Logistyka studia I stopnia - Rzeszów

Logistyka studia I stopnia - Rzeszów

Logistyka studia I stopnia - Rzeszów

Studia I stopnia w Rzeszowie

logistyka

Odkryj logistykę w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia I stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia I stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Inżynieria środków transportu stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria środków transportu

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka

Kandydaci na rzeszowską logistykę powinni pamiętać, że jest to kierunek przyciągający dużą grupę chętnych. Dlatego warto odpowiednio przygotować się do egzaminu maturalnego, aby osiągnąć możliwie wysokie wyniki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku logistyka w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • język obcy,
 • matematyka

 

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji to najczęściej: fizyka, fizyka i astronomia, geografia, język obcy, matematyka. Pamiętaj o sprawdzeniu bieżących ustaleń kwalifikacyjnych przed zgłoszeniem swojej kandydatury na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Rzeszowie

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka?

Logistyka jest dziedziną, która zajmuje się procesem planowania, kontrolowania i realizowania ekonomicznego przepływu surowców. Dzięki wykwalifikowanym logistykom możliwa jest bezproblemowa podróż pomiędzy najbardziej oddalonymi punktami na mapie świata, zakup egzotycznych składników na lokalnych rynkach, czy sukcesywne powstawanie nowych szlaków komunikacyjnych. Podejmując ten kierunek, wybierasz zdobycie szerokiego wykształcenia w niezwykle pragmatycznym obszarze.

Studia logistyczne pierwszego stopnia w Rzeszowie są adresowane do świeżo upieczonych maturzystów, którzy marzą o zdobyciu wszechstronnego wykształcenia w jednym z najbardziej cenionych na współczesnym rynku pracy obszarów.

Doskonałe zorganizowanie, zdolność do efektywnego zarządzania czasem, pracą własną oraz innych ludzi, zainteresowanie dzisiejszym rynkiem gospodarczym, zdolność do abstrakcyjnego myślenia podczas planowania kolejnych, bardzo istotnych kroków oraz dobrze rozwinięte kompetencje interpersonalne to najważniejsze z cech, które powinny wyróżniać idealnych kandydatów. Jeśli w podanym opisie odnajdujesz siebie, bez wahania zdecyduj się na studia w Rzeszowie na kierunku logistyka!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.


2. Program studiów

Uczelnie w Rzeszowie starają się odpowiadać na aktualne trendy, panujące na międzynarodowym rynku pracy, oraz zainteresowania samych potencjalnych kandydatów, dlatego program kształcenia na kierunku logistyka ma charakter rozbudowany i interdyscyplinarny.

Studenci dążą do rozbudowania kompetencji operacyjnych, rozwijają umiejętność skutecznej współpracy grupowej, opanowują złożone zagadnienia matematyczne oraz biorą udział w wielu praktycznych zajęciach warsztatowych. Wszystko między innymi dzięki następującym przedmiotom:

 • analiza systemowa,
 • marketing,
 • ekonomia,
 • statystyka,
 • zarządzanie produktem i usługami,
 • normalizacja i zarządzanie jakością w logistyce,
 • infrastruktura logistyczna.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Absolwenci logistyki mogą liczyć na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie na arenie międzynarodowej. Zanim jednak zdobędą tytuł naukowy, uprawniający do podjęcia pracy w zawodzie, będą musieli przejść przez siedem lub osiem semestrów intensywnej edukacji. Po upływie trzech i pół roku lub czterech lat, staniesz przed zadaniem obronienia pracy inżynierskiej, dzięki której będziesz mógł kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia lub rozpocząć pracę w zawodzie.

Gdzie studiować na kierunku logistyka (studia I stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (studia I stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku logistyka?

Logistyczne kierunki studiów w Rzeszowie oferują na tyle szerokie możliwości zawodowe, że absolwenci bez trudu znajdą odpowiednią propozycję dla siebie. Zatem gdzie będziesz mógł pracować, jeżeli ukończysz ten przyszłościowy kierunek kształcenia?

Absolwenci znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach transportowych, firmach logistycznych i spedycyjnych, branży lotniczej i handlowej, niektórych jednostkach administracyjnych oraz własnych działalnościach gospodarczych, które okazują się świetnym rozwiązaniem dla osób najbardziej przedsiębiorczych.

Kierunki logistyka i transport w Rzeszowie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)