Studia artystyczne Lublin

Studia artystyczne Lublin

Studia artystyczne Lublin

Największy wybór studiów

artystycznych w Lublinie

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia artystyczne Lublin | woj. lubelskie

Marzysz o byciu artystą? Chciałbyś zostać zawodowym magistrem sztuki? Masz pomysł na artystyczną przyszłość? Znajdź w sobie wystarczające powody i przekonania, by poświęcić życie malarstwu, muzyce czy grafice i spróbuj dostać się na Wydział Artystyczny lubelskiego uniwersytetu. Szkoła wyższa pozwoli Ci rozwinąć Twoje umiejętności, znaleźć kontekst dla pojawiających się pomysłów, ukształtować nieco swoje artystyczne wizje. Szkoła artystyczna to także wspaniała możliwość realizacji wewnętrznych planów i spożytkowania sił twórczych.

Nawet jeśli po studiach nie zostaniecie na artystycznej ścieżce, to twórczość będzie Wam towarzyszyć w życiu. Umiejętności, jakie możecie zdobyć na artystycznym kierunku studiów są liczne - przede wszystkim umiejętność poszerzania horyzontów i obierania różnorodnych perspektyw, jak i kreatywne działanie, rozwiązywanie problemów czy bycie duszą towarzystwa. Im bardziej rzemieślniczy kierunek wybierzecie, tym więcej konkretnych kompetencji zdobędziecie.

W Lublinie możecie wybrać studia grafiki, na których to wręcz zdobędziecie dobrze opłacany zawód. Na Lubelszczyźnie możecie trenować swoje możliwości w muzyce i w malarstwie. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie wybrać na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

POPULARNE KIERUNKI ARTYSTYCZNE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W LUBLINIE

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne w Lublinie

Studia artystyczne obarczone są nieco trudniejszą procedurą rekrutacyjną niż inne studia, nie wymagające sprawdzenia bezpośrednich predyspozycji kandydatów. Aby dostać się na studia artystyczne w Lublinie, oprócz złożenia świadectw z egzaminów maturalnych i ich pięknych wyników, musicie przystąpić do egzaminów kwalifikacyjnych. Często są to egzaminy dwu lub trzy etapowe.

Podczas nich musicie wykazać się twórczą postawą i osobowością, a także umiejętnościami, które pozwolą Wam odnaleźć się w przyszłości zawodowej. W zależności od wybranego kierunku komisja kwalifikacyjna sprawdza określone kompetencje. Dlatego sprawdźcie dokładnie na stronie Instytutu Sztuk Pięknych oraz Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej, jakie dokładnie zadania stawiają przed Wami komisje kwalifikacyjne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ARTYSTYCZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach artystycznych

Kim możecie zostać po studiach artystycznych? Wielu magistrów sztuki znajduje pracę w działach HR międzynarodowych korporacji, jak i w działach tak zwanych kreatywnych. Agencje reklamowe, domy mediowe, czy media - telewizje, radio, prasa - to miejsca, w których absolwenci kierunków artystycznych świetnie się odnajdują.

To, że osobowości twórcze funkcjonują nieco inaczej, od osobowości nietwórczych (nie mówimy tu o kreatywności, tylko twórczości jako zestawie naturalnych cech i kompetencji do bycia kreatywnym od tak). Inny sposób patrzenia na świat, szukanie różnych punktów widzenia wyróżnia takie osoby na rynku pracy. Niegdyś niedoceniani, dziś twórczy absolwenci studiów wyższych znajdują dobrze płatne prace, z których mogą być dumni. Niekoniecznie jest to praca w kierunku w jakim takie osoby się kształcą.

Często muzycy piszą, malarze śpiewają, a pisarze malują. Stałe zatrudnienie absolwenci szkół artystycznych mogą zdobyć w domach kultury, w ośrodkach państwowych, jak i w firmach prywatnych zajmujących się organizacją eventów, ślubów czy festiwali. Studia artystyczne to dobry wybór dla osób pragnących rozwijać się zgodnie z własną intuicją i wewnętrznymi potrzebami. Czy warto w ogóle podejmować trud studiowania kierunków artystycznych? Jak najbardziej tak.

Studia tego typu to przyjazne miejsce wspierające indywidualny rozwój jednostki. Znacząco nauka na studiach artystycznych różni się od np. studiowania ekonomii. Kadra profesorska inaczej podchodzi do nauki, z tego też wynikają różne potrzeby absolwentów i różne aspiracje zawodowe wykształconych artystów.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA ARTYSTYCZNE

W Lublinie studia artystyczne możecie realizować na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Artystycznym, to tu prowadzone są kierunki takie jak:

 • grafika - studia jednolite magisterskie oraz studia II stopnia stacjonarne, spec. grafika warsztatowa, grafika projektowa, sztuka mediów cyfrowych
 • malarstwo - studia jednolite magisterskie oraz studia II stopnia stacjonarne, specjalności: malarstwo użytkowe, sztuka obrazu
 • edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • jazz i muzyka estradowa - studia I stopnia, stacjonarne

 

Wydział Artystyczny zachęca również ciekawą ofertą studiów podyplomowych, na których to możecie realizować takie kierunki jak:

 • edukacja plastyczna
 • grafika wydawnicza
 • udostępnianie kultury i sztuki osobom niepełnosprawnym
 • emisja głosu
 • multimedia
 • realizator dźwięku w studio i na koncercie
 • scenografia i wystawiennictwo
 • grafika komputerowa i DTP
 • malarstwo
 • animacja komputerowa i etiuda filmowa
 • fotografia
 • muzykoterapia
 • reklama i komunikacja wizualna
 • wzornictwo

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)