Studia sportowe Gorzów Wielkopolski

Studia sportowe Gorzów Wielkopolski

Studia sportowe Gorzów Wielkopolski | woj. lubuskie

Studia sportowe w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są na Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Zostały stworzone z myślą o osobach, które lubią wysiłek fizyczny, doskonalenie własnych sprawności oraz pracę z młodzieżą.

Studenci nabywają kwalifikacje w zakresie oddziaływania na osobowość i organizm człowieka w celu zaspokajania potrzeb związanych z rozwojem psychomotorycznym. A są to kwalifikacje bardzo potrzebne. W czasach, kiedy ludziom brakuje energii nawet do robienia zakupów i załatwiają je przez Internet, niezastąpieni są ci, którzy będą próbowali zmieniać negatywne nawyki i zmuszać do aktywności fizycznej.

Aby takie próby zakończyły się powodzeniem, należy posiadać wszechstronną wiedzę, dlatego studenci w trakcie nauki poznają wiele zagadnień, wśród których znajdują się: anatomia, antropologia, fizjologia, psychologia, teoria i metodyka sportów indywidualnych i zespołowych, czy też ćwiczenia kompensacyjno- korekcyjne. Do rozpoczęcia studiów sportowych, Gorzów Wielkopolski może zachęcić tradycjami i osiągnięciami sportowymi. W mieście, swoją siedzibę posiada żużlowa Stal, świętująca dziewięciokrotnie mistrzostwo kraju oraz koszykarski AZS PWSZ.

Warto dodać, że gorzowscy sportowcy do tej pory zdobyli dziewięć medali olimpijskich, a w mieście znajduje się wiele obiektów sportowych. Studia sportowe w Gorzowie Wielkopolskim to dobry pomysł dla tych, którzy chcą wprowadzić trochę zdrowia w życie innych, a także zadbać o prawidłowy rozwój młodych pokoleń.

KIERUNKI SPORTOWE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia sportowe w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja na studia sportowe w Gorzowie Wielkopolskim jest trzyetapowa. Najpierw rejestrujemy się na stronie internetowej, następnie przedstawiamy zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do tego rodzaju studiów oraz przystępujemy do konkursu świadectw, w której najważniejsza jest ocena uzyskana z wychowania fizycznego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach w Gorzowie Wielkopolskim

Absolwent studiów sportowych posiada zaawanasowaną wiedzę i umiejętności z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, oraz nauk o kulturze fizycznej. Wszystko po to, aby rozumieć i z powodzeniem kierować edukacją i propagowaniem aktywności fizycznej.

Takie przygotowanie pozwala podjąć pracę w szkołach, instytucjach kultury fizycznej, administracji samorządowej i państwowej, organizacjach społecznych, czy też instytucjach zajmujących się doradztwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu aktywności fizycznej.  Ścieżek kariery zawodowej absolwenta studiów sportowych jest kilka. Może podjąć pracę w szkole w roli nauczyciela wychowania fizycznego, bądź osoby prowadzącej zajęcia pozalekcyjne.

Posiada kwalifikacje pozwalające rozpocząć pracę w klubach sportowych, klubach fitness, siłowniach, stowarzyszeniach sportowych. Popularną dzisiaj drogą zawodową jest prowadzenie własnej działalności, na przykład w roli trenera personalnego. Wykwalifikowani specjaliści zawsze będą potrzebni, gdyż to właśnie oni mają dbać o zdrowie, aktywność fizyczną i kondycję dzieci, młodzieży i dorosłych. Zmiany zachodzące w społeczeństwie powinny ułatwić starania o pracę, gdyż coraz więcej osób zwraca uwagę na swoją sprawność fizyczną, którą wiąże się nie tylko z aspektem zdrowotnym, lecz także estetycznym. 

STUDIA SPORTOWE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W POZNANIU ZAMIEJSCOWY WYDZIAŁ KULTURY FIZYCZNEJ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM STUDIA SPORTOWE

  • Wychowanie fizyczne: studia I i II- stopnia. Specjalności: Instruktorska, Wychowanie fizyczne w grupach dyspozycyjnych.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)