Studia artystyczne Radom

Studia artystyczne Radom

Studia artystyczne Radom

Największy wybór studiów

artystycznych w Radomiu

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.01.2023

Studia artystyczne Radom | woj. mazowieckie

Studia artystyczne w Radomiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia artystyczne Radom
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA ARTYSTYCZNE W RADOMIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Grafika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, jednolite
Sztuka mediów i edukacja wizualna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Wzornictwo ubioru i akcesoriów mody stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu są studia artystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARTYSTYCZNE W RADOMIU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne w Radomiu

Proces rekrutacji na studia artystyczne zawsze wygląda inaczej w porównaniu z innymi kierunkami nauczania. Aby dostać się na studia artystyczne w Radomiu należy przedstawić własne prace, które stanowią przepustkę do grona studentów. W przypadku kierunków Grafika, Malarstwo i Architektura wnętrz, obowiązują rysunki, szkice, prace malarskie, a w przypadku Sztuki mediów i edukacji wizualnej istnieje dowolność i kandydat może przedstawić prace fotograficzne, projektowe, multimedialne, rysunkowe, czy nawet filmowe.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W RADOMIU

Jak wyglądają studia artystyczne w Radomiu?

Bycie artystą oznacza wyrażanie swoich myśli, uczuć i emocji poprzez sztukę, którą się tworzy. Bycie artystą to podążanie własną drogą, gdy pozostali idą wyraźnie wytartym szlakiem. Bycie artystą to swoboda wypowiedzi i działań, nie dająca zamknąć się w szczelnych ramach.

Po co, zatem, istnieją studia artystyczne zapytacie? Aby poznać warsztat, który umożliwi bycie artystą, rozwinie wyobraźnię, da narzędzia potrzebne do realizacji pomysłów.

Studia artystyczne w Radomiu prowadzone są na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego i ukierunkowane na aspekt wizualny. Program nauczania obejmuje kilka kierunków z kilkoma specjalnościami oraz wieloma pracowniami dyplomującymi, do których należą, między innymi: pracownia mozaiki i malarstwa na szkle, malarstwa sztalugowego, elementów designu w mieście, fotografii, czy projektowania mebli.

Dowodzi to temu, że studia artystyczne w Radomiu mają wymiar praktyczny, a studenci zajmują się także sztuką użytkową, dzięki której łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. Po ukończeniu nauki, oprócz własnej i nieskrępowanej działalności artystycznej, absolwent może pracować w agencjach reklamowych, instytucjach upowszechniania kultury i sztuki, bądź mediach.

A jakie cechy powinien posiadać kandydat na takie studia? O adeptach sztuki mawia się, że inaczej patrzą na świat i ludzi. Cechuje ich wrażliwość i inny odbiór tego, co widzą wszyscy. Studia artystyczne w Radomiu mają na celu uzewnętrznienie tych cech i przełożenie na konkretną płaszczyzną, niezależnie od tego czy będzie to tkanina, szkło czy papier.

 

Praca po studiach artystycznych w Radomiu

Studia artystyczne nie należą do najłatwiejszych i nie należą do takich, które absolwentom gwarantują pewne zatrudnienie. A mają na to wpływ różne czynniki. Sztuka nie jest gałęzią przemysłu, bądź usług i niemożliwe jest przewidzenie na nią popytu .Największym marzeniem i najważniejszym pomysłem do zrealizowania dla studentów jest własna działalność artystyczna, niczym nieograniczona i nieskrępowana.

Niestety, dla twórców rzeczywistość bywa bardzo okrutna i aby móc odnaleźć się w niej, absolwenci posiadają potrzebne do tego umiejętności. Dzięki nim mogą znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych, studiach fotograficznych, biurach projektowych, biurach architektonicznych, mediach, wydawnictwach, salonach fotograficznych, instytucjach upowszechniania kultury i sztuki, muzeach, biurach projektowania graficznego, bądź rozpocząć pracę w roli nauczyciela w szkole, bądź instruktora w placówce kultury.

Mogą zająć się rekwizytami i scenografią teatralną, bądź filmową, wykonywaniem fotosów na planach zdjęciowych, materiałów typu „making of”, czy tworzeniem plakatów i innych plików graficznych. Ich zdolności mogą być także wykorzystywane w działach reklamy i marketingu różnych firm, przedsiębiorstw, czy instytucji, od salonów samochodowych i galerii handlowych, po stacje radiowe i telewizyjne i kluby muzyczne.

Umiejętności zdobyte podczas studiów pozwalają na pracę tzw. wolnego strzelca, freelancera, i ta właśnie forma jest najczęściej wybierana przez absolwentów studiów artystycznych, choć nierzadko wiąże się z pewnym ryzykiem, niestabilności dochodów.

POPULARNE KIERUNKI W RADOMIU POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- HUMANISTYCZNY IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W RADOMIU STUDIA ARTYSTYCZNE

Wydział Sztuki zaprasza:

  • Sztuka mediów i edukacja wizualna;
  • Malarstwo;
  • Grafika. Specjalności: Grafika warsztatowa, Projektowanie graficzne;
  • Architektura wnętrz.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)