Studia artystyczne Olsztyn

Studia artystyczne Olsztyn

Studia artystyczne Olsztyn

Największy wybór studiów

artysytycznych w Olsztynie

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia artystyczne Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

Studia artystyczne w Olsztynie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA ARTYSTYCZNE W OLSZTYNIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Olsztynie są studia artystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARTYSTYCZNE W OLSZTYNIE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne w Olsztynie

Rekrutacja na studia artystyczne nigdy nie wygląda tak, jak na pozostałe, nieartystyczne kierunki. Kryteria kwalifikacji na studia artystyczne w Olsztynie są dwuetapowe i przewidują egzamin praktyczny i wszystkim dobrze znany konkurs świadectw.

Na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, pierwszym etapem jest sprawdzian umiejętności gry na fortepianie, bądź innym, dowolnie wybranym instrumencie, a po uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku przychodzi czas na sprawdzian predyspozycji słuchowych i głosowych. Natomiast, pierwszym etapem na kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych jest egzamin praktyczny z rysunku i malarstwa.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W OLSZTYNIE

Jak wyglądają studia artystyczne w Olsztynie?

Zapewne wiele osób uważa, że do bycia artystą studia nie są potrzebne. Owszem, fundamentem tworzenia jest wyobraźnia, ale warsztat służy do tego, aby ją dobrze i świadomie wykorzystać. Studia artystyczne w Olsztynie przygotowują zarówno do samodzielnej działalności artystycznej jak i do prowadzenia edukacji w tym zakresie.

Studia realizowane są na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim i nakierowane są na dwie dziedziny sztuki. Olsztyn wydaje się być miejscem stworzonym do edukacji artystycznej. Można poszukiwać natchnienia spacerując po mieście i podziwiając zabytki architektury, wędrując szlakami turystycznymi, odwiedzając galerie sztuki, Filharmonię Warmińsko- Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego, czy też odwiedzać miejsca, w których występowały popularne, olsztyńskie zespoły muzyczne, takie jak Vader, Enej, Afromental, Kuśka Brothers, Harlem, czy Big Day.

Studia artystyczne zawsze wiążą się z niewiadomą. Dlaczego? Ukończenie nauki nie równa się z szybkim podjęciem pracy, a tym bardziej rozgłosem i sukcesem artystycznym. Nierzadko twardszym orzechem do zgryzienia nie są studia, zajęcia i egzaminy, tylko rzeczywistość, która stawia wiele wyzwań przed absolwentami kształcenia artystycznego.

Dlatego tak ważna jest pasja. Bez niej tworzenie sztuki nie ma sensu, staje się wyłącznie rzemiosłem i nie wywołuje emocji wśród odbiorców. Studia artystyczne w Olsztynie mogą być pierwszym krokiem ku karierze, lecz należy uzbroić się w cierpliwość i ze spokojem dążyć do osiągnięcia swoich celów.

 

Praca po studiach artystycznych w Olsztynie

Głównym zamierzeniem studiów artystycznych jest przygotowanie absolwentów do samodzielnej działalności artystycznej. Naturalnie, nie każdy absolwent Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej i nie każdy absolwent Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych czuje potrzebę tworzenia, a jedynie bycie wykonawcą. Muzycy mogą dołączyć do zespołów: filharmonii, teatru, czy orkiestry.

Plastycy na pewno świetnie odnaleźliby się w agencjach reklamowych, agencjach graficznych, artystycznych atelier. Absolwenci studiów artystycznych mogą także spełniać się w rolach edukacyjnych; prowadząc warsztaty, zajęcia artystyczne w placówkach kultury, będąc animatorami podczas eventów i wydarzeń kulturalnych, czy też w szkołach w roli nauczyciela. Ważne jest to, że zawody artystyczne dają swego rodzaju swobodę, która pozwala łączyć wykonywanie pracy z działalnością artystyczną i w taki sposób funkcjonuje wielu twórców.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA ARTYSTYCZNE

Wydział Sztuki zaprasza na następujące kierunki studiów:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej;
  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

dowiedz się więcej 

 

 

 

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)