Studia artystyczne Zielona Góra

Studia artystyczne Zielona Góra

Studia artystyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

artystycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia artystyczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Czy bycia artystą można się nauczyć? Niestety nie, gdyż bycie artystą to pewny rodzaj wrażliwości, wynikający z charakteru człowieka. Natomiast można nauczyć się warsztatu, który zdecydowanie pomoże być artystą i uprawiać dowolną dziedzinę sztuki. Studia artystyczne w Zielonej Górze prowadzone są na Uniwersytecie Zielonogórskim, a oscylują wokół dwóch dziedzin; muzyki i tzw. sztuk wizualnych. Mają one za zadanie wykształcić twórców, jak i wykonawców czy nauczycieli.

Świat bez artystów byłby szary, smutny i nudny. Nie byłoby muzyki, nie byłoby malarstwa. Chociaż często można spotkać się ze słowami, że artyści nie wykonują żadnej, pożytecznej dla ludzkości pracy, to są światu niezwykle potrzebni. Dają łzy, dają uśmiech, dają oddech, zmuszają do myślenia, wytężenia zmysłów. Robią bardzo wiele, aby świat nie zwariował, a czasami nawet potrafią go na chwilę zatrzymać. Aby z uporem dążyć do studiów artystycznych, a następnie do egzystencji w tym świecie, należy odznaczać się wieloma cechami. Artysta inaczej patrzy na drugiego człowieka. Inaczej postrzega przyrodę. W muzyce czy obrazach odnajduje znacznie więcej. Dlatego podjęcie się tworzenia wymaga odrobinę więcej niż po prostu pomysłu i szybkiej decyzji. Wymaga tego „czegoś”, a studia artystyczne mają za zadanie „to” oszlifować i wzbogacić.

Fotografujesz, komponujesz, malujesz? Chcesz tworzyć i być dumnym ze swojej pracy? Koniecznie przeczytaj, co mogą zaoferować Ci studia artystyczne w Zielonej Górze.

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne w Zielonej Górze

Studia artystyczne rządzą się swoimi prawami i zasada ta obowiązuje także w przypadku rekrutacji. Aby otrzymać indeks kierunku Edukacja artystyczna w zakresie muzyki należy przejść przez dwuetapową rekrutację. Pierwszą jej częścią jest egzamin praktyczny, mający na celu sprawdzić u kandydata umiejętności gry na dowolnym instrumencie, umiejętności śpiewu i ogólne predyspozycje muzyczne.

Na kierunku Jazz i muzyka estradowa do powyższych części dochodzi także przedstawienie dwóch własnych prac kompozycyjnych, bądź aranżacyjnych. Jeśli chcemy dostać się na Architekturę wnętrz, Grafikę, bądź Malarstwo to musimy zabrać ze sobą: brystol, klamry do zaczepiania brystolu na sztalugę, farby, węgiel, ołówek, pastele i akwarele. Część praktyczna rekrutacji na ten kierunek obejmuje egzamin z rysunku i malarstwa.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach artystycznych w Zielonej Górze

Niemal każdy, kto wybiera studia artystyczne marzy o tym, by po ich ukończeniu podbić świat swoją twórczością. Niektórym się to udaje, lecz to niestety nieczęsty obrazek. Praca po studiach artystycznych uzależniona jest od ukończonego kierunku studiów.

Absolwent Grafiki może znaleźć zatrudnienie m.in. w wydawnictwach, agencjach reklamowych i projektowych, instytucjach kultury, instytucjach wystawienniczych. Absolwent Edukacji w zakresie sztuki muzycznej przygotowany jest do prowadzenia zajęć dydaktycznych w zakresie szkolnej edukacji muzycznej na poziomie przedszkolnym i szkolnym; prowadzenia zajęć umuzykalniających w placówkach pozaszkolnych; prowadzenia amatorskich zespołów wokalnych i wokalno- instrumentalnych; animacji i upowszechniania kultury muzycznej. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób chcących tworzyć, jest łączenie różnych zadań. Można kształcić młode pokolenia i tworzyć. To nic nowego w historii sztuki.

STUDIA ARTYSTYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA ARTYSTYCZNE

Instytut Sztuk Wizualnych oraz Instytut Muzyki należące do Wydziału artystycznego zapraszają na następujące kierunki studiów:

Instytut Sztuk Wizualnych:

  • Malarstwo- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Malarstwo sztalugowe, Ilustracja komiksu, Działania obrazem w przestrzeni publicznej;
  • Sztuki Wizualne- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Alternatywne formy edukacji, Media cyfrowe i projektowanie graficzne, Fotografia, Multimedia, Kształcenie nauczycielskie;
  • Grafika- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym;
  • Architektura wnętrz.

dowiedz się więcej

Instytut Muzyki:

  • Edukacja artystyczna w zakresie muzyki- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Nauczycielska, Muzyka jazzowa, Prowadzenie zespołów i śpiew, Kompozycja z elementami realizacji dźwięku;
  • Jazz i muzyka estradowa- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.

dowiedz się więcej

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)