Studia artystyczne Rzeszów

Studia artystyczne Rzeszów

Studia artystyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

artystycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia artystyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Według słownika PWN, artysta to „osoba uprawiająca jakąś dziedzinę sztuki”. Warto udoskonalić się w tym uprawianiu, a pomóc temu mogą studia artystyczne w Rzeszowie. Ktoś powie, że artysta nie potrzebuje żadnych szkół, gdyż liczą się tylko jego pomysły i wyobraźnia. Otóż nie.

Studia artystyczne mają ukierunkować, wyszlifować i nauczyć warsztatu, który bywa niezbędny w twórczości artystycznej. Studia artystyczne w Rzeszowie realizowane są na Uniwersytecie Rzeszowskim i ukierunkowane na obraz i dźwięk. Na dwóch wydziałach studenci mogą rozwijać swoje umiejętności w sztukach wizualnych, prowadzeniu zespołów muzycznych, czy też grze na wybranym instrumencie. Czym powinien wyróżniać się kandydat na takie studia? Przede wszystkim pasją i ogromną miłością do tego, co robi. Można tworzyć bez pasji i angażowania emocji, ale wtedy nie mamy do czynienia ze sztuką, a ponadto odbiorca wyraźnie odczuwa brak szczerości i uczuć.

Studia artystyczne mają nauczyć warsztatu, dać twórcy narzędzia, które wykorzysta w swojej działalności i dzięki nim łatwiej wyrazi to, co pragnie przekazać. Studia artystyczne w Rzeszowie mają wymiar praktyczny, co ułatwia absolwentom poszukiwanie zatrudnienia na rynku pracy. Oprócz prowadzenia własnej działalności artystycznej, mogą pracować w mediach, agencjach reklamowych, czy placówkach kultury. Jeśli interesuje Cię świat sztuki i chciałbyś do niego należeć, pomyśl o swoim rozwoju. Zapoznaj się z ofertą studiów artystycznych w Rzeszowie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne w Rzeszowie

Rekrutacja na studia artystyczne nie ma nic wspólnego z konkursem świadectw, zatem w egzaminie maturalnym najważniejsze jest to, żeby go zdać i móc się tym faktem pochwalić. Zazwyczaj, w ramach rekrutacji na kierunki artystyczne, należy składać teczkę prac, wymaganych przez komisję egzaminacyjną. A pozytywna ocena jej zawartość kieruje do następnego, praktycznego etapu.

Identycznie wygląda to na Uniwersytecie Rzeszowskim. Startując na kierunek Sztuki wizualne, w teczce prac kandydat musi umieścić rysunek (studium postaci), malarstwo (studium martwej natury) lub rzeźbę (studium głowy) oraz zadanie kompozycyjno- projektowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ARTYSTYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach artystycznych w Rzeszowie

Studia artystyczne kończy się po to, aby być nieskrępowanym twórcą. Niestety, rzeczywistość może nie być pomalowana tak radosnymi kolorami. Nierzadko, absolwenci kierunków artystycznych „łapią się” dowolnych zadań związanych z ich edukacją, aby po prostu zarobić pieniądze potrzebne do życia. Uczelnie i kierunki, i w tym również te artystyczne, biorą udział w rankingach, wyścigach, konkursach. Prowadzi to do tego, że nierzadko pracodawcy patrzą jak wysoko w takim rankingu umiejscowiona jest uczelnia absolwenta, który poszukuje pracy; zwłaszcza jak dotyczy to uniwersytetu, a nie stricte artystycznej uczelni.

Będąc absolwentem studiów artystycznych w Rzeszowie możesz znaleźć zatrudnienie w mediach (radiu, telewizji, Internecie) i zostać dziennikarzem muzycznym. Możesz także zatrudnić się jako menedżer, bądź tour menedżer zespołu muzycznego. Zawód muzyka może wiązać się z podróżami i będąc, na przykład instrumentalistą, zostaniesz zmuszony do wyjazdu na drugi koniec kraju, bądź zechcesz wyjechać zagranicę, aby tam kontynuować swoją pracę w teatrze, czy filharmonii.

Absolwenci Wydziału Sztuki mogą znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych, muzeach, instytucjach upowszechniających kulturę i sztukę. Osoby, które ukończyły taki rodzaj studiów najczęściej wybierają opcję zostania tzw. freelancerem, czyli wolnym strzelcem, wykonującym konkretne projekty na zamówienie. Na początku drogi warto jednak połączyć pracę zawodową w konkretnym miejscu, na przykład w szkole, z własną działalnością artystyczną.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA ARTYSTYCZNE

Wydział muzyki:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Specjalności: Muzyka chóralna, Muzyka estradowa, Rytmika w edukacji przedszkolnej i szkolnej, Muzyka w mediach (radio, telewizja, Internet), Edukacja tańca, Prowadzenie zespołów muzycznych;
  • Instrumentalistyka. Specjalności: Gra na akordeonie, Gra na fortepianie, Gra na gitarze, Gra na organach;
  • Jazz i muzyka rozrywkowa. Specjalności: Wykonawstwo wokalne oraz Wykonawstwo instrumentalne;

dowiedz się więcej 

Wydział sztuki:

  • Grafika ;
  • Sztuki wizualne.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)