Logistyka studia II stopnia - Rzeszów

Logistyka studia II stopnia - Rzeszów

Logistyka studia II stopnia - Rzeszów

Studia II stopnia w Rzeszowie

logistyka

Odkryj logistyka w Rzeszowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia II stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia II stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Inżynieria środków transportu stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria środków transportu

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka

Wybierając studia logistyczne drugiego stopnia w Rzeszowie, wybierasz doskonałe przygotowanie merytoryczne, poparte konkretnymi umiejętnościami praktycznymi, które przydadzą się podczas przyszłej pracy zawodowej. Zanim jednak ukształtujesz ścieżkę swojej kariery, musisz pomyśleć o aplikacji na logistykę.

Najważniejszym wymogiem w kwestii rekrutacji na studia drugiego stopnia, jest posiadanie dyplomu z tytułem licencjata lub inżyniera logistyki albo dziedzin pokrewnych. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej interesującej cię uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Rzeszowie

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka?

Logistyka to jedna z najpopularniejszych dziedzin kształcenia. Wszechstronność i interdyscyplinarność tej dziedziny powoduje, że absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w wielu gałęziach współczesnej gospodarki, co stanowi niewątpliwy walor, doceniany przez szerokie grono przyszłych kandydatów na studia.

Kierunek logistyka drugiego stopnia kierowany jest do osób wyróżniających się ponadprzeciętnymi zdolnościami z obszaru organizacji i zarządzania, interesujących się ekonomią, matematyką oraz naukami społecznymi, a także marzących o dobrej pracy zarobkowej w przyszłości. Jeśli widzisz siebie w podanym opisie, bez wahania aplikuj na logistykę w Rzeszowie!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów

Obecnie logistyczne kierunki studiów w Rzeszowie, również na drugim stopniu, cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika ona przede wszystkim z możliwości zdobycia wszechstronnego i dobrze ugruntowanego wykształcenia, które jest niezwykle cenione na współczesnym rynku pracy.

Jako student drugiego stopnia logistyki poznasz najważniejsze założenia kierujące tą branżą, weźmiesz udział w wielu zajęciach praktycznych, które rozwiną w tobie ponadprzeciętną zdolność do rozwiązywania złożonych problemów logicznych, rozwiniesz posiadane kompetencje interpersonalne, które okażą się cenne podczas kontaktu z klientami, a ponadto dowiesz się, w jaki sposób ekonomicznie zarządzać łańcuchem dostaw, aby cały proces transportu przebiegł pomyślnie.

Oto niektóre przedmioty, wchodzące w skład siatki kształcenia na drugim stopniu kierunku logistyka:

 • marketing analityczny,
 • zarządzanie zasobami i procesami w logistyce,
 • negocjacje i mediacje w łańcuchach dostaw,
 • kompetencje kadry menedżerskiej,
 • modele e-biznesu,
 • technologie usług magazynowych,
 • logistyka w zastosowaniach,
 • partnerstwo w sieciach logistycznych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Zanim rozpoczniesz magisterskie studia w Rzeszowie na kierunku logistyka powinieneś dowiedzieć się, ile czasu zajmie ci zdobywanie upragnionego tytułu. Logistyka drugiego stopnia trwa półtora roku lub dwa lata i oferuje zdobycie tytułu magistra dzięki poszerzeniu wyniesionych z poprzedniego etapu kształcenia kompetencji. Czas trwania studiów może się wydłużyć w przypadku skorzystania z urlopu dziekańskiego lub powtarzania któregoś z semestrów.

Gdzie studiować na kierunku logistyka (studia II stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (studia II stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku logistyka?

Wybierając uczelnie w Rzeszowie, zyskujesz tym samym szansę na zgłębienie cenionych umiejętności praktycznych, u podstawy których leży szeroka wiedza teoretyczna. Jako że logistycy są cenionymi pracownikami wielu sektorów przedsiębiorstw, po zdobyciu dyplomu z tytułem magistra na tym kierunku, będziesz mógł liczyć na dobrze płatne, stabilne i rozwojowe perspektywy zawodowe zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Zatem gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku logistyka w Rzeszowie? Przede wszystkim w przedsiębiorstwach transportowych, spedycyjnych i logistycznych jako koordynator przebiegu różnych procesów, kierownik projektów realizowanych przez zespoły współpracowników lub ekspert do spraw kontaktu z klientami. Logistycy bez trudu nawiązują współpracę z branżą spożywczą, kosmetyczną, usługową oraz każdą inną, opartą na transporcie produktów i usług na znacznie oddalone obszary.

Dzięki zdobytym na studiach kompetencjom z obszaru zarządzania, będziesz mógł pomyśleć o założeniu własnej działalności i poprowadzeniu jej na sam szczyt. Niezależnie od dokonanego wyboru zawodowego, twoje perspektywy będą korzystne.

Kierunki logistyka i transport w Rzeszowie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)