Studia społeczne Gorzów Wielkopolski

Studia społeczne Gorzów Wielkopolski

Studia społeczne Gorzów Wielkopolski

Największy wybór studiów

społecznych w Gorzowie Wlkp.

Odkryj kierunki społeczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia społeczne w Gorzowie Wielkopolskim | woj. lubuskie

Studia psychologiczne i społeczne w są najprawdopodobniej najszerszym możliwym określeniem na wszystkie te kierunki, które mówią o człowieku i jego związkach z kulturą, sztuką, społeczeństwem i środowiskiem. Dlatego też do studiów społecznych zaliczają się chociażby takie kierunki jak: Analityka i kreatywność społeczna, Doradztwo społeczne, Etyka, Komunikacja kryzysowa i wizerunkowa, Nauki o rodzinie, Ochrona dóbr kultury, Politologia, Polityka publiczna i społeczna, Polityka regionalna, Praca socjalna, Profilaktyka społeczna, Psychologia, Resocjalizacja, Socjologia czy Studia regionalne.

O studiach psychologicznych i studiach społecznych również można mówić w przypadku takich kierunków jak Pedagogika, Dziennikarstwo, Geografia czy Historia, jednak u nas te kierunki posiadają osobne zakładki, jako że same są dość szerokie i rozbudowane. Także kierunki artystyczne są również uznawane jako studia psychologiczne i studia społeczne. Jeśli więc nie znajdziecie na poniższej liście interesującego was kierunku sprawdźcie, czy nie posiada on osobnej zakładki, w przyporządkowanych mu tematycznie studiach.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia społeczne w Gorzowie Wielkopolskim

Jak znaleźć się na liście tych, którym udalo się zdać na studia społeczne w Gorzowie Wielkopolskim? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ zaliczają się do nich na równi psychologia, etyka, jak i dziennikarstwo. Przedmioty rekrutacyjne ą zróżnicowane w zależności od uczelni i kierunku, jednak jak w przypadku studiów humanistycznych warto zainteresować się zdawaniem matury z takich przedmiotów jak: polski, język obcy, historia i geografia, a także WOS i WOK. Choć w przypadku psychologii liczone są wyniki chociażby z biologii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach społecznych w Gorzowie Wielkopolskim

Studia społeczne to bardzo szerokie określenie, dlatego też trudno dokładnie podać, jaki zawód i gdzie można wykonywać. Dlatego poniżej przedstawiamy krótką listę instytucji oraz zawodów, które możecie wykonywać po ukończeniu jednego z wielu kierunków studiów spoecznych.

Pracy możecie szukać m.in. w Urzędach Statystycznych, administracji państwowej, domach opieki, ośrodkach pomocy społecznej, szkołach, prasie, radiu i telewizji, reklamie, działach promocji, działach HR, kadrach, samorządach terytorialnych, placówkach opiekuńczo-leczniczych, gabinetach psychologicznych, sądach, jednostkach naukowych, domach kultury, wydawnictwach.

A zawody? To na przykład: Ankieter, mystery shopper, rekruter, psychoterapeuta, polityk, pracownik socjalny, dziennikarz, socjolog, doradca zawodowy, coach, nauczyciel, archiwista, politolog, psycholog, dyplomata, terapeuta zajęciowy, opiekun środowiskowy, opiekun osób starszych, mediator, przedstawiciel handlowy, konsultant, menedżer personalny, projektant kampanii informacyjno-promocyjnych.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AJP W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM STUDIA SPOŁECZNE

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim jest praktycznie jedyną uczelnią w mieście, gdzie organizowane są studia społeczne. Kierunki, na które można składać dokumenty podzielone są na poniższe wydziały:

Wydział Humanistyczny:

  • Kulturoznawstwo – profil pratktyczny (studia licencjackie ze specjalnościami: Menager instytucji kultury, Kulturoznawstwo i studia europejskie).

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego:

  • Bezpieczeństwo narodowe (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Administrowanie bezpieczeństwem, Bezpieczeństwo globalne i regionalne, Edukacja dla bezpieczeństwa, Zarządzanie kryzysowe w regionie, Administrowanie bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, Służby państwowe w systemie bezpieczeństwa, Zarządzanie bezpieczeństwem państwa i sytuacjami kryzysowymizarządzanie kryzysowe w regionie)

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI (ODDZIAŁ W GORZOWIE WLKP.) STUDIA SPOŁECZNE

W Gorzowie znajduje się również filia Uniwersytetu Szczecińskiego. Uniwersytet Szczeciński – Oddział w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi studia  społeczne na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym, 

Wydział Społeczno - Ekonomiczny:

  • Komunikacja medialna i wizerunkowa – profil praktyczny (studia licencjackie ze specjalnościami: Public relations, Glokalność, Dziennikarstwo kulturalne i społeczne).

 

 

Komentarze (0)