Studia sportowe Częstochowa

Studia sportowe Częstochowa

Studia sportowe Częstochowa

Największy wybór studiów

sportowych w Częstochowie

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia sportowe Częstochowa | woj. śląskie

Każdy wie, że sport to zdrowie. Ale czy każdy wie, że można się tego nauczyć? Można nauczyć się żyć zdrowo oraz poznać procesy poprawiające kondycję fizyczną. A służą temu studia sportowe. Gdzie można znaleźć takie studia? W Częstochowie, czyli w mieście, w którym najprężniej działają takie dyscypliny sportowe jak siatkówka i żużel oraz mieście, z którego pochodzi Jerzy Kulej, dwukrotny mistrz olimpijski w boksie.

Studia sportowe w Częstochowie to świetna propozycja kształcenia dla osób posiadających sprawność fizyczną, pasjonujących się różnymi dyscyplinami sportu, oraz lubiących pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz zainteresowanych prowadzeniem specjalistycznych treningów sportowych. To studia dla tych, którzy chcą zaszczepić zdrowego bakcyla u jak największego grona ludzi. Wychowanie fizyczne, realizowane na UHP im. Jana Długosza, to kierunek, na którym obligatoryjna jest specjalność nauczycielska z kilkoma specjalizacjami do wyboru.

Absolwent takich studiów posiada zaawansowaną wiedzę i umiejętności z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, oraz nauk o kulturze fizycznej. W XXI wieku, w którym coraz mocniej rozwijają się tzw. choroby cywilizacyjne, a wiele osób ma kontakt ze sportem tylko poprzez telewizję bardzo ważne jest podejmowanie próby odwracania tych tendencji. Mogą to uczynić absolwenci studiów sportowych w Częstochowie, czyli wykwalifikowani instruktorzy, trenerzy, nauczyciele. Jeśli chcesz kształtować sylwetki, budować charaktery, wzmacniać zdrowie, to studia sportowe w Częstochowie są właśnie dla Ciebie! Przeczytaj o tym, co mają do zaoferowania. 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W CZĘSTOCHOWIE SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI SPORTOWE W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI SPORTOWE W CZĘSTOCHOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Częstochowie

Biletem wstępu na studia sportowe jest oczywiście zdana matura. Na egzaminie dojrzałości należy pochwalić się bardzo dobrą wiedzą z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, oraz dowolnie wybranego przedmiotu spośród następujących: biologia, chemia, fizyka z astronomią, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie. Dodatkowo należy poddać się badaniom lekarskim, w celu oceny stanu zdrowia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA SPORTOWE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach sportowych w Częstochowie

Wiedza zdobyta na studiach sportowych w Częstochowie obejmuje zagadnienia pozwalające prawidłowo oddziaływać na ludzki organizm. Z takimi umiejętnościami, absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w szkołach podstawowych, placówkach oświatowo- wychowawczych, klubach sportowych oraz organizacjach społecznych kultury fizycznej i turystyki. Mogą zająć się prowadzeniem lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych, w celu wspierania wszechstronnego rozwoju młodego człowieka.

Inną ścieżką kariery zawodowej jest zostanie instruktorem wybranej dyscypliny, którego celem jest podniesienie ogólnej sprawności podopiecznych lub ich specjalistycznego przygotowania do uprawiania określonej dyscypliny sportu. Kolejną możliwością absolwentów studiów sportowych w Częstochowie jest znalezienie zatrudnienia poza oświatą, czego podstawą jest ukończenie specjalności o nazwie sprawność specjalna w służbach mundurowych.

Rozwinięte umiejętności na tej specjalności stanowią kompetencje sprawnościowe pomocnicze w wykonywaniu zawodu policjanta, strażaka, czy też żołnierza. Studia sportowe mają za zadanie przekazać specjalistyczną wiedzę i rozwinąć umiejętności, aby absolwent związał swoją przyszłość z kulturą fizyczną i promocją aktywnego trybu życia, niezależnie od tego czy będzie to szkoła podstawowa, klub sportowy, klub fitness, siłownia czy stowarzyszenie.

Absolwenci studiów sportowych zawsze będą poszukiwaniu na rynku pracy, gdyż to właśni oni mają dbać o nasze zdrowie, kondycję i sprawność fizyczną. Bez nich możemy doświadczać sportu tylko w telewizji, bądź na stadionie w roli kibica.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERTSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWIE STUDIA SPORTOWE

Wydział Pedagogiczny:

  • Wychowanie fizyczne: studia I i II- stopnia. Specjalność: Nauczycielska. Specjalizacje: Specjalizacja w sporcie, Trenerska, Sprawność specjalna w służbach mundurowych, Trener personalny.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)