Studia artystyczne Częstochowa

Studia artystyczne Częstochowa

Studia artystyczne Częstochowa

Największy wybór studiów

artystycznych w Częstochowie

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia artystyczne Częstochowa | woj. śląskie

Niektórzy zadają pytanie, czemu mogą służyć studia artystyczne, skoro twórca jest wolny, niczym nieskrępowany i nie obowiązują go reguły i zasady? Odpowiedź jest bardzo prosta. Aby zrobić użytek ze swojej wyobraźni oraz zrealizować kłębiące się w głowie pomysły, należy wiedzieć jak i jakimi środkami. Uczą warsztatu, bez którego nawet najwybitniejszy twórca nie będzie potrafił przekazać tego, co zrodziła jego pomysłowość.

Studia artystyczne w Częstochowie prowadzone są na UHP im. Jana Długosza, która posiada prawie czterdziestoletnią tradycję kształcenia w tym zakresie. Każdy kierunek posiada specjalnie opracowany program nauczania, który pozwala uzyskać praktyczne i oczekiwane na rynku pracy kompetencje zawodowe. Celem studiów jest wykreowanie w absolwentach świadomości poziomu własnej wiedzy oraz rozumienia potrzeby ciągłego dokształcania się i rozwoju osobistego, a także zdolności do wykorzystywania wyobraźni, intuicji i kreatywnego myślenia oraz gotowości do podejmowania wyzwań.

Studia artystyczne w Częstochowie przygotowują zarówno do samodzielnej działalności artystycznej, jak i do prowadzenia zajęć edukacyjnych w tym zakresie, a podczas nauki można posiąść różne umiejętności, od improwizacji jazzowej, do projektowania graficznego. Częstochowa to miasto, z którego pochodzą ważne postacie świata kultury i sztuki: Kalina Jędrusik, Aleksander Klepacz i zespół T. Love. Jeśli chcesz dołączyć do tak barwnego grona, zrób pierwszy krok. Wybierz studia artystyczne w Częstochowie.

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W CZĘSTOCHOWIE SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia artystyczne w Częstochowie

Rekrutacja na studia artystyczne przebiega inaczej niż na pozostałe kierunki studiów, gdyż mniejszą rolę odgrywa popularny konkurs świadectw. Aby dostać się na Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych oraz Malarstwo należy odbyć rozmowę kwalifikacyjną połączoną z przeglądem prezentowanych prac plastycznych, oraz sprawdzian dotyczący martwej natury.

Aby dołączyć do grona studentów Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej trzeba przejść sprawdzian predyspozycji słuchowych i manualnych, a także prezentację zróżnicowanego programu na wybranym instrumencie (preferowany jest fortepian) lub wykonanie utworu wokalnego z akompaniamentem fortepianu. Kandydaci na Fotografię i kreację przekazu wizualnego także muszą przedstawić własne pracę plastyczne, w tym prace fotograficzne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach artystycznych w Częstochowie

W świecie artystycznym pewne jest to, że nic nie jest pewne. Ukończenie studiów nie równa się rozpoczęciu błyskotliwej i głośnej kariery; w tym przypadku oprócz talentu i determinacji ważny bywa przypadek i szczęście.

Działalność artystyczna rządzi się swoimi prawami, określanymi przez samego twórcę. On wyznacza sobie czas pracy, jej zakres, miejsce; mówiąc krótko, zatrudnia sam siebie. Brzmi to cudownie? Oczywiście, choć niesie to ze sobą pewne niedogodności, a największą z nich może być brak ciągłości finansowej i stałego zatrudnienia. Aby uniknąć takich kłopotów, absolwenci studiów artystycznych często łączą pracę na etap – oczywiście bazującą na ich wykształceniu, z własną działalnością twórczą.

Po ukończeniu studiów absolwent może prowadzić zespoły wokalne, instrumentalne, bądź wokalno- instrumentalne, prowadzić zajęcia muzyczno- ruchowe, prowadzić zajęcia umuzykalniające, pracować w domach kultury, agencjach reklamowych, agencjach fotograficznych, drukarniach, instytucjach promujących sztukę, zakładach poligraficznych, wydawnictwach.

STUDIA ARTYSTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWIE STUDIA ARTYSTYCZNE

Wydział Sztuki:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych: studia I i II- stopnia. Specjalności: Malarstwo, Grafika, Fotografia, Rzeźba, Komunikat wizualny;
  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej: studia I i II- stopnia. Specjalność: Nauczycielska. Specjalizacje: Prowadzenie zespołów muzycznych, Muzyka estradowa;
  • Fotografia i kreacja przekazu wizualnego: studia I- stopnia;
  • Malarstwo: studia I i II- stopnia. Specjalizacja: Malarstwo sztalugowe.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)