ze specjalnością: Praca socjalna w pomocy społecznej i środowisku wielokulturowym),
   • Socjologia (studia I stopnia ze specjalnościami: Asystent rodziny, Kryminologia i socjologia penitencjarna, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Mediacje i komunikacja społeczna).

    

    

   Komentarze (0)

   wsaib

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować